Najdi forum

Zdravo mačke,

1.5. mi je v glavi nekaj preskočilo. Brala sem vaš in sedaj moj forum, navduševali sta me Marika in Yulija, prebrala sem Montija v enem dnevu in si rekla: to bo zame. Iz mojih prehrambenih navad sem črtala ves sladkor, belo moko, krompir in riž. Seveda sem pa delala prekrške (predvsem poslovna kosila in večerje – čeprav sem pazila, da ne preveč, pa kakšno torto ob rojstnih dnevih). Uvedla sem jutranje pitje iztisnjenih pomaranč in limon, kar mi zelo, zelo paše in bo ostalo za vedno. Res se mi zdi, da jem več, kot sem prej. V službi prej nisem nikoli zjutraj jedla, sedaj sem hodila s celo vrečko (kruh-pz, jogurti, prepečenci, jabolka, breskve – kosmiče in semena pa imam kar v predalu). Za kosilo v službi ponavadi samo meso in solato, včasih si privoščim še sladoled. Ko pridem domov sadje, zvečer pa kakor kdaj – ponavadi kakšno močno solato, ali sadje ali popečem bučke…. Skratka 1.5. sem imela 73 kg, danes zvečer 67,40. Skratka Jem, torej hujšam je več kot pravi naslov za Montija. Zelo bi si želela 63 kg in potem tam ostati. No bomo videli.
Bom pa samo še nekaj rekla: prvič sem se nehala sekirat, če naredim prekršek. In si tudi ne očitam, kot sem si včasih. Ker vem, da bom še naprej jedla po Montiju ker nisem lačna, lahko se vedno najem in ne stradam. No verjetno bom za 63 morala še malo omejiti količine.
Punce, imejte se, bodite vesele.
LP
Krištofina

Super, več kot odlično!
To, kar pišeš, bo mogoče opogumilo tudi mene, ki sem dvomljivka in pol in v nič ne verjemem in zaupam.

Še več izgubljenih kg ti želim!

pa, pa

-------------------------------------------------------------------------------------- In every life we have some truble, if you worry, you make it double, don't worry, be happy...

Ko tole berem…deja vu, Krištofina, čisto zares, tako sem jaz začela pred šestimi leti, le da sem se z Montijem srečala po nasvetu znanke, prebrala v trenutku, začela, izgubila 10kg in tako je še danes…
Vesela sem zate, resnično, ker vem, da ko enkrat začneš s tem načinom prehranjevanja, težko “zaideš na stara pota”….
Le tako naprej….
Lahko noč ti želim!!!

nova
Uredništvo priporoča

Super, mogoč bo zdej še men potegnal, ko se dejstva potrjujejo še v praksi…

pa, pa

-------------------------------------------------------------------------------------- In every life we have some truble, if you worry, you make it double, don't worry, be happy...

Krištofina tako lepo je brati takšna sporočila. Človeku postane toplo pri duši in vrjamem, da boš še naprej vztrajno in zadovoljno hodila po svoji poti.

Prav lep je tvoj zaključek;O tem, da se ne sekiraš več in toliko obremenjuješ. Odlično! Saj konec konec le živimo.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Krištofina, bravo. To sekiranje okrog vsakega “prekrška” je res odveč. Če se enkrat odločiš, da boš spremenil navade za zmeraj, je jasno, da to ne pomeni, da nikoli več ne boš pojedel česa po svojem okusu in hkrati “prepovedanega”. Jaz sem prepričana, da ni prav nikogar, ki si kdaj ne bi česa privoščil, pa naj bo še tak karakter. Pa tudi, če ti uspe vzdržati več tednov ali mesecev, se ti pomojem, ko po toliko časa poješ nekaj sladkega, dobesedno utrga in lahko kar za nekaj časa izgubiš samokontrolo. Zato je vsekakor pametno, da se včasih prekršiš – brez slabe vesti, nekako načrtno bi se lahko temu reklo. Zadostiš psihi, počutiš se boljše, predvsem pa si ničesar ne očitaš in nadaljuješ z ustaljeno prehrano.

Jaz sem pa vceraj prisla do Montignacove knjige(po zaslugi Mermaid-HVALA TI),samo to se “studiram”in vse bolj mi je vsec,saj gre tukaj tudi za ZDRAVO prehranjevanje in ne le za hujsanje.zdaj sem ravno (spet)sredi branja in bi prosila,ce mi nekaj poveste:ravno berem jedilnik in sicer za vecerjo,pa me zanimajo GRAHAM testenine in NEPRECISCEN riz.Zivim namrec v tujini(tudi tuji jezik sele dobro spoznavam,zato pa “si ne znam kupiti”npr.nepreciscenega? riza…);no:zanima me ce je s tem misljeno,da gre za polnozrnate???(-ker to si pa znam kupiti,ha,ha-)

Dobro jutro,punce,moj moz pravi,da se mi je cisto zmesalo,ob sestih zjutraj je odsel v sluzbo-jaz pa na Montignaca…Punce,zanima me,ce ste se drzale tistega o suhem pivskem kvasu,ki je zazeljen na prvi stopnji prehranjevanja?In kako ste ga zauzile?????Ze tecna,a ne…?

