Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek proslava + dojenje

proslava + dojenje

Ker je že tema o dojenju danes, povem, kaj smo doživeli včeraj:

– prireditev v šoli za začetek pomladi v 4. razredu OŠ
– otroci nastopajo/deklamirajo
– ena mami pride z vozičkom (zamudi), nakar sede v prvo vrsto, vzame otroka iz vozička in začne dojiti
– očetje so začeli malo pisano gledati, mame niti ne preveč
– približno 10 mesecev star otrok veselo cmoklja
– učiteljica po parih minutah reče: “Gospa, a se lahko gresta ven najest?”

Kako bi tole pokomentirali? Čez nekaj časa vam povem razplet te štorije!

Načeloma mi je vseeno kaj počenjo drugi. Sama si takšnega “gledališča” ne bi upala, ker sem precej sramežljiva……

lp,

N.

Vsak po svoje.
Jaz bi vsekakor otroka nahranila na kaksnem manj javnem mestu, cetudi ne bi dojila in bi mu dala flasko, ker pac meni tako odgovarja.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.
nova
Uredništvo priporoča

Učiteljica je naredila pravilno.

Med predstavo je bilo dojenje in cmokljanje malce nevmesno.

LP

Okej, lačen otrok, huda časovna stiska in ni šlo drugače, toda vseeno dojiš, da nisi na očeh vsem, ne v prvi vrsti ane, nekje zadaj, nekje v kotu…kajti zavedati se moraš kje si, tam nastopajo otroci…veliko staršev takih in drugačnih,zakaj torej vsem ponujat nekaj lepega, nekaj le tvojega …dojenje je neka vez intime med materjo in otrokom, menim, da to marsikatera pozablja, to ni le neka nuja, na hitr nafutrat otroka, kjerkoli že je…ampak nekaj precej več, torej mir, sproščenost,udobje, ne pa tako kot delajo nekatere ali kot ti opisuješ tale primer. Sama sem dojila in vedno, ko sem, sem se umaknila, da sem imela svojo zasebnost, če drugače ni šlo, sem to naredila v avtu, imela sem svoj mir, in tisti lepi občutek, ko sva bila z otrkom eno…ne pa skoz gledat kdo me opazuje, želet čim prej nehat, da me ja kdo ne bo nagovoril kaj le počnem…
Dojenje bi moralopotekat v miru,sproščenosti tako se svetuje, ne pa neka evforija, živčna vojna, saj vse to preko mleka mati prenaša na otroka…

Menim, da se izgublja pravi smisel dojenja, da dojimo za dobro otroka…ne pa zaradi drugih zadev! Torej si vzemi čas za dojenje, kar pomeni, da če že si kdaj v stiski to počni na način, da s tem ne boš v nikomur v napoto,čeprav je meni pogled na doječo mater in tisto malo bučko ljubek…ampak sto ljudi, sto čudi, in to ne sredi šolske proslave v prvi vrsti! Ali z otrokom,ki že hodi…2, 3 in več letniki, kar pa sem omenila že v temi o dojenju in včerajšnji tv oddaji.

Hmmm … … a se mamica rada kaže?

Ben ja … vsak po svoje. Sam res ne vem kako da ni mogla ta malega podojit prej.

Mene osebno ne moti. Vsekakor je potrebno upoštevati, da se pač nekateri zaradi tega počutijo nelagodno, tako starši kot četrtorazredniki. Če pa je že zamudila, bi lahko še par minut počakala in ga magari pred dvorano ali učilnico v miru nahranila.

Svoboda vsakega posameznika ne sme omejevati svobode drugega.
Mislim, da je učiteljica naredila pravilno.

Jaz bi 10 mesecev staremu otroku v javnosti dala kakšno skutko ali kaj podobnega, dojila bi ga pa doma, če to še potrebuje.

Ni ravno za v prvo vrsto:))

Potem je bilo takole: mama se je začela razburjat, da vendarle lahko počne kar hoče, da otrok pač je, ker je lačen. Učiteljica se ni dala in je rekla, da drugi pa zdajle nastopajo oziroma spremljajo nastop, jedli bodo pa čez pol ure. Nakar so se starši (brez mene) začeli preprirati do onemoglosti – tri ženske so dobesedno vpile na učiteljico, da ima vsak pravico početi, kar mu je všeč (kdo bi to razumel!?), drugi pa, da naj vendar gre ven dojit in pusti, da otroci v miru končajo z nastopom. Rezultat je bil, da se je sinko doječe matere, ki je nestopal ves zaripel v obraz jokal, učiteljica je besno rekla, da česa takega pa še ne in da je to zadnja predstava v taki zasedbi, mama pa je potem pograbila jokajočega sina, prekinila dojenje in so šli.

