Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja vročina pri dojenčku – obupana!!

vročina pri dojenčku – obupana!!

Ker že res ne vem kaj naj naredim vas vprašam za nasvet mamice.
Moj 11 mesečnik ima danes že tretji dan vročino, drugih znakov bolezni ni.
Nima zamašen nosek, ne boli ga grlo, ima pa rahlo vneto levo uho.
V torek sva bila pri splošnem zdravniku popoldan ko je dobil visoko vročino in sicer v ušesu 39.9.Ampak splošni zdravni ga je pregledal in ni bilo nič drugo kot rahlo vneto uho in je rekel da je lahko to ob zobkov, ker je ponoči dobil spodnjo levo dvojkico.Dal nam je napotnico za laboratorij za kri in vodo, pa je vse v redu.
Potem sem klicala pediatra in mu to povedala, pa je rekel, da naj še počakam kakšne dva tri dni in potem vidim če vročina ne bo padla naj pridem nazaj.Rekel je še naj mu ne dajem antibiotika, ki ga je predpisal splošni zdravnik in naj mu niti kapljic v uho ne dajem (Bivacyin), če je samo rahlo vneto uho.
AMpak naš pikec je čisot fertig in mi tudi, nič ne spi ponoči, čez dan je zaspan in bi se samo nosil in cartal, noče se igrati in nič, zanimivo pa da ima koliko toliko dober apetit, vser poje kar mu naredim, sicer poje za malenkost manj kot ponavadi.Zvečer sem mu dala svečko paracetamol in je držala samo 4 ure, ko je vročina spet narasla.Danes zjutaj sem se odločila da grem s sinom kar k pediatru in ne bom nič več klicala, ker želim da ga pregleda.Jaz grem v ponedeljek v službo in moram vedeti kaj je z otrokom, lai bom šla delat, ali pa na bolniško, ker je treba poveati v službi.
ALi mi lahko katera da kakšne nasvet, če se je kaj podobnega dogajalo pri vas z vašim otrokom?PRosim za nasvet.

Pozdravljena!
Naš otrok, sedaj je star že dve leti in pol, je imel pogosto tri dni zelo visoko vročino in nobenih drugih bolezenskih znakov. Vročina, se je povzpela tudi do 40,7. Uporabljali smo Paracetomol svečke, katere mu lahko daješ na 6 ur in hlajenje z vodo. Pripraviš kopel, katere temperatura je 37 stopinj in se malo namaka v vodi, potem ga temeljito obrišeč in oblečeš v tanjše perilo.

Tudi sama imam 11 mesečnega sinka. Vem, da si popolnoma obupana, amapak kot ti je tudi Pejka odgovorila najbolje je, da ga hladiš s hlado kopeljo (37 stopinj), pa nikar ga ne pokrivaj preveč. S tem ga boš še bolj pogrela. Spije naj veliko tekočine, sok rdeče pese zelo zbija vročino.

Praviš, da je čez dan siten in bi se nosil, logično, ker se ne počuti dobro in je pomirjen ob tebi, bodi mirna in ga tolaži. Morda pa ti ponoči ne spi ravno zato, ker mu je prevroče?? Obleči ga res tanko in narahlo pokrij.

LP, A.

nova
Uredništvo priporoča

Pri nas smo imeli pri sedmih mesecih vneto uho,kateri posledica naj bi bil zobek.Vročino je imela do 40,hladili smo se z kisovimi obkladki,zvečer pa z Lekadol sirupom,ker pa vročina ni padla uho,pa se je poslabšalo,smo morali jesti Antibiotik,za zvečer pa sem ji morala dati svečko Voltaren.
Po enem dnevu je vročina padla,pa tudi ušesek se nam je pozdravii.

