Najdi forum

1. RAZRED DEVETLETKE!?

Kmalu bo šla hči v 1. razred devetletke in ker je minilo že nekaj mesecev od začetka pouka sprašujem za kakšne predloge. Na kaj naj hčerko posebej pripravim? Kaj se vam zdi pomembnega, da naj jo morda “še naučim” oz. kaj se vam zdi uredu in kaj ne v zvezi s prestopom iz vrtca v šolo? Kakšen je 1. razred devetletke v resnici?

Lep pozdrav!

o tem je bilo že kar precej napisano. No, ampak vseeno. Važno je, da se zna samostojno oblečt, in da zna na wc-ju sama poskrbet za sebe (brisanje ritke, umivanje rok).
Vse ostalo (mislim na učno snov) je skrb učiteljev/učiteljic.

In ne skrbi, vse bo v redu.

Mi svoje hčerke nismo nič posebej pripravljali, v smislu kaj mora znati. Bila je v vrtcu, tam so delali po programu in se nisem prav nič obremenjevala. Poznala je črke, znala se je podpisat, s številkami si ni bila blizu in to je vse. Danes je v tretjem razredu in nima nobenih težav. Prehod iz vrtca v šolo naj bo čimbolj spontan. Za otroka je že sam prehod stresen in ga res ni treba obremenjevati še s tem kaj zna. Mogoče je dobro, da je malce samostojna – zavezovanje čevljev, umivanje rok, zapenjanje gumbov in zadrg…

Moj deček to šolsko leto obiskuje prvi razred devetletke. Tudi sam učim prvi razred, zato bo moje mnenje starševsko-strokovno.
Posebne priprave otroci ne potrebujejo. Večina otrok se zna v tej starosti že podpisati, če ne, lahko začneš s tem.
Pa seveda higiena na stranišču, pred jedjo, zavezovanje čevljev in samostojnost nasploh.

Učitelji smo tisti, ki skrbimo za učno snov in razvijanje sposobnosti otroka, pri slednjem sodelujete tudi starši doma. Največ kar lahko storite sami, da se z otrokom ukvarjate (nekaj predlogov):
– igrajte se družabne igre (razvijate koncentracijo)
– hodite na izlete
– pogovarjajte se in razlagajte
– otrok naj riše, barva in ustvarja
– berite otroku !!!!
– naučite ga bontona in varnosti v prometu

Predvsem pa bodite dober vzgled!
Priprava na vstop v šolo naj bo s pozitivno naravnanim pogovorom, a ne pretiravajte, da se otrok že prej ne naveliča! Šola ni bav-bav. Lahko je prav zabavna!

Pa veliko zabave!

New Report

Close