Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja odvetnik za delovno pravo – prosim svetujte

odvetnik za delovno pravo – prosim svetujte

Zdravo,

sem mlada mamica z 2 majhnima otrokoma. Po 6 letih sem ostala “na cesti”. Hvala Bogu, mož je zaposlen za nedoločen čas. Moja pogodba je bila ves čas za določen čas – 6 let pri istem delodajalcu (privat d.o.o.). Že to je nezakonito. Pa še bi lahko naštevala, kje in kako so me “prinesli okoli”…

Zato me zanima, če poznate v Ljubljani ali okolici kakšnega odvetnika, ki se ukvarja z delovnim pravom. Kakšno plačilo zahteva (vnaprej ali provizijo od odškodnine)?

Morda ima kdo kakšne izkušnje s tožbo bivšega podjetja? Kako se je končala? Ali je to odvisno predvsem, kakšnega odvetnika imaš ali zmagajo d.o.o., ker imajo tako ali tako ponavadi dobre odvetnike “za sabo”?

Ali se naj kar obrnem na kakšno večjo odvetniško družbo ala Čeferin?

Vsem hvala za odgovor!

LP, L.

Za začetek pokliči brezplačno pravno pomoč – vse v zvezi z delovnimi razmerji:

080 1998

Tam ti bodo najbolej povedali kako naprej.

Srečno!

Nataša

Kolikor vem, se pri Čeferinih z delovnim pravom sploh ne ukvarjajo. Če si članica sindikata, se obrni na svoj sindikat, kjer boš pravno pomoč dobila brezplačno. Sicer je pa v Ljubljani za delovno pravo najbolj specializirana odvetniška pisarna Šafar Vesne, Resljeva 25.

Lp,
Katarina

Tudi odvetnik Sotler Miha v Ljubljani.

p.s. samo mimogrede, veriženje pogodb za določen čas je nezakonito šele od 1.1.2003 dalje.

Brina, držim pesti zate. Zdaj pa bo, ker vidim, kok verjameš v to. TUd sama sem na začetku imela težave z zanositvijo, oglasila sem se tud na forumu neplodnost, čes sem dala “samo” Hsg in mož spermiogram….potem sem pa zanosila. Čez 14 dni imam rok. Tebe se spomnim od vsega začetka in res držim pesti. Srečno.

meni je zelo pomagal odvetnik Peter Pavlic, Dalmatinova, Ljubljana

zelo priporocam!

Jaz poznam odv. Stankića (odv. družba Zakonjšek – Rupnik – Stankić , čufarjeva 2, raztura del. pravo!
l

Odvetnik Ivan Kukar iz Črnomlja. Mlad, zelo zagnan, kaj bova dosegla, pa bom videla po 1.6., ko imamo razpravo. Ja, tožim bivše podjetje. Plačilo odvetniku vnaprej 60.000 tolarjev. 30.000 za tožbo in 30.000 za sodno takso.

New Report

Close