Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kazen v prvem razredu-stanje v kotu

kazen v prvem razredu-stanje v kotu

Pozdravljeni!
Mene pa zanima vaše mnenje o tem,da naša učiteljica v prvem razredu otroke,ki je ne ubogajo za kazen pošilja stat v kot!?
Hvala,lp
Maja

Itak. Ponavadi klečat na fižol.

Mislim da je tvoja učiteljica imela težko otroštvo.

Popolnoma nesprejemljivo!

Kaj pa je sprejemljivo?

ha,ha,ha poboža naj ga, pa naj še naprej nagaja!!!!

Podpis v beležko, recimo. Prav takšen, kakršne sem jaz nosil domov, moj sin pa tudi. Da bi čez tri leta učiteljica mojo hči poslala v kot, prisežem, da bi letela iz službe ali pa dobila vsaj ostro opozorilo pred odpovedjo delovnega razmerja. Pa sem drugače strog oče in zagovarjam red in disciplino v razredu (tudi menim, da je razvajenčkov in pretirano skrbnih staršev absolutno preveč). Ampak stanje v kotu je kazen, katere namen je otroku (po mojem skromnem mnenju) odvzeti dostojanstvo pred drugimi. Ja, prav tako kot so mediji trobili, da so bili nogometaši osebno ponižani prede Violami, ker so jim le-ti ukazali sleči drese.

Z ravnilom po prstih IN v kot, je pravilno.


podpis!

Sem pričakovala več resnosti od nekaterih!Najbrž nimate otrok?Vseeno hvala za pomoč.Naslednji teden imamo prve govorilne ure in bom omenila učiteljici,da je njeno ravnanje nesprejemljivo!
Saj je šolana za to pa naj jih umiri samo ne na tak način!

Od doma vzgojeni v divjake, učiteljica je pa šolana za jeklene živce. Zanimivo.

Zato pa je tako. Mularija razvajena, jezikava, ničesar ne spoštujejo. Starši so krivi da je tako. Tudi jaz sem starš in mulca nikoli ne zagovarjam. Raje vidim, da je v šoli strožja kazen. Nas učitelji niso ujčkali, še po kepi je kakšna padla. Če si pa doma kej še tastarim sikal, si dobil pa duplo okoli ušes.

A nagajanje, nasilje in podobne zadeve pa ne odvzamejo dostojanstva drugim? Torej moramo porednemu otroku zagotoviti dostojanstvo, njegovim zrtvam pa ne?


Na kakšen način pa ti doma vzgajaš otroka ?
Če ga sploh vzgajaš….Ali pa ti ne rabiš, ker nisi šolana ?

“Odvzem dostojanstva” je po mojem čisto preveč visokodoneče pretiravanje za to kazen. Vsaka kazen zmanjšuje ugled kaznovanega, tudi če mu napiše obvestilo v beležko, mu “zmanjša dostojanstvo”, če otroka zaradi klepetanja presede, mu “zmanjša dostojanstvo”, če ga pošlje k ravnatelju, pa seveda če mu vrže kredo v glavo še malo bolj. Bistvo katerekoli kazni je odvzem ali zmanjšanje osebne opravilne sposobnosti in samostojnosti posameznika, tako pač je, to velja za zakonsko dovoljene in predpisane kazni kot tudi za nedovoljene načine kaznovanja. Zelo pa dvomim, da je postavljanje otroka v kot v nasprotju s katerimkoli zakonom.


Ne ni šolana zato da tvojega razvajenega froca umiri temveč zato, da ga kaj nauči, daj si dopovej, šola uči, starši vzgajajo in ker je tvoj nevzgojen je stal v kotu kaj pa bi morala storiti, pobožat in mu dat čokoladko, matr ste eni starši prtegnjen do amena, ni čudno, da je mularija nevzgojena.

Ona je tam, da poučuje VSE otroke in VSI otroci imajo pravico do mirnega okolja in primernega učenja. Če se tvoj otrok ne zna obnašati, je TVOJA DOLŽNOST poskrbeti, da ne moti pouka.
Lahko pa seveda predlagaš, kako naj ga v bodoče umiri. Očitno si zelo kvalificirana za kaj takega, glede na to, da imaš nevzgojenca. Še malo, pa bo padla še kaka PP.


Si ti kur.. strog očka, tamala te vrti okol prsta k vrtavko, si čisto klasičen prezaščitniški fotr svoji razvajeni smrklji, ja verjetno bi kar letela iz službe zaradi bebca, ki ne zna vzgajat svojga froca, smrkuc dela sranja ostali morajo to prenašat učitelj naj pa gleda al kaj, podpis bi pomenil da bi ti koleričen fotr prnoru v šolo kot, da so ti hči pretepl, kakšn odvzem dostojanstva je stanje v kotu, a ko te pa smrklja pošle v 3pm je pa, gradi svojo samozavest, daj se umiri in raje posveti vzgoji svojega razvajenčka.

