Najdi forum

kamini france turbo

sem našla te kamine na drva,je kdo že slišal zanje,ali še bolje če ima kdo izkušnje z njimi?

Naši sosedi so navdušeni na to kaminsko pečjo. Je sicer malo dražja ampak ima baje zelo dober izkoristek.

More biti pa že fanstastičen izkoristek, ker so tudi fantastično dragi. Zanimala sem se za enega manjših, pa je bil čez 600 tisoč (še SIT).

nova
Uredništvo priporoča

najbrž se zanimaš za kakšneg s fantastično lepo obliko. tu se plača design.
za navadne so pa cene bolj normalne, slične ostalim pečem npr. lokaterm.

mi imamo tako peč in sem o njej že pisala. ne morem jo primerjat s katero drugo, ker je to naša prva. kurimo samo bukova drva in tudi tu se pozna, ker so bukova drva najboljša. zagori vedno takoj, kakšno uro mora goreti na ful potem, ko se segreje pa s priprtimi loputami.

delajo jo pa slovenci, po poreklu iz bleda in sedaj živijo v franciji. trži pa to kopt bled, ki ima prodajalno v lescah (in obupen delovni čas).

ma nisem razumela najbolje,tam piše ,da ima 10 -14 ur neprekinjeno gorenje brez nakladanja?je to res?pa ,da pepel očistimo vsake par tednov?kaj pa toplota,kakšna je?mi imamo sedaj wamsler kamin nemški,za nov del hiše pa nameravamo kupiti kaj druzga,ker nas zelo moti,da čez noč kamin takoj ugasne,res ,da se v naš da drva cc 25cm,v france pa kao od 50 do 70cm.mi bi ogrevali cc 100m2,zraven bi bila centralna,a samo tako,kamin bi naj bil praktično edini,razen izjem.s tem ,ki ga imamo sedaj centralne razen zjutraj ne rabimo,če pa bi ta france kuril neprekinjeno,bi bilo super.
najlepša hvala za vsako informacijo,ja cene pa so že od 300 t.naprej,mi smo že 4 leta nazaj dali za tega 250t.

Jeseni smo montirali tako peč v vikend in smo z njo zelo zadovoljni. Imamo model Oula, 15 kw, zlatorjave barve in nas je prišla skoraj 600 tisoč. V primerjavi z ostalimi pečmi enake moči je relativno ugodna. Nam je všeč dizajn, greje pa res močno in ko naložiš in zapreš lopute, ostane žerjavica do naslednjega dne popoldne.
Sistem teh peči je poseben in patentiran.
Pepela je res malo in ga redko prazniš (mi kurimo tri mesece, pa ga še nismo)
Res zelo zadovoljni!
Če niste predaleč, lahko pridete pogledat.
Miranda

A so to tiste peči, ki visijo iz stropa in so tudi takšne kovinske v obliki kapljice?

uau,ke dobro,ja ravno to sem imela v mislih,kaj prav razumem,vi naložite enkrat in pol pečka kuri sama tolk ur brez nalagat,pa da isto toploto,oz.se lahko na tak način greješ tolk ur?če je tako je krasno in mi tistih 600 t.sploh ni dosti,sem namreč spraševala za peči na pelete in cene so od 500 sit do 1200t,tako ,da če je to to je super,peleti so se kar podražili letos,pa tud nevem no nam so drva bolj všeč,ja sem pa s primorske,če se kaj odločim javim za pogledat,vsekakor najlepša hvala.

zelo dobra peč, sem slišal že veliko pohval, tudi sami smo jo nameravali kupiti, pravzaprav pa glede na kvaliteto niti ni tako draga, saj se da dobit zelo dober popust. za oulo z dvojno šipo so najprej hoteli imeti 700 jurjev, potem smo pa že na 450 prišli na koncu, kao sejemski popust 30%, pa še 5% na gotovino. na koncu smo kupili kaminski vložek in ga obzidali.

ja meni je tud všeč kaminski vložek,sam kdo mi bo peč obzidal,pa verjetno je velik dražje?

A imajo tudi kaminske vležke? Če ja, kolk pride samo vložek?
Lep pozdrav!

kaminski vložek smo potem vzeli od ene druge firme. bilo je sicer dražje, lahko pa prideš tudi cenej skoz, odvisno kaj kupiš. mi kurimo kamin dnevno, zato se splača malo več dat, če pa kuriš 1krat na teden pa je dvolj vložek za 200 jurjev, nato pa daš še 200 za obzidavo.
france turbo še pride mogoče kdaj na vrsto za klet v kmečko sobo, ker so res dobre peči.

mi imamo srebrno, stoječo v obliki valja. bolj navadne oblike. ne vem koliko je močna, bom doma pogledala. je pa tako, da zvečer ob 10h nazadnje damo gor in je zjutraj še žerjavica. mi jo imamo bolj za dogrevat.

A mi lahko kdo prilepi kakšen link, da bi si lahko ogledala kamine…?
Hvala

Ava, nočem biti nesramna, ampak eni ste taki, da se vam čisto nič ne da poiskat. V iskalnik daš france turbo in to je to.

LP

oprosti, se bom drugič potrudila. Hvala.

Lep pozdrav .Mene pa zanima če ima kdo peč z dvojnim steklom,mi bi ga sicer dali v zid ,tako da bi ogrevali v dveh prostorih,v sobi in dnevna z kuhinjo.Zanima me kakšno toploto daje v tem primeru.Hvala za odgovor.

New Report

Close