Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja 20.teden: krči in pritisk v ušesih; HELP!

20.teden: krči in pritisk v ušesih; HELP!

ojla!

Sem v 20. tednu in zadnje čase se mi ponoči odgaja, da me zgrabi ponoči močan krč v mečih, bolečina je grozna, potem si mišico zmasiram in je bolje…

a se je kateri dogajalo to?

drug problem je, da se mi na trenutke zamašijo ušesa in ne morem izenačit pritiska: požiram slino, piham skozi nos, zeham…pa ne pomaga nič, ščasoma se odpravi samo od sebe…občutek pa je grozen!

a moram nit zaskrbljena?

hvala za odg!

lp, Deja

Krči so nekaj normalnega pri nosečnicah, je pa res, da GROZNOOOOO boli, a ne? Jaz sem vsak dan spila eno šumečo tableto kalcija in magnezija in mislim, da mi je malo pomagalo. Poskusi!
S pritiskom v ušesih pa nisem imela problemov.
Lep pozdrav od Vesne

PIJ DONAT oz uživaj magnezij!

Lp, Katja

Deja zdravo!

Obe tvoji tezavi sta tudi moji. Ce sem cisto iskrena, me krci sicer motijo, ker me potem boli misica se nekaj dni, se bolj pa me zivcira ta pritisk v usesih…ravno zdaj…zdi se mi, da ne slisim dobro, ko govorim je kot da sem prehlajena………..in cisto nic mi ne pomaga…
Ce se kaj spomnis, prosim napisi..sicer pa samo za tolazbo……..

LP, Metka

uf, metka, tudi meni je ta občutek v ušesih obupen… Fajn, da nisem edina!!!!!

V katerem tednu si ti?

Lp

Živjo!

Jaz sem imela oboje: obupne krče v mečih in grozen pritisk v ušesih.
Za krče mi je še bilo nekako jasno zakaj jih imam in s pitjem kalcijevih in magnezijevih šumečih tablet, se je stanje malo izboljšalo.
Čisto nelogično pa mi je bilo zakaj imam tak pritisk v ušesih. Tudi meni ni pomagalo ne pihanje, ne pitje, ne smrkanje … včasih je pač “popustilo” samo.
Po porodu pa je prenehalo oboje. Zjutraj se končno lahko mirne duše pretegnem brez strahu, da me bo zgrabil krč (zjutraj je bilo vedno najhuje), pritiska pa tudi ni več.
Meni je zdravnica rekla, da so to pač “radosti nosečnosti” (poleg zgage, slabosti, itd.) in da mi ni potrebno preveč skrbeti. Zdaj vem, da ti je ful zoprno, ampak verjemi mi, potem se tega sploh ne spomniš več …

lp

Tini

pri meni tudi oboje. krči so posledica pomanjkanja magnezija (pij raztopino magnezijevih šumenk). za pritisk v ušesih pa ne vem rešitve. meni gre ful na živce, ko sama sebe poslušam – kot bi imela vato v ušesih. grozno!

pac moramo potrpet, saj bo hitro mimo, jaz sem v 25. tednu. drugih tezav pa k sreci nimam, slabosti so mimo, glavobol tu in tam, drugace pa kar gre…kako pa jepri tebi pocutje? si v sluzbi?

jaz se že od začetka počutim ful vredu (morm hitro na les potrkat), brez slabosti in kakšnih večjih težav, kot so pogoste v nosečnosti…
glede na to, da imamo dvojčke, ki že veselo brcata po mami, bom se kakšne 4 tedne v službi, potem pa počivanje…:) komaj pa čakava oba na morfološki UZ, ki ga imamo v sredini septembra…
tvoj je verjetno že mimo, a ne?

lp, Deja

UH KRČI SO MI ZELO POZNANI, MEI JE GINEKOLOGINJA PREDLAGALA MAGNESOL ŠUMEČE TABLETE ZA V VODO IN JE TAKOJ POMAGALO. PROBAJ!

Živijo Deja!

Ravno danes sem razmišljala, kje si, da te ni nič zasledti na forumu.

Ja, tudi meni se je dogajalo, tole. Pri prvem ne tako zelo, pri dvojčkih pa tudi tam nekje od dvajsetega tedna dalje. Bolečina je bila zelo ostra, še posebej proti jutru, ali zjutraj, ko sem se zbudila. Ko sem vstala in se malo sprehodila, je minilo.
Mislim, da je to zaradi slabše prekrvavitve. meni je malo pomagalo, če sem si med nogi položila vzlavnik. Na koncu pa sem itak rabila celo oddejo zase :))

Kar se tiče pa zamašenih ušes, ti pa ne znam svetovat, ker se mi to ni dogajalo, a če sem lahko malo “pametna”, je lahko to v zvezi z pritiskom. Če je le mogoče, si ga redno kontroliraj.

Lp

Suzana

Deja zdravo!

Vidim, da si pisala Pusenjaku, mislis, da je to res to, kar je napisal? Potem je potrebno na pregled k splosnemu zdravniku…ze od vceraj me tako muci ta pritisk in glavobol ne popusti…..kaj pa ce je razlog mogoce v nizkem pritisku? Jaz imam namrec nizjega kot obicajno.

LP, Metka

hja, kaj pa vem, glede na to, da so imele tudi druge podobne probleme, mislim, da ni panike (danes npr. sem OK), če se bo pa začelo ponavljat pogosteje, pa bomo šli k zdravniku!

lp, Deja

New Report

Close