Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek napačno izpolnjena napoved za odmero dohodnine-kaj sedaj?

napačno izpolnjena napoved za odmero dohodnine-kaj sedaj?

V napoved sem nehote pozabila vnesti dividende, ki sem jih prejela od KRS-ja. Vse skupaj znaša par tisočakov in pri vračilu dohodnine se bi mi poznalo natanko 2000 SIT manj. Ali lahko še kaj storim in napako popravim, ali mi preostane samo čakanje in upanje, da ne bom med (ne)srečnimi izžrebanci. Mimogrede, koliko pa znaša kazen za takle prekršek, seveda če me dobijo?
Prosim za pomoč in hvala!

100.000 sit. So povedali na 24.ur

Ker bi lahko rekli, da gre za davčno zatajitev, so kazni za fizične osebe od 300 do 600 tisočakov…. :o((((

Prekrški v določbah Zakona o davčnih postopkih pa prinesejo kazni za fizične osebe od 50 do 100 tisočakov.

Za tistih 2000 sit se ne splača riziko, kaj? Pokliči na pristojni davčni urad in se pozanimaj kako in kaj.

Lola -------------------------------------------------------------------------- Ne more biti učitelj, kdor ne zna biti učenec /B. G. Morales/

DURS ima kontorlne podatke za vse naše prejemke-dejansko nam bi lahko sami napisali napoved za odmero dohodnine. Jaz bi šla osebno na durs in pojasnila problem- prosila za dopolnitev svoje napovedi.
LP

Jaz bi tudi poklicala na davčno in se pozanimala.

Samo dobronamerno opozorilo: karkoli se boš dogovarjala po telefonu, obvezno vprašaj, s kom govoriš in si potem nekam zapiši datum in vsebino telefonskega pogovora.
(ne velja samo za pogovore z davčno, ampak na splošno)

Pa srečno!

Ja, to je pa druga plat…. najbrž na ta način preverjajo poštenost državljanov, hihi.

Mojo mami so pa enkrat res poklicali, da je nekaj napačno izpolnila in je uslužbenka prosila za dovoljenje, če lahko kar sama popravi, da mamici ne bi bilo treba tja hodit. Pa je šlo v bistvu v škodo države…..

Karkoli pozabiš vpisat, davčna ne spregleda, ker ima vse podatke. V dveh primerih, ko so pozabili napisat dividende (je šlo za okrog 2. 000 SIT na leto), niso dobili odločbe in seveda tudi ne vrnjene dohodnine. Potem so še oktobre hodili popravljat podatke na davčno in potem so takoj dobili odločbo in denar.
V nobnem od teh primerov ni bilo kazni, ker je šlo za zmoto stranke.

Najbolje, da greš na davčno in popraviš podatke na vlogi, še prej pa seveda pokliči tja.

Kar lepo pismeno pošllji opravičilo in podatke. Jih vsaj ne gledaš z grozo v oči. So pa tam tudi samo ljudje in v večini normalni.

srečno

Kar na davčno in prosi za popravek napovedi. Nisi še prepozna.

Pri svojem prvem oddajanju dohodninske napovedi sem bila totalni butelj. Pojma nisem imela. Pa vsi moji “svetovalci” tudi ne. Tako sem lepo oddala napoved brez vpisanega zneska prejemkov preko študentskega servisa….. ki sploh ni bil majhen. Vpisala sem le prejemke z naslova plače…
Torej: normalno da sem dobila poziv – strah me je bilo kot cucka, v mislih sem se že poslavljala od najmanj 100.000……
Pa smo se lepo pomenili, videli so, da sem še čist frišna, da nimam pojma, da sem čist posrana in predvsem, da nisem hotela namenoma goljufati…
Dopisala sem še tiste nesrečne fičnike (no ja, če se prav spomnim, sem pozabila oz. mislila, da ni potrebno vpisati okoli 300.000) – in nekaj mesecev kasneje celo dobila par tisočakov povrnjenih…..
Naslednje leto sem presneto dobro naštudirala vse o dohodnini, pa se še vsako leto tresem, če sem kaj zatupila, ker res ni prijetno na davčni zagovor hoditi….

Mislim, da te za 2.000 ni treba skrbeti. Le cela prijazna in magari ponižna pojdi do njih, pa bo. Lepa beseda lepo mesto najde – celo na davčni…

Srečno!

Pojdi osebno tja in povej, kaj se je zgodilo. Davčna se mi zdi od vseh teh institucij, s katerimi imam opravka, še skoraj najbolj normalna. Saj vedo, da je stvari veliko, da se stalno nekaj spreminja in da ne moremo vsega imeti v malem prstu. Podatke pa po mojem vnašajo v računalnik tako tiste, ki jih dobijo od nas, kot tiste, ki jih dobijo od izplačevalcev, in potem računalnik zažene vik in krik, če se ne ujemajo. So pa pošteni in pokličejo tudi, če si se zmotil v lastno škodo (primer mene in moža). Moj mož enkrat dohodnine celo sploh ni oddal, in so ga pozvali, naj jo – je dobil celo povrnjeno vso akontacijo, brez kazni. Jaz bi ti rekla, da nima najmanjšega razloga za paniko.

Hvala vam. Sem že poklicala in se dogovorila, da lahko pridem napoved popravit.
Lep dan še naprej.

Jaz sem pa zadnjič v časopisu prebrala, da imaš še en mesec po pravočasno oddani napovedi čas, da popraviš morebitne napake v napovedi. Baje greš lepo na davčno, kjer ti izročijo tvojo napoved in notri vneseš popravke. Naj ne bi nič zaračunali pa tudi kazni za to ni. Pokliči in se pozanimaj!

New Report

Close