Najdi forum

Moja babica je že nekaj let v domu za starejše.Ker ima premajhno pokojnino, ji doplačuje oskrbo moj oče. Je pokretna in za svoja leta ( 90)dokaj zdrava.Pojavil pa se je problem lani pred novoletnimi prazniki.Babico so čez dan prestavili na varovani oddelek,ponoči pa je spala v svoji postelji.Na vprašanje zakaj, so nam odgovorili, da ne more biti več sama. Po praznikih so jo zopet prestavili na prvotni oddelek.Ker se je to zgodilo tudi predlani in to ravnotako pred prazniki, imamo občutek, da si s tem olajšajo delo med prazniki, saj se takrat postelje sprostijo in lahko ljudi malo “skrčijo”. Vse lepo in prav, če ne bi bila posledica tega januarja letos za lanski december za 50 000 SIT večja položnico, predlani 30 000. Na vprašanje očeta, zakaj je ne dajo na komisijo da bi dobila dodatek za postrežnino, pa je dobil odgovor, da je tako stanje samo začasno in ji postrežnina ne pripada. Ali je to res oziroma prosim, če mi lahko poveste, kako do postrežnine, saj oče plačila sedaj ko je sam upokojenec ne zmore več.
Hvala za odgovor

Mislim, da lahko za postrežnino zaprosite tudi vi, ampak za zahtevek je potrebno plačati okoli 10.000 SIT. Tako, da se je dobro pozanimati, ali so kakšne možnosti, da dobi postrežnino. Mogoče vprašate še koga. Nisem pa čisto prepričana, da je tako.

Lp

stari oče je pred nekaj leti svoje nepremičnine prepisal name.pooblastilo za dvigovanje denarja ima moja mama.sedaj ga je zadela možganska kap in je po eni polovici telesa paraliziran totalno tako da je nepokreten,v postelji,ima plenice.kako je s pridobitvijo postrežnine? vdokumentu o predaji nepremičnin meni sem jaz v primeru bolezni dolžna skrbeti zanj. kako je v tem primeru urejen dvig denarja na banki glede na to da je zato zadolžena moja mati skatero se ne razumemo najbolje .kaj se lahko stori v tem primeru

nova
Uredništvo priporoča

stari oče je pred nekaj leti svoje nepremičnine prepisal name.pooblastilo za dvigovanje denarja ima moja mama.sedaj ga je zadela možganska kap in je po eni polovici telesa paraliziran totalno tako da je nepokreten,v postelji,ima plenice.kako je s pridobitvijo postrežnine? vdokumentu o predaji nepremičnin meni sem jaz v primeru bolezni dolžna skrbeti zanj. kako je v tem primeru urejen dvig denarja na banki glede na to da je zato zadolžena moja mati skatero se ne razumemo najbolje .kaj se lahko stori v tem primeru

Postopek za pridobitev postrežnine je tak, kot ga je opisala Manu: pri osebnem zdravniku daš vlogo, jo plačaš (na žalost okoli 10.000 SIT), potem ti pošljejo vabilo pred invalidsko komisijo, ker pa je tvoj dedek nepokreten, mislim da pridejo tudi na dom. Tako nekako gre tole. Dajte prošnjo čimprej, ker vam postrežnina pripada od dneva, ko je nastala potreba, to pa mislim, da štejejo od dneva, ko je pregled pred komisijo. Sicer tega jaz ne razumem čisto, ker dejansko potreba nastane takrat, ko moraš ti človeka negovati, ampak mislim, da moraš to potem dokazovati. Glede na to, kako si opisala situacijo, bo tvoj dedek postrežnino gotovo dobil, saj jo je tudi moj oče, pa on ni bil čisto nepokreten.

Lp

New Report

Close