Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako shujšati v stegna?

Kako shujšati v stegna?

Že dolgo časa si želim shujšati v stegna in roke.Moj največji problem so stegna.Zadnje pol leta športu nisem posvečala pozornosti zaradi okrevanja po operaciji,sedaj pa je čas da zacnem z rekreacijo,dijeto,…
Problem pa je, da me skrbi da ko se bom ponovno začela ukvarjati z fitnesom nebo željenih rezultatov. Pred operacijo sem se z fitnesom ukvarjala 2leti 6x tedensko pa 2uri, ampak moj obseg stegen se kar ni zmanjšal,namreč imela sem zelo veliko mišic na stegnih česar pa si ne želim ponovno.Tako dame zanima kako naj se znebim odvečnih maščob na stegnih in s tem zmanjšam obseg stegen.Zanima me predvsem kakšna dijeta,rekreacija ter kakšne vaje naj delam v fitnesu?

Če imaš špeh okrog trebuha, pomeni da imaš špeh povsod. .. nima veze kakšne vaje delaš…treba je najprej shujšat s kardio vajami in šele nato se odločiš katere vaje delat da bo telo v proporcu…

Prehrana+vaje za celo telo 3x tednsko…in bodo rezultati.Cardia se izogibaj,ce hoces napredek!ce si 2 obiskovala fitnes bi morala poznati vaje…

nova
Uredništvo priporoča

Okoli trebuha nimam špeha,edino kar me moti pri moji postavi so stegna,ki se jih nikoli nisem uspela znebiti neglede na to kakšne vaje sem delala.Med obiskovanjem fitnesa sem delala veliko različnih vaj ampak se mi obseg stegen ni prav nič zmanjšal. Zato me zanima kakšne vaje naj delam da se bo.

Nič ne bo, to je nekaj genska konstitucija, drugo pa posledica dolgoletnega preživetja zgolj na riti. Pozanm kako tako, ki je od pasu navzgor normalna ali celo presuha, stegna pa za tri babe skupaj. In vsem tem, ki jih pozman je res skupno to, da večino življenja presedijo ali preležijo, skratka lenoba, ampk če pogledaš ammo kake take je podobna, se špravi, da je tudi genetsko.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Če nimaš trebuha , imaš pa močna stegna in široke boke, nimaš kaj…to je genetika….obratno je pri tistih, ki imajo vamp in suha stegna in nikakvo rito,

No, moj obseg stegen se z obiskovanjem fitnes ni zmanjšal, ampak se je konkretno povečal, čeprav sem celo izgubila nekaj kg (kar sicer ni bil moj cilj). Ampak, me ne moti, stegna so čvrsta, lepo oblikovana, rita enako edino zamenjati sem morala trgovine, kjer nakupujem.

Meni je dietetičarka rekla, da pomaga, če za nekaj časa ukineš mlečne izdelke (ter v večini obrokov kombiniraš meso in zelenjavo). Ampak radikalna sprememba to ne bo …

Če nimaš trebuha , imaš pa močna stegna in široke boke, nimaš kaj…to je genetika….obratno je pri tistih, ki imajo vamp in suha stegna in nikakvo rito,[/quote]

Na starost so suhe noge videt ko zobotrebci. Mal še počak in … vesel bo ta, ki te bo grel…

Če nimaš trebuha , imaš pa močna stegna in široke boke, nimaš kaj…to je genetika….obratno je pri tistih, ki imajo vamp in suha stegna in nikakvo rito,[/quote]

Na starost so suhe noge videt ko zobotrebci. Mal še počak in … vesel bo ta, ki te bo grel…[/quote]

Točno to!
Ko prideš malce v leta, mišice malo splahnijo in tvoja stegenčka bodo prav lepa.
Obratno pa je pri ženskah, ki imajo vitke noge.Po petdesetem so to samo še presuhe palčke.

Zaobljena ženska stegna je čislal že Džingiskan.

V stegna ne bos shujsala s hujsanjem ali fitnesom. Odvecno mascobo na stegnih ali na mecih ali na notranji strani kolen se odlicno odpravi z ultrazvokom.
http://Www.miapharma.si

V stegna ne bos shujsala s hujsanjem ali fitnesom. Odvecno mascobo na stegnih ali na mecih ali na notranji strani kolen se odlicno odpravi z ultrazvokom.
http://Www.miapharma.si[/quote%5D

Pa smo tam … a ni fino, mal poležiš, pa je (pa plačaš mastno!)

Ni metode za shujšat samo v en del telesa. Hujšaš v vse ali nobenga. Bildaš pa lahko mišice samo na določenih mestih.

