Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija nabrekel lulček

nabrekel lulček

Pozdravljena,

naš 4. mesečni fantek ima včasih ko ga razvijem in ga umijem- preden dobi svežo planico nabrekel lulček. Skratka mu otrdi in kar precej časa traja preden se povrne v prejšnje stanje. Zanima me ali je to normalno in zakaj do tega pride?
Kožica na lulčku ne gre dol, pri negi jo pač potegnem dol kar gre in umijem z vodo ali pampers robčki. Zanima me ali je to Ok in kdaj naj začnem bolj forcirati s kožico?
Še moja največja skrb je ta, da se moj mali, ko leži na hrbtu močno dviguje v sedeč položaj in steguje noge kar menim, da je nomalno in Ok vendar smo pri tem opazili, da mu močno nabrekne leva stran nad lulčkom (pri punčki bi to bila leva stran venerinega hribčka). Ne vem ali je to mišica, ki se pač pokaže pri tem gibu ali je kila ali je kaj drugega. Ko leži in se ne dviguje je mehko in normalno, na otip ga ne boli. Prosim za pomoč. Naj povem še da sedaj jemlje mali Primotren- 10 dni zaradi bakterij na vodi.
Hvala za vašo pomoč.
Lep pozdrav, Irena

Pozdravljeni, Taška,
verjetno ste opazili spontano erekcijo, ki jo lahko imajo tudi taki mali lulčki.
Pri umivanju še nič ne vlecite nazaj, samo toliko razprite, kolikor gre brez sile in umijte.
Pri dvigovanju ste lahko opazili manjo kilo, ki se pokaže pri napenjanju trebušnih mišic. Pokažite na naslednjem preventivnem pregledu vašemu pediatru.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Draga Taška
Pišem ti zato, da ti ne boš v skrbeh zaradi spontane erekcije pri dojenčkih, namreč naš pikec se ja tako vedno zbudil, pomoje že od 3 meseca. To je lahko trajalo tudi pol ure in je bilo zelo zobrno, ker mu nisem mogla dati nazaj pleničko, ga je motilo.Nato sem opazila, da se velikokrat potem, ko lulček že malo splahni polula in se ga neslan nekam kje teče voda, je prej minilo. Tudi sedaj, ko ima skoraj 3 leta ima kar velikokrat težave pa ne samo to, da se ne boš ustrašila,tudi to pogruntajo, da jim paše če se malo pobožajo in potem je stvar še hujša, čeprav se jaz mojega kar lepo navadila kje in kdaj lahko to dela. Tašča je vedno rekla, da ima močan nagon. Kaj moreš, sila narave pač 🙂

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Taška,tudi jaz ti pišem,da ti povem da je erekcija pri tako majhnih otročkih čisto normalna.Našemu se to dogaja že od prvega meseca.Sedaj ima štiri mesece in pol.Ker pa imam nečaka starega 7 let,sem to že vedela.Ko pa sem to prvič videla,pa nisem mogla verjet:))

Lep dan

Pozdravljena,

Ponovno se oglašam, ker me zanima na kakšen način je nastala tale kila?
Kako nujno je, da ga pediater čim prej pogleda, naslednji pregled imamo šele 24.01.2007- je to dovolj hitro?
Pa še nekaj izgleda kakor da nima otrok nobenih bolečin niti ko se ga tam dotaknem in malce pomasiram? Je možno, da ni kila, da je samo kita ali mišica ko se napne?

Hvala za vaše dragocene odgovore.

Taška

Pozdravljeni, Taška,
takšna kila je nujno stanje le v primeru, da otroka boli (joka) in vi tam otipate zatrdlino, ki je ne morete z nežno masažo “spraviti” nazaj in je na otip boleča. Takrat vas mora takoj pregledati kirurg, da se ne bi kila vkleščila. Sicer pa lahko mirno počaka tudi do konca februarja ali še dlje.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Upam, da tokrat ne boste zavijali z očmi 😛
Naš sinko, ki bo jeseni tri leta star, zadnje čase pogosto toži, da ga plenica tišči. In ko sem ugotovila, da ni plenica prepolna, ampak ima nabrekel lulček, sem postala pozorna, ker se to kar pogosto dogaja. Višel teh nabrekanj je bil malo prej. Sicer se je ravno zbudil, ko je kot vedno, ko se popoldne zbudi, mal otečkan, in je govoril, da ima polno plenico. Ko sem ga slekla, je imel lulček močno nabrekel. In tožil je, d ga tišči lulat. Potem, ko se je polulal, pa mu je spet nabreknil. Tako da v roku 10 minut se je to zgodilo ene 4x, kar konkretno, brez kakrših koli draženj.
In jasno, da me skrbi, kako to in ali je tudi to normalno. Sicer pravi, da ga nič ne boli, le moti (celo tepe se po takem lulčku, ko ga tok moti), mali je pa tudi drugače normalno razvit – živahen pobič.

Čisto malo pa sem vseeno:=)
TO je normalna in pogosta erekcija po spanju, ki jo vidimo tudi pri odraslih moških. Otrok ne more lulati, ko ima erekcijo (kot odrasli moški tudi ne). Skratka, nič skrbi, čisto normalna zadeva.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close