Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ikea – Graz

Ikea – Graz

Pozdravljene!

Odpravljam se v Ikeo v Grazu, pa me zanima pot iz LJubljane. Kako se najhitreje pride do Graza, ali potrebujem vinjeto za Avstrijo? Ali morda obstaja tudi kakšna druga pot, da se izognem nakupu vinjete?

Hvala vam za odgovore in vam želim lep dan!

…bolj to, da ne znaš pogledat na zemljevid me moti predvem mišljenje kako se izogniti nakupu vinjete… to se mi zdi res hecno… v IKEI povprečno zapravimo 200 – 300 EUR (za manj se na pot sploh ne splača) + 10.000 bencin, + 3000 cestnine v Sloveniji… za zaključek pa nismo pripravljeni kupiti vinjete, ki stane 1800 SIT???
Kje je logika?
Ali boš obogatela na ta račun?

Obstaja tudi druga pot, po stari cesti do Graza, ampak, kot ti je že ena rekla, a se ti splača? Voziš se vsaj eno uro dlje v eno smer, bencina porabiš dosti več, ker je cesta ovinkasta… jaz bi dala tista dva jurja za vinjeto.

nova
Uredništvo priporoča

Vprašaj malo naokoli, ali pa kar tule, morda ti jo lahko kdo posodi… tudi mi smo si jo sposodili 🙂

Moje vprašanje je bilo namenjeno temu kako se pride v Graz, točno do Ikee. Ker še nikoli nisem bila v Grazu, niti ne vem ali je do tja v Avstriji avtocesta. Seveda bom kupila vinjeto, pač sem mislila, da je tudi kakšna druga pot (ki je seveda normalna), ki te pripelje do tja in ti ni treba po avtocesti.

VA oprosti, ker sem te tako razburila, pač ne poznam poti do Graza. Seveda lahko pogledam na zemljevid. Verjetno je tebi pot dobro poznana, ampak če nekam greš, ti verjetno ni dovolj podatek: ja sedaj pa sem pri tabli, kjer piše Ljubljana in sem našla npr. Rutarja:) Želim ti lep dan!

Od MB do Gr imaš avtocesto A9, greš za center graza (samo ravno 😉 Ko prideš do rondoja, kjer so odcepi za center, se postaviš na najbolj desni pas in greš na prvem izhodu ven. (Shopping center West). Od tam naprej pa IKEE ne moreš več zgrešit.

od Mb do Graza se pride tudi po stari cesti. Res je časovno malo dalj, ampak cesta je lepa in ni ovinkasta. In tudi po tej cesti se pripelješ direkt do Ikee

Lp, Maja

Bravo Oblaček,

sploh ne razumem zakaj so nekateri tako nesramni – če ne mislite pomagati tudi žaliti ni treba in stresati svoje slabe energije na druge !!!!!!!!!!!!!!!

Kot vem pridemo na ta forum po pomoč, nasvet, tolažbo….. saj nas že tako vsepovsod v življenju buzerirajo z vsem mogočim….

Lep dan Oblaček,
pa še to, mi vedno ko se odpravimo, tudi v šoping v npr.Italijo to vzamemo kot izlet in se dostikrat peljemo po lokalnih cestah, da si ogledamo še okolico…

Mene pa zanima, ali je ob sobotah bistveno večja gužva kot med tednom? Sploh sedaj decembra.
In še to, ali je januarja tudi kaki popust, tako kot za cunje? 🙂

Povprečno voziš 20 minut več kot po avtocesti. To je res dvakrat več, a bencina ne pokuriš zaradi tega za dva jurja. Zgubit se pa mislim, da ne moreš. Kraji po Lipnici so Lebring, Wildon in Kalsdorf, ne nujno po tem vrstnem redu.

Januarja bojo zimske razprodaje, a ne vem kdaj. Če kdo ve, bi bilo lepo, da se oglasi.

Lahko greš pa čez Ljubelj, pa po avtocesti Celovec-Graz, rabiš sicer vinjeto, sam se pa izogneš mnogo višjim slovenskim cestninam- pa skor skoz(razen čez Ljubelj) si na avtocesti.Razlika v dolžini poti je samo 18 km- izmerjeno!
Še to- če se le da, ne hodi v soboto!!!!Vinjete si pa nikar ne sposojaj od drugih, ker če te dobijo(se vidi, če je bla ponovno lepljena), so kazni res hudo visoke…
lp,anchy

V torek sem bila v Grazu na svojem klasičnem predbožičnem obhodu (Metro-H&M, Toys, Ikea) in ni bilo še nobene gneče, vzdušje pa že predbožično, tako da po moje je dobro da pohitiš, če se nočeš drenjat. Pot do Ikee so ti že opisale, pazi edino, ko na prvem odcepu iz rondoja, je že prvo semaforizirano križišče tudi odcep za Ikeo !!(čeprav se ti bo tabla zdela še daleč). Če zamočiš boš porabila precej časa da prideš nazaj. V tem prvem križišču zaviješ desno, potem pa pelješ naravnost in potem desno za Obijem in prideš naokrog pred ikeo (je sicer označeno, vendar precej zapleteno). Na levi pa imaš Toys in H&M. V H&M imajo že kar nekaj jesenske kolekcije znižane, tako da se kar splača, v Toysu pa dobiš veliko plišasto miki miško, če kupiš za več kot 150EUR.
Tole je kratko poročilo, če te še kaj zanima vprašaj, pa lep nakup ti želim.
LP
K.

New Report

Close