Najdi forum

Naši članici sta peljali pasjo uto na neko kmetijo v bližini Tržiča, ker smo hoteli na ta način vsaj malo pomagati psički, katere slabe bivalne razmere smo že obravnavali po prijavi. Prav tako je bila obveščena inšpekcija, pa se je spremenilo bore malo.
Psičkin lastnik je takoj rekel, da ute ne potrebuje, ker se bo psičke itak znebil, ker je premajhna, pa še same težave ima z njo. Dodal je še nekaj pripomb, potem pa je iz hleva prinesel psičko, kot vrečo krompirja in jo fliknil v avto. Še prej pa je z nje odpel njeno ovratnico, da ja ne bi obogateli z njo.

No, sedaj pa dobre novice: tale lepotička je Dora po imenu, stara je leto in pol, cepljena in čipirana, trenutno je v začasni namestitvi, kjer ji dela družbo še ena psička, s katero Dora nima prav nobenih težav. Je, tako kaže, sobno čista. Po karakterju je zelo prijazna in prijetna psička, med crkljanjem kar pada v spanec, zelo pa se ustraši, če kdo hitro zamahne z roko, ali pa če se zgodi kakšen hiter premik. Hitro se je navadila bivanja v hiši, zato je, poleg njene sterilizacije, bivanje v stanovanju tudi pogoj za njeno posvojitev. Možen je ogled psičke, za več informacij pa pokličite na: 041/38-66-38.

Dora je bila zelo zanemarjena, saj je bilo njeno malo telesce polno vozljev in “dredov”, ki so ji štrleli naokrog. Na sliki je že skopana in “sfrizirana” ter pripravljena za v nov dom:

Še to:
Zahvaljujemo se Slavici in Maši, ter njeni sosedi za hitro reagiranje in pomoč, hvala trgovini Čebelica iz Dravelj za popust pri nakupu hrane za Doro, hvala Valeriji za podarjene povodce, hvala fantoma za začasno namestitev, kjer se Dora odlično počuti. 🙂

Na drugi fotki se to tudi vidi – usta do ušes 🙂
Res je lepa. Ampak frizirati jo bo pa kar treba, a ne?

nova
Uredništvo priporoča

porka fiks kaj zdej ima pes človeško ime ali imam jaz pasje ime????

Brez zamere, to ime je pač samo začasno. Njen lastnik ji je dal ime Lorna, kar ji ni prineslo nič dobrega, zato smo ime malce spremenili.

ne,ne nisem mislila nič slabega vendar tako ko sem ravno zagledala naslov:)))) tako ali tako pa dandanes ni nič čudnega da bi fantku dali ime rex in psu tina:) dala sem primer:))) dandanes je sprejmejo že vsemogoče

Obe imata lepo ime, ampak katera je bolj srčkana …..haha

hehe verjetno ona:)

Eh, moje ime imajo v okolici : ena sosedova krava (skrajšano) in še ena kobila. Pa me nič ne moti, kaj češ. Se malo smejemo. Pa moj ima veselje :-)))

Tole malo bitjece se je prav potihoma in slučajno prikradlo v naše življenje.

Po nekaj dneh lahko rečem le, da bolj neproblematičnega in prijetnega pesjankota nisem srečala že dolgo, dolgo… Punčka je po prvem dnevu, ko jo je bilo na smrt strah, postala moja senca. Za petami mi je ves čas, maha s tem svojim malim repkom in ves čas prosi le za trenutek nežnosti… Kdor si jo bo izbral za svojo, bo dobil čudovitega malega klovnčka in dobrovoljčka.
Mala nima prav nobenih težav z mucami – prav nasprotno – obožuje jih. Nima prav nobenih težav z ljudmi, ki jo obkrožajo, nima prav nobenih težav s sprehodi na fleksiju ali povodcu nima prav nobenih težav s sobno čistočo, nima prav nobenih težav s tem da ostane tudi 8 ur sama…
Njena preteklost je pustila nekaj posledic: ne ve kaj so to briketi in konzerve, do včeraj ni vedela kaj so stopnice, ni si upala niti stopiti na svoje ležišče, kaj šele spati tam… vse to je spoznala v nekaj dneh in civilizacija ji očitno prav dobro dene. Novih stvari se uči z nadzvočno hitrostjo in danes sva celo ugotovili, da se me tudi na sprehodih drži kot klop…

Tisto kar pričakujem od posvojitelja je, da ji bo lahko ponudil več kot jaz: da bo razumel, da je bila velikokrat tepena in da se včasih boji nenadnih gibov in glasnega govorjenja, da bo razumel, da je njena sterilizacija pogoj za oddajo in da jo bo imel enostavno RAD…

lp nežna ostržka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Evo našo pikico nežno! Velika je pa približno toliko kot moji mačkoni…

lp ostržka

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Tale mala pikica je v naš dom spet vrnila sonček. Težko je opisati kako prijetno, prikupno in veselo bitje je. V stanovanju se ne premaknem niti metra brez da bi mi sledila tesno za petami, ves čas mi tišči tisti mali gobček v naročje, da bi jo le za trenutek pobožala… ko vidi, da imam delo se zadovoljno zlekne v mojo bližino in drema… dlako pa ima mehko kot kakšna plišasta igračka…

Mala Dora bo nekomu čudovit spremljevalec… samo najti se morata. 🙂

Da ne bo vse tako rožnato pa naj povem da je mala punca včeraj ko sem prišla iz službe sedela na kuhinjski mizi in lajala na ljudi pod oknom… imamo torej pravega psa čuvaja. 🙂

lp ostržka

p.s. moja Vela nas opazuje nekje z mavrice in občutek imam, da se nam smeje na vsa usta…

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

ostrzka, torej je tvoja? 🙂 upam. si zaslužiš eno pasje sončece 🙂

Kaj pa ce sta se ze nasla? :)) lp

Punce ne me dražit :)))

Bom rekla da pustimo stvarem, da se zgodijo samo od sebe… 😉

lp veselejša ostržka z malo kepo v naročju

p.s. pa če povem po pravici, še vedno močno pogrešam mojo Velo… 🙁

[img]http://www.danasoft.com/sig/ostrzkla.jpg[/img]

Dora je na poti v nov dom! :))))

T H E B E S T!!!

New Report

Close