Pravilno,če ga doma starši ne znajo ukrotit in povedat kaj je prav,v šoli ne more počet kar želi……

Bravo za učiteljico.

A ni zanimivo avtorica nas sprašuje ali je kazen sprejemljiva ne pove pa dejstev zakaj jo je sin dobil. Lej sigurno jo ni dobil po krivici. verjemi, da je bil 10x opozorjen pred ukrepom. priznaj, da je nemogoč in da rabi trdno roko. Učiteljici si lahko samo hvaležna, da ti ga bo vzgojila ker ga ti ne znaš.

Da pride moj domov in pove, da je stal v kotu dobi še tri okoli kepe, da bo še bolj zaleglo. No ja moji so že odrasli in ta ukrep ni potreben. Sta pa vedela kje so meje in če ućiteljica reče da sedimo za mizo in pridno delamo domačo nalogo se je to brez pardona naredilo. Pika


Kako ste vsi pametni!!Najbrž med vami ni nobenega ki ima prvošolca,6 let starega otroka!?Same pametne šolane glave!Blagor meni da sama nisem,ane??Saj taki “pametno šolani”ste ponavadi najhujši…Sin je lepo vzgojen.Če pa ima učiteljica problem z avtoriteto pa ni moj problem,kaj ne?


Kako ste vsi pametni!!Najbrž med vami ni nobenega ki ima prvošolca,6 let starega otroka!?Same pametne šolane glave!Blagor meni da sama nisem,ane??Saj taki “pametno šolani”ste ponavadi najhujši…Sin je lepo vzgojen.Če pa ima učiteljica problem z avtoriteto pa ni moj problem,kaj ne?[/quote]
V bistvu je. Počakaj da malo zraste. Te bo otresel za tvojo avtoriteto.


Kako ste vsi pametni!!Najbrž med vami ni nobenega ki ima prvošolca,6 let starega otroka!?Same pametne šolane glave!Blagor meni da sama nisem,ane??Saj taki “pametno šolani”ste ponavadi najhujši…Sin je lepo vzgojen.Če pa ima učiteljica problem z avtoriteto pa ni moj problem,kaj ne?[/quote]

Nisem šolana pa imam doma dva najstnika skratka izkušenj kar veliko pa ti povem, da v šioli nista delala pizdarij, ker vzgoja je domena staršev. Ti itak nećeš od nas nasveta ampak si želela slišati, da je tvoj sinko pridkan in kako je ućiteljica grozna ker ga kaznuje.

Učiteljica nima problema iz avtoriteto ona si jo je s tem pridobila. Res si pa kura in verjetno si še sinu rekla, da kok je ta učiteljica grozna in krivična in bo jutri naredil še večjo pizdarijo v šoli. Da imata moja otroka sošolca, ki moti pouk ma zlasam njuno mamo na prvem sestanku. Vsi otroci imajo pravico do mirnega učenja ter podajanja znanja.

No, pred več kot 30 leti sem tudi jaz včasih kazensko stala pri pouku, pa nimam občutka, da mi je to kaj škodilo 🙂 🙂 🙂
Pa tud moja dva sinova, danes že študent in srednješolec, sta včasih dobila v šoli kazen, da sta stala. Ja, pa kaj? Sta si že zaslužila 🙂 🙂


Kako ste vsi pametni!!Najbrž med vami ni nobenega ki ima prvošolca,6 let starega otroka!?Same pametne šolane glave!Blagor meni da sama nisem,ane??Saj taki “pametno šolani”ste ponavadi najhujši…Sin je lepo vzgojen.Če pa ima učiteljica problem z avtoriteto pa ni moj problem,kaj ne?[/quote]

Nisem šolana pa imam doma dva najstnika skratka izkušenj kar veliko pa ti povem, da v šioli nista delala pizdarij, ker vzgoja je domena staršev. Ti itak nećeš od nas nasveta ampak si želela slišati, da je tvoj sinko pridkan in kako je ućiteljica grozna ker ga kaznuje.

Učiteljica nima problema iz avtoriteto ona si jo je s tem pridobila. Res si pa kura in verjetno si še sinu rekla, da kok je ta učiteljica grozna in krivična in bo jutri naredil še večjo pizdarijo v šoli. Da imata moja otroka sošolca, ki moti pouk ma zlasam njuno mamo na prvem sestanku. Vsi otroci imajo pravico do mirnega učenja ter podajanja znanja.[/quote]
Vaši otroci se mi zares smilijo,najbrž so tepeni 3krat na dan…

New Report

Close