Najdi forum

Pozdravljene,

sem v 6 t/2dni. Včeraj sem bila na Uz, ker sem v soboto ponoči imela rahlo krvavitev in potem krvav izcedek. Na Uz je bil lepo viden plod in srček, pa rumeno telesce, vendar je videla ginek., kot da se posteljica lušči na enem delu (abrubcija – nekaj takega). Vendar, ko sem prebirala pri Pušenjaku odgovore, pravi,d a do 24.tedna ne moremo govoriti o luščenju posteljice, lahko ger samo za hematom, kar pomeni grozeči splav.

Tudi ginek. mi je rekla, da je potrebno počakati in videti kaj bo. To pa same veste, da je zelo težko.

Prosim, če mi kakšna napiša kakšnop svojo ali znano izkušnjo glede tega.

Vam bom zelo hvaležna.

Hvala

Jaz sem bila v 7. t zaradi tega v bolnišnici. Na srečo se je vse dobro izteklo, danes sem že 1 dan čez PDP 🙂 V bolnišnici sem poleg počitka, ki je seveda obvezen tudi kasneje, dobila tablete Dabroston, ki sem jih jemala mislim da do dopolnjenega 12. tedna. Pa srečno!

Naly, – lepo prosim za odgovor

najlepša hvala za odgovor. Meni je tudi ginek. rekla, da enkrat so te za to poslali v bolnico, vndar samo zaradi počivanja. Ali si ti zelo krvavela oz. zakaj si ostala v bolnici? Jaz tudi pijem Dabrosotn in Buscopan.

Prosim, če mi napišeš kaj več…ker sedaj ne vem, če ne bi tudi mene morala zadržati na opazovanju. Kaj so ti dali v bolnici oz. koliko časa si bila notri?

Hvala ti za vse in vso srečo ti želim

Jaz v bistvu niti nisem prav krvavela, bil je takšen rjav izcedek, vendar sem takoj letela na urgenco, kjer so me zadržali. So mi rekli, da pri takih zadevah nikoli ne pošiljajo nosečk domov (v MB). Pregled je pokazal hematom, ki pa je na srečo po nekaj dnevih izginil. V bolnici se razen terapije z Dabrostonom ni nič dogajalo (no, pregledi pač in pa UZ-ji). Po tistem sem bila doma še en mesec v bolniški, od takrat naprej pa do konca pa sem delala 4-ure. Malemu pa je očitno lepo pri meni, ker kljub temu, da sva že 1 dan čez rok, nič ne sili na ta svet 🙂

Živ,
meni se je zgodilo enako kot tebi.
Hematom, naj bi se sam ragradil in tako ne oviral razvoj ploda. Počivanje pomaga.
Tudi jst sem pila omenjene tablete, bla čist zaspana, v slabostih, v depresiji do 12 tedna kaj bo, posebej, ker imam za sabo že 2s.s.
Sedaj sem v 17 tednu in je vse o.k., hematom je skoraj že izginil.
Krvavitve pa so se mi pojavljala od7 tedna po 1 tedensko kot izcedek vse do 12 tedna. Sem na bolniški za vsak slučaj, vse do konca.
Srečno, Ina

Jaz sem tuti imela hematom, vendar sem kar dobro krvavela-no bila sem v bolnici, dobivala ful enih inekcij in tablet in stanej se je čez kašn teden izboljšalo! Se je pa celo nosečnost videlo, kje se je posteljica odkrušila! Sedaj imam doma lepega fantka, tako da misli pozitivni, in veliko počivaj!

Tudi jaz sem bila med šestim in sedmim tednom v bolnici 4 dni zaradi krvavitve. Vzrok je hematom. Ob odpustu so mi je tamkajšnja g. rekla, da naj počivam, lahko pa grem na sprehod – da mi ni treba skoz ležat, pa Dabroston 3x na dan. Po enem tednu sem šla na kontrolo k svoji g., ki je ugotovila, da je stanje rizično, hematom se ni celil in mi je predpisala en teden popolnega mirovanja. Po enem tednu zadeva še vedno ni bila ok – še tri tedne popolnega mirovanja. Sveže krvavitev se je v rahli obliki pojavila še enkrat, cca enkrat na teden se je ponovil rjav izcedek, ki je trajal tri dni. Sedaj je že en teden ok – izcedka ni. Bolniško imam podaljšano do sredine naslednjega meseca – sedaj sem 12 t + 4d. Moja g. pravi, da tablete ne pomagajo nič, pomaga le popolno mirovanje, samo na wc lahko greš. In sama vidim, da se mi je rjav izcedek ponovil, če sem bila preveč aktivna.

Ni mi pa jasno zakaj so mnoge na bolniški še po prvem trimesečju zaradi krvavitve in rjavih izcedkov v prvem trimesečju. Upam, da meni ne bo treba. Ali katera ve za vzrok?

hvala vam za odgovore.

Kot vidim, ste večinoma ostale vse v bolnici. Kaj menite, da moja ginek. ni ravnala prav, da bi morala ostati na opazovanju?

Kaj mi svetujete, da jo pokličem?

