Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Strokovni izpit iz socialnega varstva

Strokovni izpit iz socialnega varstva

Pozdravljeni!

Pripravljam se na strokovni izpit iz socialnega varstva, pa me zanima, ali ga je kdo opravljal ali koga pozna in bi mi podal kakšno informacijo glede izpita?

Hvala!

Renata

tega ne vem,
javi se še na forum enostarševskih družin, tam so tvoje kolegice kar številne, morda ti lahkosvetujejo …

živjo,
jaz imam opravljen izpit iz socialnega varstva! Kaj te zanima?
lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Kdaj pa si ga delala? A je zelo zahtevno? Sem namreč slišala, da jih veliko ne naredi v prvo.

Živjo,
strokovni izpit sem delala pred štirimi leti, literatura je zdaj malo spremenjena. Meni se je zdel zelo zahteven (tako kot vsak strokovni izpit najverjetneje), treba je poznat zakonodajo in to zelo podrobno, predvsem zakonodajo socialnega varstva. Sprašujejo na splošno in podrobnosti, tako da je treba vse temeljito predelat. Naredila sem ga v prvo, čeprav poznam kar nekaj ljudi, ki so ga morali ponavljat. Tisto leto je bilo leto invalidov in so “radi” spraševali o tej tematiki.
Drugače pa smo mi imeli najprej pisni del, ki se je navezoval na delovno področje, potem pa ustni (naslednji dan), bili so trije v komisiji in si odgovarjal…
Sem vesela, da je to že za mano…
Če te še kaj zanima, ti kar vprašaj, drugače pa veselo na delo!
LP

Pozdravljeni!

mene pa zanima, kdo lahko ta izpit opravlja? a samo tisti, ki so hodili na fakulteto za socilano delo? ali se lahko prijavim nanj tudi kot sociologinja in skoraj brez delovnih izkušenj v socialnem vartsvu?

lepo prosim za odgovor.

pa lepo nedeljo želim…

Kot sociolog ti lahko povem, da je mogoče, le kot mentorico oz. vsaj somentorico moraš najti osebo, ki ima enako izobrazbo kot ti (torej uni.dipl.sociolog) in je zaposlena v sociali in strokovno usposobljena seveda.

Imam pa tudi jaz vprašanje. Lahko kdo kaj več pove o pisnem delu. Zakone in predpise za ustni del ni težko najti, pisni del se sliši veliko bolj ohlapen.

New Report

Close