Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pohanje v pečici

Pohanje v pečici

Spodaj berem temo o pečenju zrezkov, kjer se je pojavilo “hudomušno” vprašanje: kako spohaš v pečici!!!!

Za vse tiste, ki še ne veste:
Da, tudi to lahko narediš.

Jaz nobene stvari ne poham v olju (fritezi). Tudi pomfri spečem v pečici.

Že pred nekaj leti sem v Baumaxu kupila ponev za pohanje brez olja.
To je pravzaprav preluknjan pekač, ki omogoča kroženje zraka okoli panirane hrane (pomfrija) in je zato “pohanje” veliko bolj zdravo (ni pa še čisto zdravo :)))

Ker se peče brez olja, seveda pečenje malo dlje traja, ampak se tako pečena hrana razlikuje le po tem, da NI MASTNA ….

Nataša

Moj dragi tako naredi “pomfri” v pečici, da je manj masten: krompir v pekač, en špric olivnega olja in hop v pečico za slabo uro. Ima še en recept: koščke piščanca povalja v zdrobljenih cornflakesih in ravno tako da v pečico – pa imamo “pohanje”. Dober tek!

In prov fajn hrusta, čeprav se ne peče v olju.
Kadar po takem postopku napečem mesa več, je še hladno za večerjo in se ravo tako fajn melje med zobmi. LP

nova
Uredništvo priporoča

Uau…. Tega pa nisem vedela. Torej keč je v pekaču z luknjami.

Bomo probal… enkrat :)))

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Hja…očitno.

Jaz pa pečem pražena jajčka brez jajc…

Alice – :))))))

Enkrat pred časom so podoben pekač prodajali tudi v top shopu, ampak v tisti reklami je “ocvrta” hrana na koncu izgledala gumijasta. Ne vem, bi morala na lastne oči videt.
Drugače pa pri nas pohanje jemo parkrat na leto, tako da nas zaradi malo več olja ne bo konec. 🙂

ful zanimivo 🙂 Hvala za razsvetljenje!

lp, ewy

Zmrnjen pomfri in zmrznjeni panirani zrezki se lepo spečejo v pečici v čisto navadnem plitvem pekaču. Spodaj dam peki papir in brez vsakršnega olja.

Lp, Ela S

Nisem zasledila, da bi bilo kje napisano, na koliko stopinj to pohate in pa koliko časa?! Hvala za odgovor.

ElaS,
pomfri za pečenje v pečici sem že našla v Sparu. Ali obstajajo tudi panirani zrezki za pečico? Če, daj povej kje jih najdem. Hvala. LP

Spar, Leclerc, najboljši sosed,……
vsi imajo, le pogledati je treba na nalepko!

Dober tek!

Trinni, piščančji medaljoni so za v pečico npr. (na škatli je navodilo za peko).

Ampak te zmrznjene zadeve so vse že predpripravljene in zato že vsebujejo maščobo (ergo, niso tako nemastne, kot če jih sam pripraviš).

Spoštovana!
Ali se mogoče spomnite kako se je ta pekač imenoval?
Sem ga imel in je dotrajal bi pa rad kupil novega pa ne vem kje.Lepo prosim če mi lahko posredujete kakšno informacijo kje bi ga lahko kupil.
Lep pozdrav Edvard.

New Report

Close