Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cena fasade in izolacije

cena fasade in izolacije

Pozdravljeni. Zanima me, koliko bi prišla v povprečju obnova fasade z dodatnim 10 cm polnilom (steklena volna…. ne vem kako se reče temu materjalu) Cena me zanima za m na kvadrat. Hiša pa je velika 10×10 višina pa je 8 metrov? Hvala za prijaznost. Hiša pa je trenutno brez toplotne izolacije. Pa če koga priporočate na področju Gorenjske.

Lp

9.6oo €

pri fasadi ni strošek samo fasada, ampak je še nekaj dodatnih plačil. Npr. za obrobe oken, morebitne stebre, odkapne profile pri balkonu, t.i. cokl. Nas je fasada iz stiropora 12 cm prišla pribl. 10.000 eur, steklena volna je pa še dražja. Enih 100 eur/m2.
Je pa 10 cm izolacije zelo malo za današnje razmere.

ej, oprosti, sem mislila, da imava pribl. enako kvadraturo fasade. Pa ni tako. Zgornja cena velja za 240 m2 fasade.
Pa da ne boš še bolj neprijetno presenečena – površina oken se od kvadrature ne odšteva oz. se odštevajo samo površine, večje od 3m2 (to pomeni da, če imaš eno veliko okno 5m2, se od površine fasade odštejeta 2m2).

Edini način, da boš izvedela, je, da v to vložiš malo več energije in zbereš 5 predračunov, se pozanimaš o materialih, z vsakim, ki ti izda predračun, se natančno pogovoriš, kaj priporoča in seveda zakaj.

Moji starši si letos delali fasado in izolacijo in cene so bile od 6000 do 10.000€ za približno tako kvadraturo, kot jo imate vi, vendar je šlo za različne materiale. Na vsako izolacijo tudi na gre vsaka barva, malo se moraš že pozanimat, kako in zakaj tako. Pa postavitev odra stane cca 1000€.
In ni nujno, da imaš mojstra z Gorenjske, ker ti mojstri delajo po celi Sloveniji. Mi smo imeli sicer enega z našega področja, vendar je potem za nami šel delat 200km stran in potem za tistimi 140 km stran.

Logično, da se površina oken ne odšteva, saj je z okni žnj-krat več dela kot z ostalo površino.

250 m2 – 20 cm stiropora + mreža+ sidra + lepilo – 2500, € ..s tem da sem delal sam
Čaka me še en sloj lepila in končni sloj…z delom vred računam na še okrog 2500€

A samo to vam je bilo všeč. Rok,ki so se ga držali. Kaj pa cena ? Koliko na kvadratni meter ? Vsaj približno, kako so naredili, to zanima tiste, ki iščejo izvajalce.

Strošek so še zidarski odri pri nadstropni hiši.

Odvisno od majstra ponavadi imajo ceno po kvadratu z materjalom ali brez.

Stiropor je boljši in manj dela za izolacijo.


povprečno ☺

Strošek so še zidarski odri pri nadstropni hiši.[/quote]

Pa minimalno dve gajbi pira in liter šnopsa na dan

Cene za izolacije vseh vrst so na https://omisli.si/nasvet-strokovnjaka/izolacija/izolacija-cena-trendi-in-preverjeni-ponudniki-vseh-vrst-izolacije-termo-hidro-zvocna/ poleg pa so navedeni tudi preverjeni mojstri, trendi, itd…

New Report

Close