Najdi forum

je jedilnik v redu?

ali bo kaj rezultatov, če moj dan poteka takole:
zajterk: košček kruha z medom in skuto, skodelica čaja
malica: 1 jabolka
kosilo: solata, juha, in pol krožnika z mesom ali krompir ali pašta ali njoki, mineštra, …
malica: jogurt 180g(1’3 maščobe
večerja po aerobnem treningu: solata in pol krožnika lahke hrane(podobno kot za kosilo)

ali mislite da mi lahko uspe shujšati po takem jedilniku + vadba 4 krat tedensko.aerobika. bodo rezultati?
v kolkikšnem času?
kaj naj storim, da bodo rezultati kmalu tu.

hvala za nasvete

koliko kalorij vsebuje tak jedilnik? hvala

prosim, če lahko kdo odgovori na to vprašanje. prosim:(

Veš Kattix, zelo težko je reči koliko kalorij ima tvoj jedilnik, ker je vse povezano s količino in seveda tudi kako se hrana pripravi.

Napisala ti bom samo koliko PRIBLIŽNO ima vsaka hrana iz tvojega jedilnika potem pa boš morala sama malo preračunati:

torej cca kalorije za 100 g vsakega živila:

kruh 210 – 225
med 320
skuta 70 – 100
čaj: če ne daš notri sladkorja praktično nima kalorij oz. 1 žlička sladkorja cca 20
jabolko 40
solata 12 (regarat 45, motovilec 20)
olje 1 žlica cca 90
juha 100 – 300 zelo odvisno kakšna juha in koliko zakuhe
krompir 97
makaroni 350 (pri pašti je spet odvisno kakšna je omaka)
njoki ne vem . najbrž pribložno tolijko kot makaroni
mineštra – zelo odvisno… ne vem cca 150 – 400 ?
jogurt 1,3 40

to je za 100 g vsakega živila

Če sem kje kaj preveč zgrešila me prosim popravite.

Lp Sara35

Kattix najprej poskusi pridobiti pozitiven odnos do hrane. Če se boš obremenjevala s kalorijami, boš še vedno kar naprej mislila na hrano.

Jaz sem včeraj zvečer začela na novo, ker vem, da tako ne bo šlo več naprej. Živce sem malce pomirila in sklenila, da ne bom več suženj svojega telesa.

Zvečer sem si okvirno napisala kaj pribljižno bom danes jedla. Sicer sem večerjo spremenila, ker mi trenutno ne paše mleko. Vendar se ne obremenjujem s tem koliko kalorij ima tole.

Malo me sicer jezi, ker ne bom mogla iti ven tečt;(

ampak važno, da ne bom vč živčna!

sam avril ti pa vsak dan zacnes “na novo”:))

ja in zdj ti bom enkrat končno zaprla gobec:)

K mam dost tega da me majo tkule vsi za norca kt ti. Pa kr dej me še mal pa bo.

Itak pa vem, da mi tale forum ne bo kej dost pomagu, da bom mgla že sama u glav neki popucat. Si bom kr wc net za greznice kupla. Mogoče mi bo pa pomagu.

Pač vedno znova rečem, da mi bo ratal. Čudno, da mi nkol ne. Aja sj res zatu k se mi vmes strže. Zakaj že?! K sem mal motena. Ja prznam da sm. Pa nečem bit.

Njraj bi pač nekam zbežala od vseh ljudi, ker jih nočem več prizadevati z svojim vedenjem. In zaradi njih se odločim za spremembo. A kaj ko me potegne nazaj. Saj sploh ni problem hrana, da ne boš mislu. Problem tiči čisto drugje.

In sori k pač ljudje ne zastopjo, da se nekateri ne znajdejo sami in ne morejo zaprostiti za pomoč.

Samuel obljubim da se čez en mesec vrnem in ti poročam o rezultatih. In čeprav si zelo direkten in iz tvojega posta vidim, da mi ne vrjameš (sj tud jst sama seb ne 100 %), upam da se boš kdaj spomnu name in mi zaželu srečo.

