Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nemški ovčar-mladiček-kupim

nemški ovčar-mladiček-kupim

POzdravljeni

Kupimo mladička nemškega ovčarja (samičko), čistokrvno, brez rodovnika staro do 8 tednov. Smo veliki ljubitelji živali,s to pasmo že imamo izkušnje, živimo na vasi.Psički pa bomo poleg življensko nujnih dobrin zagotovili neizmerno ljubezen, veliko sprehodov in prostega gibanja ter celodnevno družbo. Smo s primorske.

Hvala in lep pozdrav

Ne kupovat čistokrvnih živali brez rodovnika, potem raje vzemite navadnega mešančka. Nemški ovčarji slovijo po tem, da imajo slabe kolke in pri nerodovniških je tveganje še toliko večje. Če ste že navdušeni za to pasmo, ga vzemite pri vrhunskem vzreditelju, po možnosti v tujini. Tudi jaz sem ljubiteljica te pasme, imeli smo odličnega psa (rodovniškega) doma, in ko sem se pred dvema letoma odločala za psa, je bila to seveda prva (in skoraj edina) izbira. Pa so me prepričali, da raje ne. In tako imamo doma azilašico, podobno belgijski ovčari, je pa imela sestrici, ki sta bili “nemški ovčarki” (in to zelo lepi, res v bistvu ta pravi in bistveno lepše raščeni kot tako imenovani čistokrvni psi brez rodovnika). Če vam torej rodovnik ni pomemben, sem skoraj sigurna, da boste v katerem od zavetišč našli zelo zelo dober približek nemškemu ovčarju.

Imeli smo čistokrvno nemško ovčarko brez rodovnika in je brez težav dočakala 12 let. V začetku tega meseca smo se poslovili od nje.Pred njo smo tudi imeli čistokrvnega nemškega ovčarja brez rodovnika in je tudi brez kakršnihkoli težav dočakal 10 let. Tako da mi imamo dobre izkušnje. Sem pa seznanjena z vsem, kar praviš.

Če bi bilo odvisno samo od mene, bi brez težav izbrala drugo pasmo, ker pa si psa želi predvsem oče, ki potem s psom tudi dela in se z njim največ ukvarja, moramo ustreči njegovi želji po tej pasmi.

Hvala vseeno in lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Karolina*, pa veš, da “čistokrvni brez rodovnika” ne obstajajo.
Da boste v bistvu kupili mešanca, za verjetno ne mali denar?

Lp, Maja

Jaz tudi malo gledam za njimi in sem zasledila tale oglas

Mogoče ti bo v pomoč!

LP

Seveda obstajajo čistokrvni brez rodovnika.

Mi imamo 14 let staro čistokrvno pudlico brez rodovnika.
Je plod neuradne in nenačrtovane paritve med dvema čistokrvnima pudljema, zato niso mladički dobili rodovnika.

Ne vem, če je še v edno tako, vendar je bilo včasih število rodovnikov na leglo omejeno – mislim, da je dobilo rodovnik le 12 mladičev, če jih je bilo več.
Torej je 13. mladič že mešanček?????

Že dolgo ni več tako. Vsi mladički, ne glede na število dobijo rodovnik.

Dekleta pa v bistvu opozarjajo na preprodajalce. In prav je, da se opozarja. Ljudje dobesedno štancajo in švercajo kužke, ki niso zdravi oz. so potomci ne zdravih staršev. Tega je vedno več in ko kupiš kužka brez rodovnika težko veš ali so starši zdravi in kakšne težave bo imel kuža. Medtem, ko pri psih z rodovnikom imata oba starša vzrejno dovoljenje, kar pomeni, da sta bila veterinarsko pregledana in so vsaj dedne bolezni malo manj verjetne. Seveda se zgodi lahko marsikaj je pa malo manj verjetno.

Drugo je pa zgolj definicija.
Čistokrven kuža je kuža, ki ima rodovnik. Tak kuža bo lahko šel na razstavo, lahko bo pridobil vzrejno dovoljenje in mladički bodo lahko imeli rodovnik.
Kuža, ki rodovnika nima ni čistokrven pa čeprav je identičen na pogled.

Je pa na žalost tako, da so cene previsoke. Psi dobrih potomcev imajo astronomske cene in so zato večini nedosegljivi. Zato, da bo več ljudi kupovalo čistokrvne pse (in mačke) bodo morali tudi tej, ki vzrejajo narediti korak nazaj. Oziroma naj se ne čudijo, če ljudje kupijo psa drugje. Osebno mislim, da so cene močno pretirane in gre pri obojih za zelo hud biznis.

