Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Bolniška po IVF postopku

Bolniška po IVF postopku

Zanima me, kako imate bolniško tiste, ki ste zanosile po IVF postopku.

Na obvestilu za zdravnika piše non potest celo nosečnost.

Ali je vaša zdravnica dala predlog za bolniško za celo nosečnost, ali vam jo mesečno podalšujejo na predlog vašega ginekologa?

Lp in pobožajte bušije.

meni jo mesečno podaljšujejo.sicer sem imela prvih pet mesecev dopust, zdej pa itak placento previo,tko da….je pa tko, pr enih ginekologih ni problem, pri drugih pa IVF kljub obvestilu ni zadosten razlog za bolniško.sej po logiki nej bi šlo tukej vseeno za normalno nosečnost, ki pa načeloma ni bolezen :))))
nia

Mislim da z IVF postopkom samodejno padeš v rizično nosečnost in s tem imaš tudi skoz bolniško, ki pa jo podaljšuješ vsaki mesec. Nisem pa 100%.

Vprašaj svojo zdravnico.

Pozdravček
Pika-poka

Zdravo.
Jaz sem imela bolniško samo do 9. tedna.
To pa zaradi tega, ker sem najprej dobila stalež do prvega UZ v ambulanti za neplodnost (6 t), tam pa so potem zapisali, da priporočajo še stalež do pregleda pri ginekologu.
Ginekolog bi mi dal stalež, vendar je rekel, da potrebe ni. Da sem zdrava in mirovanje ni potrebno.

LP
Pipi+ (23t)

Hojla!
Jaz sem bila od začetka prepričana, da po IVF ne bom šla na bolniško, čeprav mi pripada. Po pogovoru z G in osebnim zdravnikom, pa sem se premislila (oba sta me prepričala, da mi bo žal, če bo šlo kaj narobe). Verjetno je bilo ključnega pomena tudi moje delovno mesto – delam namreč v zdravstvu, pa sem ves čas izpostavljena raznim infektom, sevanjem, pa nočno delo… tako bi imela stalno neke probleme. Poleg tega sem bila od začetka nosečnosti veliko bolna in bi itak morala biti na bolniški.
Sicer pa mi je komisija prvič podaljšala bolniško za 3 mesece, nato pa kar do konca – se pravi do porodniške (sem bila kar malo presenečena).
Upam, da sem ti kaj pomagala!
Uživaj v nosečnosti!
Katjusa

Jaz sem bila na bolniški do konca tretjega meseca, potem sem pa komaj čakala, da grem v službo. Nisem imela nobenih problemov, sedaj pa se že približujem polnim sedmim mesecem. Ker se dobro počutim bom v službi do konca maja, pol bom pa še mal dopusta izkoristila.

Lp,
Špela

Na oddelku IVF so ti verjetno dali piltek, kjer piše non potest celo nosečnost, potem pa ti jo splošni zdravnik podaljšuje za 1 mesec.

New Report

Close