Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija očesni pritisk

očesni pritisk

Pozdravljeni!

Imam očesni pritisk. Ugotovljen 30, po uporabi kapljic Cosopt v enem tednu že
znižan na 23, čez en teden pa 20. Zaenkrat še nimam okvar na vidnem polju in očesu. Čez mesec dni bom opravila še preiskavo merjenja očesnega pritiska
cel dan. Stara sem 47 let in v družini nimamo glavkoma. Ponavaljala so se mi očesna vnetja. Ali je možno, da se mi je očesni pritisk povišal zaradi jemanja Dexametazona proti vnetju? In zanima me za kapljice Cosopt. Prebrala sem, da jih otroci in doječe matere ne smejo, imajo veliko stranskih učinkov, se pravi, da so zelo škodljive. Želela bi katere druge. Ali lahko predlagam, da mi zamenjajo za katere druge? Bojim se, da mi bodo čez več let škodile.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

Sigurno je pomembno, da je očesni tlak čim bolj uravnan. Cosopt naj ne bi uporabljale ženske, ki so noseče ali pa ki dojijo, drugače pa je sigurno da je znižanje očesnega tlaka tisto kar je dolgoročno pomembno za očesni živec. V kolikor jih dobro prenašate ne vidim vzroka za zamenjavo seveda ob predpostavki, da bo očesni tlak na kontrolnih pregledih v mejah normale.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close