Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izredna denarna socialna pomoč!

Izredna denarna socialna pomoč!

Mene pa zanima kolikokrat na leto lahko oddaš vlogo?
Za odgovore se že v naprej zahvaljujem.

Mislim da lahko samo enkrat na leto, čeprav sem že tudi zadnjič slišala, da lahko dvakrat na leto!

dvakrat na leto, samo se mi zdi, da je neka omejitev pri znesku pomoči

Mene pa zanima kere papirje vse moraš dostavit za uveljavljanje denarne pomoči.
Hvala

Meni ni bilo potrebno ničesar posebej prilagati, na CSD-ju so mi dali za izpolnit samo poseben obrazec za dodelitev te pomoči.
Letno si 2x upravičen do te izredne denarne pomoči.

Vsake 3 mesece lahko zaprosiš – in dobiš, če dobiš! Lahko zaprosiš za kurjavo, učbenike, poplačilo računa pri kakšni gradnji, registracijo avta…

kdo pa je upravičen do tega

Včasih jo dobi tisti, ki do nje ni upravičen, tisti, ki pa je, je pa ne dobi. Pri nas jo dodelijo le 1x letno in ne 2x. In nekje jo boš dobil že zato, če boš napisal, da je tvoj bivši v dolgovih, ker je hazarder in potrebuješ denar, da poplačaš njegove dolgove (pa imaš plače skoraj 300.000 SIT in enega otroka in svoje stanovanje), drugje je pa ne boš dobil, če boš napisal, da denar potrebuješ za hrano in položnice, ker si podnajemnik s tremi otroki in brez službe. Tako da – kakor se komu userje 🙂

Eno vprašanje kar se tiče izredne soc. pomoči – ta mesec bom nesla vlogo a moram vpisat izplačan regres, nadure in odpravnino, kar je bilo nakazano oz. izplačano avgusta? In kam se to vpiše?

Hvala!

ja vpisuje se za 3 mesece nazaj – torej za oktober, september in avgust, če se ne motim…
V ustrezne rubrike.

Kam naj vpišem, prosim povej, ker ne vem kam – a pod plačo in prejemke iz dela al kam drugam?
Pliiz!

Ni omejeno, kolikokrat letno lahko dobiš to pomoč, ampak koliko je lahko dobiš v enem letu. Pa tudi je potrebno točno namesti namen in potreben znesek, ter dokazati, za kaj je bil denar porabljen.

“Izredna denarna socialna pomoč se dodeli glede na potrebe samske osebe oziroma družine in se lahko dodeli:
– v enkratnem znesku, kadar gre za trenutno materialno ogroženost samske osebe oziroma družine (enkratna izredna pomoč),
– ali za obdobje, za katero se dodeli denarna socialna pomoč, kadar center za socialno delo ugotovi, da gre za materialno ogroženost, ki bo trajala več kot dva meseca (izredna pomoč).
Višina izredne denarne socialne pomoči mesečno ne more presegati višine enega minimalnega dohodka samske osebe oziroma družine, višina enkratne izredne pomoči pa v enem koledarskem letu ne more presegati višine dveh njenih minimalnih dohodkov.”

“V vlogi za enkratno izredno pomoč oziroma izredno pomoč mora vlagatelj natančno navesti, za kakšen namen potrebuje pomoč in natančno opredeliti višino sredstev, ki jih potrebuje.
Upravičenec do enkratne izredne pomoči oziroma izredne pomoči je dolžan prejeto pomoč porabiti za namen, za katerega mu je bila le-ta dodeljena.
Dokazila o porabi sredstev je upravičenec dolžan v roku 15 dni po prejetju pomoči predložiti pristojnemu centru za socialno delo. Če tega ne stori ali pa se iz dokazila ugotovi, da pomoč ni bila namensko porabljena, ni upravičen do enkratne izredne pomoči oziroma izredne pomoči 18 mesecev po mesecu prejema izredne denarne socialne pomoči.”

Jap, pod šifro 110 🙂

New Report

Close