Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija in pralni prašek

alergija in pralni prašek

Pozdravljeni!

Moj otrok zaključuje z Bicom terapijo zaradi nevrodermitisa.
Ugotovljeno je bilo med drugim, da ji škodijo pralni praški, ki jih uporabljam. Prosim, če mi lahko kdo svetuje, kateri pralni praški so manj agresivni.
Te praške bi potem odnesla na testiranje.
Ima kdo od vas mogoče izkušnje s tem?
Vesela bom vsakega odgovora.

Katja

Moja hči je tudi velik alergik, vendar ji je Bicom zelo pomagal. Glede praška vam svetujem da tega, ki ga uporabljate nesete Bicom terapevtu in naj poizkusi narediti terapijo…sicer pa svetujem dvojno izplakovanje do nadaljne terapije.
LP, TT

Poskusite s praškom Frosch, ki je 98% biološko razgradljiv.

nova
Uredništvo priporoča

Kje se pa da kupit ta prašek?

Včasih ga dobim v Intersparu, zagtovo pa ga imajo v Muellerjevih drogerijah.

THX:)

Pozdravljeni,

hvala za nasvete. Pralne praške smo testirali in v poštev pride (za mojo hči ) le AVA prašek in PERSIL color. prašek. Frosch gel bi prišel v poštev le pogojno. Žal nobenega mehčalca ne smemo uporabljati. Geli za pranje pa so očitno zelo agresivni, saj so vsi na testu ‘padli’. Perilo pa bomo tudi dvojno izpirali. Mogoče bo to komu koristilo,

lep pozdrav

Meni so tudi vsi svetovali (pediatri na alerg. oddelku in Janov pediater), da naj uporabljamo čim manj praška, ali pa 2x izprati perilo in seveda nobenega mehčalca. Pa menda je Ariel zelo agresiven..
Lp, Sara:)

Iste probleme smo imeli tudi mi, odsvetovali so mi celo vrsto praškov in čistil, tako da sedaj ročno perem, pomivam posodo in čistim tla, oblazinjeno pohištvo ….. vse z NR plus. To je Švicarski zeliščni izdelek, nevtralni, biorazgradljiv, ki sem ga kupila na eni predstavitvi justovih izdelkov. Sedaj sem zelo zadovoljna, ker ni več problemov. Drugo perilo, ki ga je potrebno prekuhati v stroju, pa vedno dam zelo malo pralnega praška, splahnem pa tudi po 3 x.

LP

Lahko si omislite tudi poseben pralni stroj za alergike:

Upam, da nisem prepozna z odgovorom. Tudi sama imam alergijo, sicer na vonje pralnih praškov, pa vendar. Uporabljam Persil Sensitive Ohne parfumstoffe (na vrečki je slikca dojenčka). Kupujem pa ga v Avstriji v Intersparu, Bipi… Pri nas ga žal nimajo več, včasih se ga je dalo dobiti v Mullerju.
Poskusite še s tem , mogoče vam bo odgovarjal.
Lp, D.

Spoštovani!

Vsi bolniki, ki imajo atopijski dermatitis ali nerodermitis so občutljivi na pralne praške, če so le te agresivni, saj vsebujejo oxidante in encime.
Velja, da vse perilo otrok dvakrat splaknemo v pralnem stroju, otroka oblačimo v bombaž in ne v sitetične in volnene materiale, ki dražijo kožo.
Lep pozdrav.

Pri nas smo začeli uporabljati bio prašek, ki se ga dobi v Avstriji (npr. v trgovini Reformhaus v Celovcu), imenuje se Ecover, in smo z njim zadovoljni. Ne vemo čisto točno, na kaj je hčerka arergična, vendar imam res občutek, da se ji je z uporabo tega praška koža izbojšala.

New Report

Close