Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vodni sesalci

vodni sesalci

Mami nameravamo za rojstni dan kupiti vodni sesalnik. Ker nimam pojma, katerega ji naj kupimo vas prosim za mnenje. Kaj pravite na delfina?

Mi imamo Hylo in smo zelo zadovoljni.

Midva imava Igeo, sama si ga (za trisobno stanovanje) nikoli kupila, se mi zdi predrag (bil je okoli 200.000 SIT). Saj očisti zelo dobro, prihraniš si pometanje, ampak preden ga sestaviš in sploh po čiščenju, da ga razstaviš in očistiš, rabiš sigurno enih 20 minut, poleg tega moraš potem vse te dele nekam obesit oz. zložit, da se posušijo. Poleg tega zavzame kar veliko prostora . ohišje gre res morda v kuhinjsko omarico, kot kažejo v oglasu, ampak zraven imaš še dve dolgi cevi, pa ene tri večje nastavke…

Če bi ga jaz kupovala sama, bi kaj manjšega, bolj praktičnega in cenejšega. Če pa živi tvoja mama v veliki hiši in ima dosti prostora ter časa – bo pa morda vesela.

Ja, čiščenje sesalca po uporabi, sušenje filtra iz filca, ki traja tri dni in okornost, to pa tudi mene moti. Imava Batagelovega, še ta starega zipija, pa če bi se še enkrat odločala, kaj takega in podobnega ne kupim več. Posesa pa dobro, svinjarija gre res not in ne več ven, ena redkih odlik, pa vseeno, praktičen mi pa ni. Pa še el. vrv se nikamor ne spravi, še navit se je nikamor ne da. 8m kabla.

Meni tudi ni praktičen. Ko sva se selila na svoje, sva si ga za čiščenje sposodila od fantovih staršev – z vsemi možnimi dodatki. Koliko živcev sem jaz takrat izgubila zaradi tega sesalca! Da ne govorim o samem pospravljanju sesalca in vseh tistih kablih! Vodnih sesalcev sploh nočem več vidit.Tudi glede samega čiščenja me ni vodni nič navdušil – meni se je zdel kot vsak drug sesalec, ki ni ravno za 5-10 jurjev. Sva potem kupila navadnega Elektroluxovega, čeprav sva pred to izkušnjo z vodnim sesalcem vsa navdušena gledala vodne sesalce in štela denarčke, katerega in s kolikimi dodatki si lahko privoščiva. Hvalabogu za tisto izkušnjo! LP

Tako je, da če nisi alergičen na pršico, je cisto vseeno, če imaš navadnega. Jaz alergijo imam in mi je zato vodni sesalec super.

Pri Hyli tudi ni potrebno sušiti filtra. Vliješ noter vodo, ko posesaš pa zliješ ven in splakneš. Ni kake posebne frke.

V novi hiši imava pa centralni sesalni sistem.

Hyla je zakon 😉

Itak!!!

O Hyli je bilo na Med over net že toliko povedanega, da je nadaljnje pisanje le še izguba časa :)))

Kakšno informacijo boš sigurno našla tukaj:

Če želiš izvedeti še kaj več, potem v iskalniku odtipkaj “HYLA” in boš imela za vse popoldne branja….

________________________

Avtor: Pia
Datum: 27-03-01 12:00

Pozdravljena Petra!

Tako kot Irena ti tudi sama svetujem, da se znebiš raznih tepihov, tapisona – leglo pršic.

Več let uporabljam vodni sesalec HYLA. Z njim sem zelo zadovoljna. Sesalec lahko uporabljaš za globinsko čiščenje, pomivanje tal, sesanje prahu, filtriranje zraka,…………

Če te karkoli zanima v vezi s tem sesalcem se obni na HYLA Črnuče tel. 01 58 00 700 in dobila boš vse željene informacije.

Lep pozdrav

__________________________

Avtor: Hana
Datum: 30-01-02 20:00

Priporočam, da si pred nakupom ogledaš tudi vodni sesalec HYLA. Zelo učinkovit in preprost za uporabo – v posodo naliješ hladno vodo iz pipe, nanjo pripneš pokrov, priviješ cev in že sesaš. Moje lastne izkušnje.

Pozdravček Hana

______________________________

Avtor: Ula
Datum: 31-01-02 12:09

Sama imam Batagelov sesalnik in sluzi svojemu namenu, sesa pomiva, tudi sipe in ploscice, omare… , kar mislim da Hyla ne more, je pa tudi uredu sesalec (ima ga moja sestra). Meda so dobri tudi sesalci, ki cistijo s paro vendar niso primerni za parket. Sama pa svojega ne bi zamenjala.

____________________________________

Avtor: Natasha
Datum: 16-01-03 16:00

Mi imamo Hylo, z drugimi nimam izkušenj.

Lahko ti povem samo to, da ko kupiš vodni sesalec, je to zadnji strošek. Ne bo ti treba kupovati nobenih vrečk.