Torej upam,da bom nekoč tako močna in odločna oseba kot ti!

jedilnik se da prirediti tako da ješ kar nekaj stvari ki jih imaš rada. lep primer je Tanaya ki je rekla kaj ima rada in ima to sedaj vključeno v prehrano- naj sama malo napiše

Dej, Avril, ne se preveč jezit, po mojem ni bilo nič slabega mišljenega.
Velja pa že tako – vsak je kakršen je, le zakaj bi si želela biti nekdo drug……..morda se v njegovi koži ne bi tako dobro počutila, veš – tam bi našla pa spet drugačen težave, frustracije. Poskusi se dobro počutiti taka kot si, se imeti rada. Če kaj lahko pri sebi izboljšaš, nareidiš, potem naredi – ostale “napake”, ki pa so dokazano nespremenljive, pa sprejmi in živi z njimi, ker so pač tvoja posebnost. In vsak človek je nekaj posebnega – tudi zaradi svojih “napak.
Drž se!

nevem cemu ta nastrojenost ..samo vprasal sem pac ..

kar na smeh mi gre, ko preberem ta stavek “sam vprašam” – veš, doma ga od moža slišim n-krat…….:)))
A je to kakšna posebna moška finta – nekaj butneš ven, potem pa nedolžno iz z bolj okroglimi okicami vprašaš……..he he

ne resnicno nisem mislil provocirat al pa kej ampak sam reku sem pac da to vsak dan rece:) pac opazka:)) ce je pa to moska zadeva ta stavk ap nebi vedu….vcas prou pride:))

Ma ne ma sej ni blema. Sj sm Samuela že navajena. In me ni nč prizadel. Sm pač na tak način sm mu odgovorla kt ponavad on.

Problem je v tem, da taka ne morem bit, k bom zgubla prijatelje. Zaradi živčnosti sem se začela še bolj zatekati h hrani in se izogibati ljudi. In s tem seveda prizadela nekoga, ki mi pomeni največ na tem svetu.

Grozno je ko nimaš več nobenega veselja in nobene volje. In tud brskanje po tem forumu mi samo cajt vzame in me spravi v še večjo depresijo, ko vidim kako so drugi odločni, jaz pa ne.

Samuel jst vem, da to vsak teden rečem in močno upam,da mi bo tokrat uspelo najti ravnovesje.

Dons se tud lepo držim glede hrane, le vzdušje je še vedno na nuli. Mi moje neznanje angleščine in strah pred profesorco dela velike težave.

AVRIL, sem čisto na istem. Obremenjena do konca, zakompleksana in s tem zatežena, sama sebi grem na živce in se ne morem niti videti, zdi se mi, da mi gre vse narobe, ves čas iščem rešitve po forumih in sem s tem samo še bolj slabe volje, ker vidim, kako sem neodločna……….in posledica je vedno še večje zatekanje k hrani.

Tako si želim, da bi mi enkrat uspelo. In tebi tudi, ker vem, kako je to grozno. SREČNO!

Anja hvala za razumevanje. Mi to res velik pomen. Zdele me sil k hrani, a se ji upiram, ker še ni čas za večerjo. Torej imam že malo več odločnosti kot sem jo imela par dni nazaj. Zadnje čase se bolj pogosto oglašam, ker imam vsak dan opravke na netu. Če bo vse po sreči jih po tem vikendu ne bom imela več toliko in bom tudi tu manjkrat.

Ker pač potem le še bolj mislim na vse skupaj. In zavidam vsem, ki jim uspe. Pa saj mora tudi meni. Sej je že čas, da se postavim na svoje noge in postanem bolj odločna!!

p.s. vem samuel spet sam nakladanje:)

ne nakladanje….jamranje..med tema dvema je velka razlika:)))

se opravičujem za napako:)

Ampak zdržim pa vseen. In to že drugi dan:))) vem, da je še dolga pot in da ta hujše pride po enem tednu – sj veš takrat ponavad obupam;)

zdj grem pa veselo naprej seminarsko delat

kaj ti mas ful problemov s pritiskom sole al kaj de skoz ješ?? nism dobr razumu??

ja bi tku nekaku lahku rekl.

Sj niti ni tojk problem v kg. Jih mam le par preveč. Vendar se bo vrjetn zarad vsega tega še poslabšal.

ce tko gledas valda da se bo…mogoce pa mors par kil gor dobit zato de bos dojela da se ni vreden sekirat zarad stvari ki niso vredne tolk sekiranja…in da ce sama dodaten pritisk izvajas nase ne bo cist nic boljs

New Report

Close