Hvala

Nič ti ne morejo pomagati v bolnici. Če ti je takrat naredila UZ in je bil plod živ, krvavitve pa so se ti ustavile, ti nimajo kaj narediti. Dajo ti Dabroston, morda spasmex ali buscopan proti krčem – toda te zadeve proti krčem splava ne preprečijo. Meni je moja g. rekla, da bi me po pravilih morala dati nazaj v bolnico, ampak da ne vidi zakaj bi mi tam bilo bolje kot doma. Tam so neudobne postelje… Kdaj imaš kontrolo pri svojem g.?

No ja, jaz pa zase vem, da doma sigurno ne bi toliko počivala, kot sem v bolnici. Tam nimaš kaj drugega početi, kot pa ležat, doma pa skoz kaj migaš, ne da bi hotel…

iMELA SEM hematom, močno krvavela: ostala sem v bolnici, kljub počitku in tabletam sem imela ss v 10. tednu. Počivaj in se drži navodil zdravnikov.

srečno

Hvala vam vsem za odgovore.

PRegled naslednji imam čez 3 tedne. Kaj menite, da bi moral biti prej kakšen pregled?

Poleg tega ali menite, da bi bilo dobro v takih premerih poiskati še kakšno drugo mnenje ali je pri tem vseeno? Saj veste kakšne smo, rade bi naredile vse, kar je v naši moči.

Hvala vam

p.s.vendar ali ste opazile kako se razlikuje mnjene Pušenjaka in naših ginekologov glede počivanja. On pravi, da to ne vpliva na izdi nosečnosti. Kaj menite vi?

EVO ŠE TO DODAJAM OD PUŠENJAKA:

“venomer se ponavljajo enaki nesporazumi oziroma nesmiselna navodila, ki v prvi polovici nosečnosti k ničemur ne doprinesejo. O obrupciji posteljice lahko govorimo šele po 24. tednu ali še kasneje, do takrat pa je to grozeči splav. Ta pojav, ki ga mnogi imenujejo “hematom za posteljico”, se odkar uporabljamo UZ kar pogosto videva, med prizadetimi pa jih cca. 40 – 50% resnično tudi splavi. Nobeno zdravilo in nobeno počivanje ničesar ne reši. Zgodilo se bo to, kar se pač bo in pri tem nimate nobenega lastnega vpliva. Lahko vas potolažim le s tem,da v pirmeru, da ne pride do splava, otrok zato ne bo imel trajnih posledic.”

Jaz iz lastnih izkušenj vem, da se je velikost hematoma spreminjala glede na to koliko sem bila aktivna in koliko pridno ležala v postelji. Ne vem pa kako se bo moja nosečnost iztekla, do prejšnjega tedna je bilo s plodom še ok. Vrebec, vprašala pa si, če bi morala pregled imeti prej – jaz sem ga imela trikrat zapored vsak teden, sedaj ga imam naročena v razmaku 3 tednov, vmes imam pa še NS.

Na tvojem mestu bi šla prej k svoji g.

Ne bodi tako zaskrbljena, tudi jaz sem imela predležečo posteljico, v 23 tednu sem se zbudila v luži krvi, na uz viden hematom in malo verjetnosti za normalni porod, zaradi predležeče posteljice. No sedaj sem v 38 tednu nosečnosti in posteljica se je dvignila tako da bo možen vaginalni porod. Lep pozdrav vsem nosečkam in božajte svoje bušije, jaz že komaj čakam. Dijo

Tud jaz sem imela hematom, samo da pri meni ni bilo vidno na ultrazvoku nič. Rodila sem v 28 tednu s carskim rezom, potem se je šele pokazalo.

Imela sem hematom (več). V 12. tednu, kri je kar lila. Zadržali so me v bolnici. Po nekaj dneh se je še enkrat ulilo. Na UZ se jih je videlo še več, ampak ker se en teden ni nič izločilo, imela sem samo rahlo rjav izcedek, so me spustili domov. Svetovali so mi počitek, ne ležanje, čim manj hoje po stopnicah in dvigovanja kakih težjih stvari. Tisti ostali hematomi so se pa očitno razgradili.

Potem je bilo vse OK, do 30. tedna, ko sem spet pristala v bolnici zaradi otrdevanja trebuha in kratkega materničnega vratu. Rodila sem 4 tedne kasneje, odtekla mi je voda. Bilo je nekaj (kar nekaj) nepravilnosti na posteljici, ampak hči je danes živahna 22 mesečnica, jaz pa nosečnica v 22. tednu.

Hgval avam za odgovore.

Ko govorite o izločanju hematoma – to mislite, da se mora skozi izcedek izločiti. Včeraj sem imela spet nekoliko povečan izcedek in vmes je bila za majhno seme sesirjena kri (res majhno) in potem je bil cel dan mir; danes zvečer zopet nekoliko več svetlorjavega izcedka, ko grem na WC – drugače ne.

Ali ste tudi ve imela takšne izkušnje – z nihanjem izcedka?

Bodi pozorna na otrokove gibe. Č jih nebi bilo moraš na ctg.

Meni se je rjav izcedek s strdki stare krvi vlekel do prejšnjega tedna (12 t), vse od krvavitve v 6 t. Vrabec, pojdi raje h g., ali pa vsaj na sampolačniški UZ, ki stane cca 6000 sit

New Report

Close