Jaz vodnega sesalca ne bi zamenjala za nobenega Forwerk-a, Kirby-ja ali drug sesalec.

Pa še to: Hyla je slovenski proizvod, zato ni nobenih težav v primeru servisa. Sicer pa imamo ta sesalec že kakšnih 8 – 10 let in servisa še nismo potrebovali, čeprav ga ravno ne “šparamo”. Ko smo v veži menjali okno in je bilo potrebno žagati siporeks, smo zato, ker nismo želeli imeti preveč prahu v hiši, ta prah, ki se je pojavljal pri žaganju, kar sproti sesali s sesalcem…. pa se ni zgodilo nič posebnega. V glavnem, prahu je bilo veliiiko manj!

Priporočam vodni sesalec!

Nataša

_________________________________

Avtor: Andreja*
Datum: 16-01-03 20:02

Oj,

tudi jaz priporočam vodni sesalec Hyla, ker je slovenski proizvod in resnično dober. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} preizkušena zadeva. Moja mami ga uporablja že dobrih 10 let, servisa niti slučajno še ni potrebovala, jaz ga pa uporabljam že tri leta, in ga prav nič ne šparamo. Skratka je malce dražji od teh, ki jih iščeš ti, ampak verjemi vreden svojega denarja v vsakem primeru.

Lp, Andreja

____________________________________

Avtor: dš
Datum: 16-01-03 16:45

kakšna je pa cena Hyla sesalca

Avtor: Natasha
Datum: 16-01-03 18:11

Mislim da tudi tam okoli 100.000,00 SIT. Nisem pa prepričana. Lahko je več, lahko pa manj.

Najbolje, da pokličeš po telefonu: 041/33 55 77 – Rino Brajer, ki je Hylo tudi meni prodal.

LP,
Nataša

Avtor: Natasha
Datum: 16-01-03 20:12

Uf, sem pa čisto falila! Saj pravim, da nimam pojma o ceni. Malce sem pogledala po mojih starih dohodninah (Hylo lahko daš v olajšavo), pa sem videla, da smo mi plačali 120.000,00 na 10 obrokov!

Nataša

____________________________________

Avtor: mamica
Datum: 16-01-03 21:49

Tudi mi imamo Hylo…zelo priporočamo.
Moj starejši škratek ima alergijo na pršice..
S tem sesalcem res ni blema.
Sesamo vsak dan, imamo pa ga že 4 leta.
Dela super, pa ravno prav je glasen, da tamalga čmručka uspava in ali ne zbudi!
lp

_______________________________________

Avtor: Ponca
Datum: 10-02-03 08:56

Tudi jaz. Sedanja Hyla pa je se bolj tiha in bolj izpopolnjena. Tudi jaz se nisem potrebovala servisa, ceprav je zagotovljen. Se pac moras drzati navodil za redno vzdrzevanje po uporabi, pa je….LP

________________________________

Avtor: mamica
Datum: 10-02-03 16:04

Za nas je Hyla zakon.
Mali je astmatik, starejši sine pa alergik, tako, da sesam vsak dan in pršic enostavno ni.
Obenem čisti tudi zrak in vse vrste oblazinjenih stavri, od sedežen, tepihov,..
Enkraten je in ni vonja po sesanju.
Mi v vodo vedno dodamo malo vonja (kupiš pri Hyli) in potem še sploh fino diši.
Cena je sorazmerno visoka, vendar glede na življensko dobo (naša mami ga ima že 13 let) in funkcionalnost je vredna tega denarja!!

lp

_________________________________

Avtor: NataŠa-H
Datum: 23-03-03 18:59

Hyla – je ne zamenjam za noben drug sesalnik.

Primeren je za mokro in suho sesanje (tudi globinsko), pomivanje česarkoli…
Pred časom mi je “crknil” pomivalni stroj – ni izčrpal vode, ampak jo jo samo točil. V kuhinji (cca. 25 m2) je bila poplava, za katero ne vem, kako bi jo brez Hyle obvladala. V pol ure je bilo spet vse suho in za povrh tudi temeljito pomito (s praškom za pomivanje posode) ;-))

Nataša

_____________________________________________

Avtor: MatejaP
Datum: 25-08-03 09:25

Mi imamo Hylo in ne zamenjem je za noben drug vodni sesalec. Hyla je edini vodni sesalec z vgrajenim separatorjem, ki poleg praha 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uniči tudi vse pršice in drug mrčes, kar drugi vodni sesalci ne naredijo, kar nimajo separatorja, ampak samo vodni filter. Pa še malo patriotizma in se lahko pohvališ z vrhunskim slovenskim izdelkom. Cena je cca. 130.000
Res je, da moraš posodo splahnit po uporabi, prav tako separator, a to ti vzame toliko časa, kolikor na začetku nalivanje vode vanj.
Obilo užitkov z nivim sesalcem
LP, M.

