Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Krči v trebuhu- lahko kaj hujšega?

Krči v trebuhu- lahko kaj hujšega?

Pozdravljeni!

V soboto zjutraj sem se zbudila s splošnim slabim počutjem, nato sem morala na blato (driska) in sem na WC-ju skoraj padla skupaj. Do popoldneva se je stanje potem malo izboljšalo, zvečer pa so se začeli krči v trebuhu – najprej pod levim rebrnim lokom, prehajali pod desnega in potem naprej po trebuhu navzdol. Krči so bili res zelo močni, pojavljali so se na 10 minut in pomagal mi ni niti Buscopan. V nedeljo čez dan sem imela 37, 8 vročine (kljub Lekadolu), krči so bili še vedno enako močni, le na 15 minut. Danes (ponedeljek) so krči še vedno na 15 minut, vendar za spoznanje blažji kot prej. Po nasvetu zdravnika drisko blažim z borovničevim čajem, jemljem Linex in Nelit ter Buscopan. Ker sem imela pred petimi leti dvakrat invaginacijo tankega črevesja, me seveda skrbi, da ni kaj v tej smeri, predvsem, ker se odpravljam na dopust in glede na obupne bolečine iz takratnih izkušenj, si ne upam ven iz Slovenije. Vem, da je težko odgovoriti na pamet, pa vendar:
Ali je možno, da so bolečine znak napovedujoče se invaginacije?
Ali je vse skupaj le kakšna zastrupitev s hrano ali viroza?
Ali bi glede na krče, ki se začenjajo v zgornjem delu (pod rebri) lahko bilo to povezano s slinavko, žolčnimi izvodili (žolčnik so mi pred leti odstranili) ali čim drugim?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovani!

Vse najbolj kaže na virsuno ali bakterijsko okužbo črevesja. Prizadeto je najbrž tudi tanko črevo, zato bolečino čutite tako razpredeno po celem trebuhu. Do konca tedna bi stanje le moralo umiriti. Pri invaginaciji del črevesa odmre, zato so tkarat neznosne bolečine in huda prizadetost bolnika. Stanje je mnogo hujše od najhujše driske, vendar je nemogoče prerokovati. Najbrž bi tako stanje vi veliko hitreje prepoznali kot ostali, ki tega nismo doživeli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša hvala za vaš hiter odgovor, s katerim ste me kar malo potolažili. Danes je tudi dejansko že bistveno bolje, krči so prenehali in tudi na splošno je bolje. Kot kaže, imam zaenkrat k sreči še mir pred hujšimi zadevami.

Hvala še enkrat in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Super, pa srečno.

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close