No, še ena o dojenju na javnih krajih :-((

Ma jest ne vem no…. ampak ena meja pa pomoje tudi more bit! Mislim, če ti je res tolk do dojena pač ne moreš vsega imet in delat vse kar ti paše in takrat ko ti paše, sorry! Mislim, če je že itak zamudila pa naj bi še 10 minut in zunaj nafutrala otroka!
Jaz se tud ne moram počohat po riti glih kjerkol pa čeprav me srbi :))))¨! Pa naj še joški not ostanejo!

Po moje je pa ta dojenček oz. 10 mesečni otrok hudo razvajen in ne more biti pri miru, razen če se doji. Mi smo imeli enega takšnega doma, pri 10 mesecih ni niti pol minute zdržal v naročju, kar kričal je si ga hotel obdržat na miru. Če se je pa lahko dojil je bil pa lepo pri miru.

Učiteljica pa tudi dela iz muhe slona… En 10 mesečnik, tudi ne cmoka tako, da bi motil celo predstavo…… Koga moti, naj pač vstran gleda….. Sicer pa bi lahko tudi mamica iz obzirnosti do nastopajočega otroka odšla in se zadržala brez kreganja…… Skratka kup blesavih odraslih ljudi, ki so pokvarili dan svojim otrokom…..

lp,

N.

Pa zakaj je dojenje v naši družbi tak tabu, pa saj to je naravno hranjenje otroka. Ste pa vse nestrpne do dojenja v javnosti. A skutko pa lahko je v javnosti, pa dudo tudi lahko ima? Pa zakaj bi se mamica mogla skriti v kot, če hoče podojiti svojega otroka. Če pa imajo moški prsi za spolni objekt, pa je to njihov problem in še najmanj problem lačnega otroka.

Ja … super!!!!! :((((( Bravo mami!!! (ona – ta doječa)

zato ker tudi če jaz postanem lačna ne jem na proslavi, ampak počakam. In ker je otrok sicer premajhen, da bi počakal, mora pač počakati mama, otrok ni od vseh, ampak samo od dveh.

Lej, otroka je dojila verjetno zato,m da bi dal mir, da bi zaspal in da bi ona lahko gledala predstavo. Ne vem no, jaz bi jo pustila na miru, meni je dojenje lepo, četudi na javnem kraju.
Vidim pa, da je mnogim med vami stvar ogabna.

In kar je bistvo, prizadela je svojega otroka, ki se je učil za nastop in želel pokazati svoji mamici..dobil pa je jok, celo evforijo in zakaj, ker mati ni znala podojit otroka na način, da bi bilo za vse vredu!

Prosim drage doječe matere, zamislite se nad tem dogodkom in v bodoče dojite tam, kjer boste ljudem v veselje ob pogledu na vas ali pa v intimi in miru, kakor naj bi se tudi počelo dojenje!!!

Zelo egositično ravnanje tele matere… in ja, človek lahko počne kar želi, toda, kam pa pridemo,d a bomo tako potem delali vsi..v skupnosti je potrebna toleranca in se zavedati, da nismo sami in vedno obnašati in delat tako, da je za vse vredu, to je vzgoja, bonton in spet dokaz, kako malo je vzgojenih odraslih, kako naj bi potem taki pravilno vzgajali svoje otroke.

Zakaj dojimo, da otroke hranimo ali zato, da nam dajo mir. To je pa res že vprašanje!

zakaj ogabna? ker se znamo normalno obnašati? tudi samozadovoljevanje in kakanje je normalna potreba pa tega ne počnemo vsem na očeh. in kot sem že rekla, dojenček seveda ko je lačen, mora jesti, ampak ne vem zakaj je treba tako ponosno, kot da imate edine dojenega otroka, sredi predstave ali sredi gostilne polne ljudi, dojiti. vedno se najde bolj primeren prostor. pa ne govorim o sebi? mene ne bi motilo, če bi ti naga hodila okoli, kaj šele da dojiš dete, ampak vsem pač ne pače gledat prsi sredi restavracije in imajo vso pravico tako mislit

Ah daj no, grem stavit, da bi prdnila, če bi te tiščalo.

Ni se ji treba skrivati v kot, moški je tudi niso poželjivo gledali, smo se pa nasmihali, ker je otrok cmokal, res pa je s tem preglasil otroke, ki so deklamirali.

in če bi, bi me ti opozorila… tako pač je. predstavljaj si da ti ješ, jaz ti pa prdim za mizo, ali se praskam po riti… pač določene stvari niso za v javnost, razen če je sila.

Sem pozabila napisati, da sem bila zraven na tej proslavi. V bistvu šokantno!

Očitno postaja vedno bolj sredstvo “utišanja” sitnega otroka. Adijo pamet.

New Report

Close