Mi smo pravkar dali to skozi – naša osemmesečnica je imela 3 dni vročino med 39 in 40,2. Bila je že čisto tamišna. Imela je začetek vnetja grla, dobili sva antibiotik Hiconcil in sirup ter svečke za zbijanje temperature. Pomagalo ni nič. Svečka je držala pol ure, pa je že bila vročina nazaj. Potem sem poklicala spet dežurno, a je rekla, da nič ne moremo, naj jo kopam in si pomagam z domačimi stvarmi. Kopala sem jo na 37 stopinj in oblekla v tanjšo pižamo, navezala krompir – vse je pomagalo za pol ure. Potem sem poklicala še prijatelja zdravnika, ki mi je rekel, naj jo prav tako kopam na 37 stopinj, nato pa je naj takoj ne zavijem in obrišem s pižamo ter oblečem, ampak jo pustim kar nago, tako da jo celo malo zazebe, seveda pa ne sme biti prepiha, nato pa ji naj dam gor bodi. Tako sva z možem tudi storila, čeprav ti povem, da ni šlo čisto skupaj z mojimi možgani. Pri 40 stopinjah sva imela nago, nato pa samo v bodiju. Moji starši so se kar križali, midva pa v sebi tudi. Na roke in noge sva še ji navezala sirotko – in to dvoje je bil edini način, da smo ji zbili vročino.
Še to – sirotko mi je pripravila svakinja, ki je prišla na obisk – v lonček je dala mleko (navadno 3,2, ker alpsko se tako ne sesiri) in dodala malo jabolčnega kisa in to segrevala na plinu – dobro se vidi, kdaj se mleko siri, saj nastajajo koščki. Nato je vse to ohladila in precedila. Pripravila sem male krpice, ki jih je napojila s to tekočino, nato pa sva to s trakovi navezali na roki in nogi.

Upam, da bo tudi tebi ta način pomagal.
LP, J.

Prvi dan vročine se pogosto ne opazi drugih bolezenskih znakov, razen vročine. Da bi bila od zobkov tako visoka vročina, ne bi verjela. Zaradi vnetega ušesa pa bi že lahko bila. Tvoja odločitev, da ponovno obiščeš pediatra je pravilna. Ker kar brez vzroka tudi ne more biti vročina.

Zdravo!
Jaz bi na tvojem mestu šla kar k pediatru in če ti ne bo nič pametnega svetoval, še po 19 uri na Metelkovo (dežurna pediatrija). Jaz to pogosto naredim, saj takrat, ko otrok zakuha, sigurno ni naše pediatrinje v službi.

Drugače pa se mi zdi, da imate kar precej dolgo časa visoko vročino. Ko je moj mali tako kuhal, sem govorila s pediatrom na infekcijski in mi je dejal, da lahko v izjemnih primerih dam malemu svečko paracetamola tudi na štiri ure (samo par dni), ali pa voltaren svečke, ki naj bi bile močnejše od paracetamola (seveda pri nas držijo le 4 ure, zato sem se odločila za paracetamol svečke). Otročka kopaj v kopeli 37 stopinj (če ga ne trese), drugače ga kopaj v toplejši vodi, ki jo postopoma ohlajaj na 36 stopinj. Otroka ne sme tresti, saj se na ta način telo še bolj ogreje. Ko ga kopaš v banjici, ga polivaj po hrbtu in rokah, ter pusti, da voda izhlapeva – tako se telo kar lepo hladi. Kopel naj traja 20 minut, nato ga obleci v bodi s kratkimi rokavi, položi ga na posteljo v sobi z cca. 20 stopinj ter (če ga ne zebe) ga pokrij samo s pleničko. Otroka ne sme tresti, drugače ga malo bolj obleci.Poleg njega se uleži in mu beri, poj, karkoli, samo da bo pri miru. Bolje je, da ga nimaš v naročju, ker ga še bolj greješ. (Če seveda gre).

Veliko mora piti – mlačne tekočine.

Upam, da sem ti kaj pomagala,

lp

Tinči

New Report

Close