Lepe noge in stegna bodo z vajami, kjer vadiš hojo, gibanje po prstih, torej ples, zibanje in vajami v ritmu, narahlo, mehko, elegantno.
To lahko delaš kjerkoli, doma, v naravi, dihaš in kadarkoli, čas ni pomemben.
Take vaje, gibanje, ples, so odlične tudi za statejše pri nevarnosti osteoporoze.
Pa še zelo prijetne. So aerobne.
Izmisliš, izmišljuješ si jih pa sama, sproti.
Za idealna, izdolžena stegna pa si dodatno omisli plavanje s plavutkami.
Gor, dol, mehki zamahi.
Tako svoje preveč nabutane stegenske mišice lepo preoblikuješ.
Hkrati tudi zadnjico.
Tek na mestu, poskoki itd. Noge dviguješ vosoko, vendar mehko, počasneje, elegantno.
Zgleduj se po gibanju živali v naravi, ki imajo eleganten tek, elegantno hojo. To imitiraš. Vse imajo vitka stegna, lepe noge.
Tudi roke enako mehko vključiš.
Za lepo telo je fitnes brez veze.
Veliko bolje je vaditi doma, na prostem, v vodi, ko nas prime.
Tudi zadnjica bo temu primerno čvrsta in lepo zaobljena.
Večina ljudi misli ali celo slepo verjame, da je fitnes vadba merodajna.
Kot vidimo, ni tako.
Opazujmo elegantno gibanje pri tai čiju, ter izoblikovana telesa mojstrov.
Plesalk npr.
Ritmične gimnastičarke imajo prelepe noge. Vadba, gibanje v ritmu.
Ko stopimo na prste, se naše telo samo odzove, čutimo ritem, gib, naša bit se iz golcarja spremeni v antilopo, gazelo.
Tako spremenimo celotno našo bit, s postavo in načinom gibanja, mišljenja, oblikujemo popolnega človeka.
V naše zadovoljstvo.

.

Tek na dolge proge, plavanje (kravl ali hrbtno), ples – vse to so dobre vadbe zate. Nič pretirano intenzivnega – lepo počasi, aerobno, brez hudega naprezanja. Naj bodo ‘mehki’, ponavljajoči se gibi in redna, dovolj časa trajajoča vadba (45 min do 1h). Poleg tega moraš mišice obvezno raztegovati in delati vaje za gibljivost.

Kar se tiče genetike – genetika vpliva na to, kam na telesu se ti bo nalagala maščoba. Z dovolj gibanja in pravilno prehrano ne boš imela preveč odvečne maščobe, zato genetika ne bo prišla toliko do izraza.
Poleg tega se moraš zavedati, da se zaradi veliko sedenja na stegnih ne nabira samo maščoba, ampak tudi voda (limfa), ker je ta del telesa zaseden in slabo prekrvavljen. Takšne noge lahko izgledajo debelo tudi, če sicer nimaš veliko odvečne maščobe. To je še posebej opazno na ženskah, ki nimajo utrjenih stegnskih in ritnih mišic. Če si manjše rasti ali imaš krajše noge, je vse skupaj samo še bolj izrazito.
Dobra preventiva proti nabiranju vode v stegnih je poleg redne vadbe tudi hoja – vsakodnevna; bodi pozorna tudi na to, da si med delom vzameš dovolj kratkih pavz, v času katerih malce vstaneš, se malo sprehodiš, morda narediš kakšen počep, raztegneš noge ali kaj podobnega. Najhuje je namreč, če sediš po več ur skupaj, ne da bi v tem času kakorkoli zamenjala položaj.
Srečno!

AVtorica, pod tvojim zastavljenim vprašanjem imaš znotraj teme predlagane sorodne vsebine s strani Medovernet – preglej in preklikaj malo 🙂

Če to počneš, potem začneš videti svoje telo kot lepo.

To je približno tako kot če bi se peljal z gondolo na Veliko planino. Kdor gre prvi noter gre zadnji ven. Podobno je pri maščobi. Nekomu se najprej nabere na trebuhu drugemu na stegnu ali na riti. S treningom začneš pridobivati močnejše telo, z več kondicije, stranski produkt pa je tudi, da zgubljaš maščobo. Seveda, če je prehrana toliko poštimana, da je ne nadomeščaš sproti.
Večji problem je po mojih izkušnjah vrsta treninga. Ljudi ponavadi zanima s čim se najlažje shujša, podležejo nekemu mnenju ali marketingu in potem počnejo to. V veliki večini imajo ljudje, če so bili nekaj časa neaktivni posledice. Morda je njihovo telo zategnjeno v zgornjem delu ali je nesorazmerje med desno in levo. Ko pričneš z nečim, na kar tvoje telo ni pripravljeno se kaj hitro lahko začne neka kompenzacija. Nekje na telesu neka mišica opravlja delo, ki bi ga morala neka druga skupina, ki ga zaradi zategnjenosti, poškodbe ali napačnega vzorca ne. To so zgodbe in scenariji, ki se na koncu končajo z bolečino, okvaro in poškodbo. Podobno kot če bi se po dolgem času vsedel v avtu in se peljal nekam daleč, v avtu pa ni več olja. Zato je pomembno, da te stvari veš še preden začneš. Do postave s katero bomo zadovoljni je ponavadi dolga pot.

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

New Report

Close