Dajte že nehat govoriti v kategorijah čistokrvni in mešanci. Obstajajo rodovniški (pasemski) psi in nerodovniški psi, to je edino razlikovanje. Mar sosedov mešanec ni čistokrven? Kaj pa je potem, umazanokrven???

Se pa strinjam, če želiš pasemskega nemškega ovčarja, kupi takega z rodovnikom in pri preverjenem vzreditelju. Ali pa vzemi psa, PODOBNEGA nemškemu ovčarju, pri čemer je stopnja podobnosti lahko zelo zelo velika. Takih psov je pa v azilih cel kup.


Ja, in ta definicija je absurdna. Ker beseda čistokrven pomeni, da ima čisto kri. Edina definicija, ki jo sprejmem, je pasemski/nepasemski ali rodovniški/nerodovniški pes.

čistokrven -vna -o prid. (r r)
1. ki je potomec prednikov iste pasme:
čistokrven lipicanec; čistokrven volčjak z
rodovnikom / čistokrvna pasma
2. pravi, pristen: čistokrven meščan

Ne govorimo o definiciji izrazov iz SSKJ, ampak o tem, da imajo ti izrazi nek izvor.

Ja, se strinjam, čistokrven pes pomeni točno to kar pravi SSKJ in seveda kot vsaka beseda od nekje izvira. In zagotovo ni žaljiva, kot jo nekateri želijo prikazati. So mešančki in so čistokrvni psi in jaz res ne vidim v tem nič napačnega.

Slovar pač ni merilo za vse.

1. Kliknite pod google ” Čistokrvni brez rodovnika” ( kao) in si VSE preberite in boste ugotovili, da takšnih psov NI. To je samo napizdovanje šteparjev po oglasnikih! Čistokrven pes je lahko samo rodovniški.

2. Pri rodovniku imaš dokaze, da so vsi predniki enake pasme in da so vsi npr. samojedi. Kakšen dokaz, pa imaš pri nerodovniškemu, da je čistokrven, da predniki nimajo bolezni, da ni v samojede vkrižan karelijski medvedar…? NIMAŠ.

3. Rodovnik ni samo za razstave. Ljudje, ki parijo rodovniške pse, torej vzreditelji se trudijo v mladičke vložiti veliko časa, truda, veliko več kot pri nerodovniških. Jih hranijo z KVALITETNO hrano, dober vzreditelj, da lastnikom pogodbo o morebitnem odvzemu psa, če ta zanj ne skrbi primerno, zato so strašno redki primeri, da rodovniški pes konča na cesti, ZARADI VESTNIH vzrediteljev, ki mladičkom najdejo PRAVE IN DOBRE domove. Rejci, torej ljudje z nerodovniškimi psi, pa se ne pozanimajo in NE pridejo na dom pogledati mladička ( vsakega), kar je napaka.

4. Vsak pes lahko zboli, pa če ima rodovnik ali ne. Ampak vzreditelji se trudijo hibe in bolezni odpraviti z vestnimi pregledi, kolkov oči, itd. KAJ PA REJCI??? A OPRAVIJO TESTE? NE!

5. V kinologiji izraz ” čistokrven pes brez rodovnika” NE OBSTAJA, to so si IZMISLILI preprodajalci psov!!!!!

In še bi lahko naštevali. V šoli sem imela učiteljico iz biologije, ki tudi ve vse o rodovniku in nam je vse to razlagala. Povedala nam je, da so si sosedje omislili yorkija brez rodovnika, ki pa je potem končal z vsemi mogočimi hibami, ni bil podoben yorkiju, teveč bolj jazbečarju, ker je bil podolgovati, vse žive okvare itd. Prav tako POZNAM primer, ko so si omislili dogo, seveda brez rodovnika, ki je potem poginila, največja finta pa je bila v tem, da je bila velika do kolen!!!! Doge pa so eni izmed največjih psov. bi morale biti.

KUPUJTE PSA ODGOVORNO, KUPITE PSA PRI VESTNEM VZREDITELJU. Poglejte koliko je zapuščenih, zanemarjenih NERODOVNIŠKIH ovčarjev, prinašalcev, labradorcev in drugih pasem….
Če kupiš psa, kupiš psa odgovorno. Če pa hočeš mešanca greš ponj v zavetišče, ker jih je itak preveč.

Teh “čistokrvnih brez rodovnika” jih je polovica v zavetiščih, kot posledica dvoriščnih rejcev, ki se ne pozanimajo v kakšen dom gre pes.

New Report

Close