Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija smrdeč urin

smrdeč urin

Lepo pozdravljeni!
Jutranja plenica pri moji 20 mesečni hčeri smrdi po amonijaku. Lulika ni vneta, peče jo nič, temperature nima, razpoloženje je normalno. Pediater je rekel, da bi lahko šlo za uroinfekt in nama dal vrečke za vodo. Vode še nisem nesla, ker teče vse mimo vrečke.
Zanima me vaše mnenje.
Hvala in lep pozdrav!
Saša

Pozdravljeni, Šonika,
če je spremenjen vonj urina, potem moramo pregledati urin, da ne bi spregledali vnetja sečil. Možno je sicer, da je nočna plenica bolj smrdeča, ker se v njej celo noč nabira urin, ta pa ob razpadanju smrdi po amonijaku, vendar je pomembno, da se izključi vnetje.

Očitno vam sestra v dispanzerju ni dobro nastavila vrečke, če je namreč dobro nastavljena, ne bi smelo teči mimo. Potrebovali boste novo vrečko, saj se po 2 urah na koži (če se otrok ne polula) v vrečki naseli toliko bakterij, da izvid ni več pravi. Torej bo potrebna jutri nova vrečka.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

To sem opazila pri hčerki, ki je precej manjša kot vaša – takrat je imela okrog pet mesecev, temu primerno manj je bila tudi polulana čez noč. Že okolica posteljice je smrdela kot javni WC. 🙁 Vonj je bil pa tako “kemičen”, da sploh nisem pomislila na zdravstvene težave ampak takoj na pleničke.
Ne bi rada delala negativne reklame, vendar je bilo stanje takoj dobro, čim sem Pamperske zamenjala z drugimi pleničkami.
Če se vam zdi, da je res urin, lahko po mojem preskusite tudi tako, da ga namesto v pleničko “ujamete” v tetra pleničko, ki nima sredstev za vezanje vlage ipd., pa boste videli, ali smrdi urin sam po sebi (če bi bilo kaj hudo narobe bi ga morda zavohali), ali smrdi šele po stiku s pleničko za enkratno uporabo.

New Report

Close