Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako se znebiti moljev, kuhinjskih????pliz!!!!

kako se znebiti moljev, kuhinjskih????pliz!!!!

vcasih sem nasla kakega moljcka najvec dva, pa sem gapoknilapa je bilo,
imam namrec polno kuhinjo bio- eko hrane zit in tega..

potem pa se zgodi prava katastrofa, po 8 moljev na dan, spucam omarico zmecem ven sumljivo, potem spet 10 moljev, sgrem se enkrat cez preverim ostalo, vrzem stan ipd to pocnem ze 14 dni zmaenjala sem 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} hrane v omaricah..

tudi se zaprte embalaze sem vrgla stran ker so imele luknjice, nasla sem jih v kavi, v cokoladi v prahu, ma povsod, v testeninah, v cajih…

kuker se resim vsega, mislim kaj takega pa se ne, najdem potem novega molja v eni omarici ko jo odprem.

spucam omarico, in vse kar bi lahko potencialno bilo krivo zmecem stran, omarica osatane skoraj prazna, le nekaj zivil je noter, ki pa so zaprta v plastiki,

tako sicte omarice ze dolgo ni bilo…

pridem domov iz sluzbe odprem takisto omarico in dva molja na steni omarice!
pa kaj je to
mar res zivim v svinjaku?

napadli so nas

a obstaja kaksen vonj ki bi jih odganjal?

kaj takega se mi se ni zgodilo!

res sem besna!

hvala za nasvete!

al mi gre kar na jok!

Nekje imaš eno lepo gnezdo teh moljčkov in tam lepo počakajo, da jim popucaš omarico, pa ajdi lepo nazaj …
Mislim, da bo treba najprej poiskati, od kje prihajajo (preveri okolico zračnikov, kakšen res dolgo nepregledan kotiček …), potem pa v enem šubu vse počisti, ne eno po eno omarico, ker to nima učinka.
Čeprav vidim, si bolj na eko, pošpricaj z Biokilom, jaz bi probala vse, samo da se jih rešim.
Se mi pa res smiliš, jaz sem jih imela parkrat, ampak sem jih uničila takoj in imela mir do naslednje pozabljene vrečke ječmenčka ali česa pod. …

Vonj sivke jih odganja.

Lepljive pasti za kuhinjske molje, npr. Biotoll…

Jaz imam doma podobne probleme…. res sem jih že sita!!

Pred 3 tedni sem pregledala kompletno vse, vrgla stran kar nekaj hrane v upanju, da bo sedaj OK. Čez 10 dni jih najdem v moki, jo vržem stran…. Tri dni nazaj sem jih našla v pšeničnem zdrobu, sem ga vrgla stran in spet vse pregledala…. Danes sem dobila črva v rižu…..

Men se bo tudi zmešalo od teh črvov in moljev! Da ne govorim, da vsakič, ko kaj jem jem z enim odporom, ker samo študiram a je bila ta hrana ok ali ne.
Me ima, da bi vrgla komplet vso hrano, ki jo imam v omari, pa še ne vem če bo kaj bolje.

Zanima me, če “padajo” tudi na testenine. Teh imam kar nekaj na zalogi namreč, pa se mi zdi prav škoda vse metat.

Mimogrede, kje se pa dobi ta Biotoll?

moja strokovna razlaga po boju s kuhunjskimi molji

prenesem vse živali tega sveta, ne prenesem pa črvov in zato so kuhinjski molju, ki naredijo črve v hrani zame naravna katastrofa

tudi jaz nisme vedela kaj naj naredim, dokler nisem v merkatorju ( tudi v DM imajo ) našla tam kjer imajo insekticide, nekakšno vabo za kuhinjske molje ( več vrst imen je )

izgled pa tako, da iz kartona sestaviš tako piramido, katere notranjost je lepljiva . v sredino te piramode daš gumijast valjček , ki je priložen.
v tem valjčku so določene snovi ( feremoni) , ki privabljajo samo moške samce moljev in ko priletijo v to hišico-piramido, se prilepijo na lepilo in tako se konča oploditveni krog in v nekaj dneh moljev ni več

nekoč nisme imela občutka, da bi imela veliko moljev , tu in tam je letel kak metuljček , po nekaj neh pa sem jih imela v notranjosti na lepilu okoli 20 moljev.

ta vaba stane nekje okoli 800 SIT , je pa res vredna svojega denarja

lep pozdrav in veliko sreče v moju z molji

nelja

oh mudilo se mi je , zato je toliko napak, pa saj ste me razumele

lahko noč in lep pozdrav

nelja, ni problem……. hujša “napaka” je imeti molje v bajti :-))))))))))))

V Sparu se dobi lepljiva kartonasta hišica (ki jo sama sestaviš), v katero se vstavi tableta, ki oddaja ženske moljevske hormone. Samčki nato pridno not letajo in se lepijo na lepljive stene te hišice. Na ta način se zelo efektivno prekine razmnoževalni krog. Če imaš res veliko moljev, moraš hiško menjat na 14 dni, potem pa na daljše obdobje.

Pri nas kupujemo hiške od Raida in še ene firme, pa se zdajle ne spomnim imena.

Mi smo jih imeli v vrečki od sesalca!Tam se radi zaležejo!

Shrani VSA živila v steklenih ali trdih plastičnih kozarcih s dobro tesnečem pokrovu.
Odkar imamo mi tako in vse takoj ko prenesemo domov pretresemo, moljev ni več.
Tudi hrano mečemo samo občasno stran, če smo prinesli moljev v živili domov.
takrat pa treba samo vsebino tistega kozarca stran metat, ne komlet vse v omarici 🙂

Hej.
Mi smo imeli non stop težave s tem in ugotovila sem, da jih nosim iz Mercatorja…
No in rešitev: obstaja past zanje 🙂 Kupila sem jo v Mercatorju (naklučje? morda), skratka: deluje tako, da se moški ujamejo v to vabo in se razmnoževalni krog prekine.

ja ravno sem končala z metanjem polovice hrane v smeti in čiščenjem omar zaradi moljev, ko sem zasledila tale post…
pa me kar zvija ko razmišljam da imam še nekaj neodprtih stvari… torej moram še te pregledat.
A vam povem kaj mi je bilo pa najbolj negravžno.
Ko sem jih najdla v neprodušni posodici kamor pretresem grisolino, in v posodici od medolinota…
Kaj moj otrok revež je za zajtrk ???
In to sem pretresla takoj ko sem iz trgovine prinesla, očitno so bili že tam notri.
GRRRRRR–
fuj fej in faj.
pa črvički… hhhhhh
bom kar dieto ubrala:)

Kako pa ti veš, da se ravno moški ujamejo v vabo?
Aja, verjetno so ti v Mercatorju povedali:-)))

MB, misliš, da si duhovita? Ali samo blont?

Moški se ujamejo v vabo, ker jim nastaviš ŽENSKI fermon 🙂
Piše na škatlici 🙂

:-))
Ne mislim, da sem duhovita, pa tudi blond nisem, mi je bilo pač smešno:-))

škoda, ker ti ne morem nalepit slikce ujetih samcev…ti ne bi bilo več smešno 🙂

Edini problem pri tem leplijivem feromonastem nastavku je, da ti skozi odprta okna prijadrajo tudi vsi okoliški molji na ponujen “seks”, hi, hi… Tudi zato jih je naenkart 50 nalimanih, ker so od drugod prišli v kupleraj

New Report

Close