Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izredna denarna socialna pomoč.

Izredna denarna socialna pomoč.

Smo se znašli v taki situaciji da bi jo potrebovali!Pa me zanima po kakšni “formuli” ti jo odobrijo in koliko znaša?

Vlogo ali obrazec izpolnis na centru za socialno delo.
Znasa pa odvisno od visine dohodka.
Ce dobivas za prvo odraslo osebo v druzini 46.981,00,kar je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} osnovnega zneska minimalnega dohodka,ki znasa 46.981,00.
Torej,ce dobivas to vsoto,se ti dodeli izredna denarna pomoc v visini 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} osnovnega zneska denarne pomoci,to pa je 30.960,00.
Vse ostalo je manj.
Dobis pa to pomoc,ce zaprosis zanjo,1x letno.

Jaz sem trenutno brez dohodka,moj pa je zaposlen za pol leta,imava enega otroka!In če ti je odobrena a potem lahko naprimer vlagaš za redno denarno socialno pomoč_samo firbec?!!

nova
Uredništvo priporoča

Hm.Mislim,da ti je izredna denarna pomoc dodeljena samo,ce dobivas redno socialno pomoc.In moras biti prijavljena na zavodu.

Ne, ni res. Izredna socialna pomoč je pomoč ki jo lahko dobi tako tisti ki dobiva redno DSP kot tudi tisti, ki do nje ni upravičen. Bistveno je, da imaš neke nenadne, visoke a nujne stroške, ki jih ne moreš pokrit s svojimi dohodki in za nasatnek katerih nisi kriv (npr. požar, potres….)

Iz zakona o socialnem varstvu:
“31.b člen

Ne glede na druga določila tega zakona se lahko samski osebi oziroma družini kot posebna oblika denarne socialne pomoči dodeli izredna denarna socialna pomoč, če se ugotovi, da se je samska oseba oziroma družina iz razlogov, na katere ni mogla oziroma ne more vplivati, znašla v položaju materialne ogroženosti.

Izredna denarna socialna pomoč se dodeli glede na potrebe samske osebe oziroma družine in se lahko dodeli:
– v enkratnem znesku, kadar gre za trenutno materialno ogroženost samske osebe oziroma družine (enkratna izredna pomoč),
– ali za obdobje, za katero se dodeli denarna socialna pomoč, kadar center za socialno delo ugotovi, da gre za materialno ogroženost, ki bo trajala več kot dva meseca (izredna pomoč).

Višina izredne denarne socialne pomoči mesečno ne more presegati višine enega minimalnega dohodka samske osebe oziroma družine, višina enkratne izredne pomoči pa v enem koledarskem letu ne more presegati višine dveh njenih minimalnih dohodkov.

No,ocitno sem bila narobe seznanjena,da ne more dobiti izredne denarne pomoci tisti,ki do nje ni upravicen.

Jaz sem nenadoma ostala brez služe in ker za redno denarno soc. pomoč moraš biti najmanj en mesec brez dohodka, lahko za ta mesec zaprosiš za izredno denarno pomoč, ki pa znaša točno 55.000 SIT.
LP

Ko smo mi na predlog socialne delavke zaprosili za izredno socialno pomoč, smo v odgovoru dobili objasnjeno, da do pomoči nismo upravičeni, ker le ta ni namenjena za reden nakup hrane in plačevanje položnic.
Pa taka sociala.

Lp

A ni zanimivo da je meni ravno socialna delavka predlagala da naj vložim prošnjo notri za izredno socialno pomoč zaradi neplačanih položnivc!

New Report

Close