_______________________________________

Avtor: mamica
Datum: 05-09-03 08:51

Jaz imam pa Hylo – podobna kot Batagel in sem zelo zadovoljna že celih 5 let;))
So tudi na spletni strani. Mislim, da je http:///www.hyla.net
LP

_____________________________

Avtor: Nataša-H
Datum: 30-09-03 17:57

Slovenska HYLA!!!

Enostaven za sestavljanje, “priden”, trpežen, lahek za prenašanje (prevažanje)…..

Z njim:
* pomivam vse – kuhinjska tla, parket, ploščice, tepihe, sedežno garnituro…
* sesam vse – jogije, omare, zrak iz vakumskih vreč, zavese, računalnike (ventilator, tipkovnice, monitor…), sesam tudi v primeru, če se kaj vrta ali žaga (siporeks, opeko…) – seveda ima krtačo za globinsko sesanje, ki se jo lahko nastavi na: sesanje, stepanje, sesanje in stepanje … trdih površin (tanjši tepihi), mehkih površin (sedežne garniture, jogiji), debelih tepihov…
* prestavljam omare ;)) (močno vrečo položim pod omaro, jo napihnem z zrakom in potem omaro samo “prepeljemo” na drugo mesto – to smo uporabili 2x za komodo) – dvigne 80 kg teže – seveda, če je vreča močna.
* ima možnost sesanja in pihanja, zato lahko temeljito izpiham prah izza visokih in širokih omar, radiatorjev, težko dosegljivih mest…

itd, itd, itd…

Imam jo kakšnih 10 let in do danes še nisem imela nobenih težav. V primeru servisa, je le-ta v LJ v Črnučah, kjer imajo 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} VSE REZERVNE DELE na zalogi.

Cena za komplet (sesalec in dodatki za mokro čiščenje) je bila 120.000,00 SIT na 12 obrokov.

Predvsem mi je všeč tudi to, da ne potrebujem nobenih vrečk, kot je to pri mnogo dražjih sesalcih (Kirby, Forwerk).

Priporočam!

Za kakršenkoli sesalec se boš odločila, pazi, da boš kupila takšnega, kjer prah ne gre skozi motor (to je Forwerk in mislim da tudi Kirby). Sicer obljubljajo, da to ne vpliva, vendar se meni kot laiku zdi vse skupaj malo sumljivo. Prah se vendar posede v motor in če ne drugega začne smrdeti.

Pri Hyli (drugih vodnih ne poznam), je cev za prah napeljana tako, da prah takoj po sesanju pade v vodo in tam tudi ostane. Zato ni možnosti, da bi prišel na kakršenkoli način nazaj v prostor.
To je tudi razlog, da je stanovanje po redni uporabi Hyle manj prašno, ker posesa tudi prah iz zraka.
Saj si verjetno že opazila, da se po sesanju z navadnim sesalnikom, ponavadi v pol ure na pohištvu spet nabere prah.
No, pri Hyli (res ne vem kako je z ostalimi vodnimi sesalci) se to zgodi šele naslednji dan.

Seveda se vsi zavedamo, da v brezprašnem prostoru ljudje ne moremo preživeti, toda preveč prahu pa tudi ni zdravo.

Aha – všeč mi je tudi, da je električni kabel dolg 7 m, tako da mi ni treba kar naprej iskati vtičnice.

Nataša

___________________________________

Avtor: bina
Datum: 07-03-04 23:36

Hyla je krasna. Cena pa je okoli 136.000 SIT za osnovno varianto brez pomivanja (pa še dodatnih trideset ali kakšnega jurja več za pranje). Smo jo kupili pred nekaj meseci, stric pa jo ima že 10 let. Zaradi malega, njegovega polivanja, pranja preprog, avtomobila, ipd. se nam kar obrestuje. Ni pa tako lepa na pogled kot italijanski. Samo jaz z “Italijani” nočem nič imeti, preslabe izkušnje (žica ima “dostop” do vode – elektrika in voda ne gresta skupaj- ipd).
LP Sabina

_________________________________

Avtor: La
Datum: 11-03-04 12:59

svetujem ti da si pogledaš še stran sesalcev Hyla ki so bolj kvalitetni, razvil so jih naši strokovnjaki, sam cenovno pa ne vem – zdi se mi da so nekoliko dražji ampak bistveno boljši – moji starši imajo sesalec hyla že 15 let in se ni še nikoli pokvaril res dobra kvaliteta – jaz sem si kupila od Igee ker me je prepričala reklama pa mi je žal ker je plastika bistveno manj kvalitetna in tudi šibkejši so, cenovno pa ni take razlike pomoje

________________________________

__________________________________

Nataša

Ja, to s kablom me tudi živcira – mislim, če so naredili 200 jurjev vreden stroj, bi lahko namestili avtomatsko spravljanje kabla, saj veš, da sam noter skoči, to so imeli Livovi navadni sesalniki že pred desetletji!

New Report

Close