Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VRTOVI LJUBEZNI

VRTOVI LJUBEZNI

Dobro jutro, prijatelji moji dragi.

Opažam, da smo vsi polno zaposleni, da smo
rahlo utrujeni, četudi nekatere komajda dohajamo
v njihovi energiji. Temu se drugače pravi tudi
“zimska depresija”, ki jo lahko omilimo tudi z novo
ljubeznijo ali z zavedanjem tega, da imamo zanjo
prostor, da je v nas ………..

————————————-
Vsakdo ima v srcu svoje male vrtove; eden med njimi je tudi za ljubezen. In če ga pridno in prav negujemo in vzdržujemo, bo iz kalčkov ljubezni pognala in se razvila lepa in trdna ljubezen, ki se bo razrasla še na druge vrtove in jih krasila.

Taka razraščajoča se ljubesenska kal lahko vznikne iz ljubezni med dvema, iz ljubezni do staršev, iz ljubezni do dotrok ali prijateljev, iz občutenja enosti, iz ljubezni do Boga. In ko človeka vsega prežame, se ta razraščena ljubezen kaže v vsestranski naklonjenosti, v zapupanju do življenja, do sočloveka, v večjem razumevanju in sprejemanju vsega.

Potem se vse kaže drugače, čeprav se v bistvu ni nič spremenilo; le počutimo se polnejše in srečnejše. In tudi ljudje, s katerimi se družimo, to občutijo in so zato tudi oni ljubeznivejši. Občutimo pravi mali čudež ljubezni …

Z ljubeznijo, ki smo ji dopustili in pomagali, da se je razrasla v našem srcu, se pripravimo na to, da bomo ljubljeni, postanemo sami ljubeči in s tem vredni ljubezni. Če si namreč le želimo biti ljubljeni ali če to samo pričakujemo, to še ni dovolj. Gojiti moramo tudi svoja naklonjena čustva do drugih in pri tem naj nas ne zanima nagrada. Potem bo tudi prišla.

Poleg tega pa ugotovimo, da imamo z ljubeznijo nekaj, kar potrebuje prav vsak. Ugotovimo, da nas nič ne stane, če jo damo; da potem nimamo nič manj. Ugotovimo, da imamo potem pravzparav še veliko več….

(Z.Modrej)
—————————————————–

Oja, moja nagrada ste vi, dragi prijatelji in počutim se polnejša in srečnejša, morda zato, ker v meni res raste kal ljubezni do prijateljev na tem forumu, ker čutim za slehernega od vas nekaj posebnega in ob tem se presneto dobro zavedam, da vsaj s tem nisem pri NKB v minusu, nikjer pred številko sredstev ne bo izpisanega minusa. In zadovoljna sem, ko vidim, kako zadovoljni smo vsi na tem forumu.

Lahko bi celo rekla, da sem prenekaterim od nas zelo naklonjena, da jih pogrešam, močno pogrešam, četudi mi čas ne dopušča bolj se jim posvetiti. A vsi tisti zagotovo vedo, da so v mislih vsaj enkrat dnevno z menoj, vsaj takrat, ko se sprehodim tja do ……….. in ko se zazrem v jasno nebo, kjer jih iščem in kamor pošiljam svoje lepe misli zanje.

Prijatelji, naj bo danes dan, ko bomo naklonili delček te svoje ljubezni, kljub utrujenosti, kljub preobremenjenosti nekomu, ki je morda nima dovolj, nekomu, ki se mu je nasmeh izbrisal z obraza, nekomu, ki ga pestijo še večje težave kot nas, nekomu, ki bo, ko bo šel mimo nas, opazil našo naklonjenost, naš pozitivizem in se ga bo le-ta rahlo dotaknil in verjemite ……… ta dan bo tudi zanj lepši.

Lep in prečudovit dan vam želim, prijatelji!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Lepo!!!

Aha prekrasno…Ma jest zimske depresije nimam..pr men je že pomlad..pa ptički pojejo..pa vse je ohh in sploh…Sijaj sijaj sončece..OOO seba Jutrčka puterčka…Kak si?DObro spal..si kej zajčka sanjal? AA?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Marija…. krasno razmišljanje za tole jutro. Bom skrbno upošteval tvoje nasvete :))

Dobro jutro in naj vam bo toplo 🙂

Jani

Naj odplešem skozi te vrtove ljubezni…po cesti do službe..JUhej..juhej lupčke za vse!!***

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Spal dobro. Sanjal dobro. Vstal zanič, ker čaka šiht he he he

Dobro jutro !

Jaz sem zelo zadovoljna z tem , kar sem prebrala.
To je to, Mariči , kar rabimo .

Jutro

cmoka

Zlata moja Mariči. Kako pomirjajoče delujejo te tvoje vrstice. Kar nekako zasanjala sem se. Vrtovi ljubezni….hm…včasih, pred leti sem sama izredno rada pisala pesmi…včeraj sem spet nekaj poskušala pa mi nikakor ni šlo. Sedaj pa ta tvoj naslov…”Vrtovi ljubezni”…kar neko idejo mi je dal. Je pa res, da sem pesmice pisala večinoma takrat, ko sem bila srečno oz. nesrečno zaljubljena. Zdaj bi lahko kvečjemu pisala samo od tašče in tasta…he,he,he…..Mariči…hvala, da deliš take lepe misli z nami….

Dobro jutro vsem ostalim v gmajnici….

Meni je všeč stavek , da kadar se ljubezen , ki jo čutimo mi, razraste še na druge vrtove.

Ps: macesen je kralj iglavcev !
Čuvaš mojega Mariči ?

Tudi tebi ;o))))))

Tudi tebi

:)))))))))))))))

Tako je !

Kratko in jedrnato .

Dass vere alles ! hehe

He, he…yap !!!!!!!!

:o))))))))))

Kako ste kaj drugače zlati moji….da vas vse malo polubčkam….

Ja ja……naturlich he he ( a sem sploh prav napisal – vem da dve pikici manjkata nad u- jem )

hvala za vprašanje ,
… je pa tako, da ako bi vse OK bilo , bi
bila jaz ob , lepo točno , sedmih zjutraj
v službi …. dopust po urah , kaj se prileže .

Leeeeeep se imej zvezdica .

Če vprašaš mene, jaz sem odlično :))))

Izredno dobro. ploh danes ko bom bogatejši he he he

Moram priznat, da sem sedaj tudi jaz O.K.

Smo izjemni pozitivni tokovi sočutja, a ne?

…labodka Moja, Moja

Širimo vrtove ne de:)

Viš drugi majo jutranje doze kafeta lai čajčka
jest pa tvoje poste-yessssssss:)

jest sem itak ukoreninjena ku plevel:))))))))))))))))))))))))))))))))

Bojl me tolčejo, bolj se razraščam. Ja to je tko v Mojih Butalah.

Srce moje zlato, da mi je sedet
ob teb, lepo v zapečku pa…..

Dan je prečudovit.

Pacmakam Vornih

New Report

Close