Večina nas ga je ali ga uživa. Prav tako pa ga velika večina uživa raje v tabletah, kot v prahu, ker j ebolj praktično in tudi kar se okusa tiče…..

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

ČESTITKE……
zanima me tvoja višina… kajti jaz tudi pri svojih 171cm , ciljam na 63 kg…. trenutno jih imam 68, v 3 tednih -4,80kg iz (72,80 kg)..

“Ljubeze, ki je ne delite, nima vrednosti”

Zdravo Neli,

Visoka sem 173 cm in želim 63 kg. Stara pa 35 let.
Danes zjutraj mi je tehtnica pokazala 66,90. Jupi.
Samo vem, da je te zadnje kile najtežje stopiti.
Tako, da bom poskusila spet s tekom. Na začetku sem pridno tekla po 50 -60 min, sedaj pa najdem 100 izgovorov da ne grem. Bom poskusila spet.
Tisto o kvasu je pa meni čisto tuje. Jaz ga nisem jedla. In tudi nekako nimam želje.
Montignac je pa zares zelo učinkovit. Prisežem, da nisem v zadnjem mesecu in pol nič stradala, pa vseeno izgubila 6 kg. Res bom spremenila moj način prehranjevanja tudi, če enkrat dosežem svojo zaželeno težo.
Edino polnozrnate testenine se mi preveč ne dopadejo. Kruh je pa zelo dober.

Bom sporočila, če mi uspe. Sicer pa se že sedaj kar pozna. Spet sem veselo obula visoke pete pa oprijete hlače. Tele zadnje kile so le še za ”šminko” in še boljšo samozavest.
Lep delovni teden vam želim. Se mi zdi, da se bo vsaj vreme naredilo.
LP

K

SUPERCA SI….
ja, men se tud ne zdi da bi ravn stradala, mal več resda športam ampak, to sem vbistvu že prej…. prehrana ni bila ravno kontrolirana, ne da nebi bila zdrava ampak le nepravilna kombinacija…

no, potem je zdaj moj cilj 61 kg….

sem vstrajna in upam da mi rata….

Vsem, čestitke za vsak majhen korak k izgubi kg!

Čar Montija je tudi zame ravno v tem, da je to zdrava prehrana za celo življenje in čeprav mi ni glavni cilj izguba kg, sem že na -3 kg in jih imam približno toliko kot pred drugo nosečnostjo – ravno te kg po porodu mi niso hotele proč, no sedaj pa mi je le ratalo. in prav zares, jem več kot prej, le velikooo manj jogurtov ala Obstgarten ter belih testenin.

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Krištofina, Ma-mi-ca in vse ostale, čestitke tudi v mojem imenu.:-))))))

Julija

Hvala za odgovor,Marika.Zanima me se samo, ce si se odpovedala pravi kavi in jo zamenjala z kavo brez kofeina,ali si ostala pri pravi kavi???? P.S. Kvas v prahu zauzijem tako,da ga zmesam z vodo????Lep dan zelim se naprej…

Ne, nisem se odpovedala pravi kavi….do današnjega dne še ne. To so male radosti ali pa slabosti, ki pač ostanejo in meni so to zdi normalno. Kot tudi to, da nekdo drug se bo pa pač tudi temu odpovedal.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

HVALA ti,Marika!

No, ajd…

Pa še zgodba mojih zadnjih 2 mesecev…
Začela sem z 92,2 kg (vem, uh, ja je bil že skrajni čas) s 14-dnevno dieto (zrezki, zelena solata, jajca, šunka, repa, kava z natrenom, veliko vode (jasno)… zrezkov od takrat še nisem jedla, ker se mi kar obrača ob misli nanje). Po končani dieti sem imela 87 kg (vmes se namenoma nisem tehtala, ker si po pravici povedano nisem upala, no je bilo pa na koncu veselje še toliko večje). Vmes sem za darilo dobila tudi knjigo Zakaj so Francozinje lahko vitke, ki je bila ravno prav vzpodbudna za moje nadaljno hujšanje. Še vedno malo pazim kaj in kdaj jem, predvsem sem pa zmanjšala količine. Pijem izključno samo vodo in limonado, od kave s smetano je pa ostala samo še kava.
Da pa mi med hujšanjem ne bo dolgčas sem si včeraj omislila še Montignaca (sem toliko tule prebrala o njem, da me že prav firbec matra). 🙂
No, in na koncu pa bi rada pohvalila še tehtnico, ki mi je danes prijazno pokazala 81,4 kg. Juhuu…
V planu imam vsaj še -10 kg, ampak ne prej kot v 2-3 mesecih, lepo počasi, na easyyy.

“Pripadnice Montija” prosim povejte,ali si je katera sama skuhala marmelado brez sladkorja???Mi lahko kdo na kratko opise recept????

Ne kuham je(ker je niti ne znam),pobrskaj po trgovinah in pazi,da bo res brez sladkorja,pa bo.

New Report

Close