Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Tumor na glavi slinavke

Tumor na glavi slinavke

Pozdravljeni

Tastu so operativno odstranili tumor na glavi slinavke, del jeter in žolčevod. Operacijo dobro prestal, sedaj po zdraviliškem zdravljenju nastopa s kemoterapijo (pet dni, 28 dni premora) za dobo pet mesecev.

Zdravnik je povedal, da je bilo nekaj celic na glavi slinavke rakavih, metastaz ni bilo zaznati. Kemoterapijo so dodelili “preventivno” v obliki infuzije v bolnišnici Maribor, ker zadeva ponavadi ne miruje. To je tudi vse, kar so povedali.

Z možem se pogovarjava in se sprašujeva, če je zadeva resnično tako lahka in nedolžna kot so jo prikazali. Seveda sva vsem v oporo in ne kaževa svoje zaskrbljenosti, pa vendar … nekako je zasejan nemir v naju.

Sprašujem tudi naslednje … s kakšnimi pripravki in sredstvi ste si pomagali krepiti svoj organizem ob in po kemoterapiji? Zasledila sem Endovital, tudi Nutricomp priporočajo …

Hvala za vsak odgovor.

Spoštovani,

o raku trebušne slinavke lahko na tem forumu preberete ogromno. Žal vam moram povedati, da zadeva ni nedolžna, sploh ne pri tej vrsti raka. S to boleznijo se namreč bori tudi moj oče.
Najbolje bo, da v iskalniku foruma vtipkate besede rak trebušne slinavke. Odprlo se vam bo veliko naslovov na to temo in tam boste marsikaj izvedeli glede same bolezni in njenih prognoz.

Srečno

Lep pozdrav!

Tudi moj oče je bil operiran kot vaš, le da se je izkazalo, da je bil ta rak sekundarna oblika, primarno pa se je pojavil na živčevju. Rak trebušne slinavke je sicer zelo slaba prognoza, kar lahko preberete povsod na forumu. Sreča je v tem, da je bil tumor dovolj majhen, da so ga lahko operirali, ker sicer ga ne. Poznam pa tudi gospo in gospoda, ki sta bila operirana in pri obeh je od operacije minilo že nekako 7 let in sta brez težav. Enemu od njih so celo rekli, da ni več upanja, a kot kaže, so se pošteno zmotili. Vsak človek se odziva drugače, zato ni nekega recepta, kako bo pri vašem tastu.
Želim vam veliko uspeha!
Špela

New Report

Close