Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako in kje do kredita z zajamceno placo?

Kako in kje do kredita z zajamceno placo?

Pri kateri banki v Sloveniji lahko dobis kredit za popravilo strehe? Rabim cca 20.000 e za deset let in lahko bi odplacevala cca 110,00 e mesecno. Imam sluzbo za nedolocen cas in priblizno 600,00 e place mesecno. Baje moras imeti vsak mesec 608,00 e na racunu za prezivetje, kredit dobis lahko le za toliko, kolikor je razlika med temi 608,00 e in tvojo placo. A mi zna kdo povedat, ce je to res, oziroma kako naj sicer popravim streho, da mi ne bo zacela puscat, ker je popravilo nujno. Predracun za streho je 20.000 e in ce kredit res ni mozen, kaj torej predlagate pod plan B?

20.000 na deset let z obrokom 110? Kako si pa to preračunala?

Raje niti ne poskušaj, ker se boš preveč zaplezala že na začetku. Plan b je prodaj bajto in kupi stanovanje na podeželju. Ali pa menjaj. Pa ne nastavljaj cene s podobno računico, kot jo imaš tule.


Hiso ne morem prodat DEFINITIVNO. Tako da tale plan B na celi crti odpade. Bajta, tudi ce jo prodam, bi bila vredna mogoce 20.000 e, s kom naj potem kupim stanovanje? Bajta je v vasi, stara vsaj sto let in delno adaptirana. Edino tu lahko prezivim.

nova
Uredništvo priporoča

Hahaha ženska, zaslužiš minimalna in ti bi kredit? 🙂 Kako boš pa živela.. od lufta? Zaslužiš tik nad mejo, ki še omogoča minimalno preživetje.

Skratka revež si.

Nimaš nobenih pogojev za kredit na banki. Lahko pa brez težav vzameš kredit pri kakšnem privatniku, ki posojajo denar.


Hiso ne morem prodat DEFINITIVNO. Tako da tale plan B na celi crti odpade. Bajta, tudi ce jo prodam, bi bila vredna mogoce 20.000 e, s kom naj potem kupim stanovanje? Bajta je v vasi, stara vsaj sto let in delno adaptirana. Edino tu lahko prezivim.[/quote]

Naj finance ureja raje mož, ker si že v prvem postu pokazala, da ti niti osnovne stvari ne gredo.
Zato naj se tudi on pozanima, koliko je vredna parcela. Ker se gradbene parcele prodaja za precej več, razen, če nisi kje v Prekmurju.
Če ne, ti pač ostane samo še najem. Ne boš ne prva, ne zadnja. Mogoče dobiš celo državno stanovanje.


Tisti, ki nimajo pogojev za kredit, gredo v najem. Zdaj pa računaj, kako jim znese. Neverjetno, a resnično.

20.000 e za streho? a se hecaš,ali pa si se zmotila? koliko je streha velika? kdo ti je delal predračun?

Ne verjamem, da bi ti kakšna banka dala kredit, ker te v primeru, da ne bi plačevala, ne bi mogli izterjat, ker ti pač mora ostati znesek za preživetje, ki je izvzet iz izvršbe.

Dvomim tudi, da bi ti dale kredit, če bi zastavila staro bajto na vasi.

Kaj pa če dobiš poroke, ki jamčijo zate?

Ampak kako si si ti tole sploh izračunala?

Malo mi je drago 20 k za popravilo strehe. V kolikor imaš potne stroške in malico cca vsaj 100 € se obrni na Hypo banko, kolikor mi je znano dobiš tam kredit na osnovi celotne plače nakazane na TRR. Veliko sreče, pa najdi še več ponudnikov za popravilo strehe, ker 20k je absolutno preveč.

lp

Na tak dohodek nikjer ne boš dobila kredita, morda pri banki, kjer si komitent, če imaš kaj več dohodka z malico in vožnjo. Kaj pravijo na tvoji banki?
A si dala ponudbe različnim izvajalcem? Nekje nudijo možnosti plačil na obroke (mislim, da je tu spet vezano na bančni kredit), k nebančnim podjetjem pa ne hodi po denar.
A poznate koga oz. ponekod imajo ljudje za sosede, ki se s tem ukvarjajo, pa se potem dogovarjajo o možnostih.

Pod 1. poišči še kakega krovca, ki ti bo dal predračun. Mi smo prišli skos z 8.000,00.
Hitri kredit pri Sberbanki – po odplačilu ti mora ostat 450,00 EUR.

Sem hvala bogu kar nekaj nad minimalcem, pa se ne grem kreditov. Preračunaj si, kako boš živela. Ne naslednji mesec, tudi naprej. In za kaj boš potem spet vzela kredit itd.

Ona je morda res revez, morda pa ji bo kdaj boljse slo,

ampak ti pa si revez na dusi,kako se norcujes iz revnih, hahaha, ja to pa je zelo smesno, ce nekdo zasluzi minimalca in potrebuje denar!

Spet provociramo tu po forumu, kajnede… Vse z namenom, da bi se vsul plaz postov o tem, kakšno trapasto razmišljanje si nekateri privoščijo.

Sicer je to opis tipične finančno absolutno nepismene osebe, na žalost teh v naši državi ne manjka.

20 jurjev za streho, pa cela hiša toliko sploh vredna ni?

mimogrede, 20.000 na 10 let pride obrok okoli 180 EUR.

in ja, plan B je hišo prodat in iti v najem. denar pa šparat za hude čase. ne pa metat v brezno brez dna. ker ko bo streha pokrita, bo pa kaj drugega. sanacija plesni na steni, zanič kurjava, ni da ni.

taka hiša je brezno brez dna. lahko zmečeš not 100 jurjev, pa boš še vedno živela v podrtiji


Ni provokacija, tole sem napisala jaz, in res bom morala prekriti streho. Opravicujem se, da je malo zatajila moja matematika in tiskarski skrat. In ceprav me imate za nepismeno, sem vseeno vsaj toliko pismena, da vidim, da sem spet ponovno brcnila v temo na tem forumu, kot je to ze v navadi. Da reveza se bolj pohodite in se utikate s svojimi pripombami in vprasanji v tiste stvari, ki se vas ne ticejo in ki niso predmet tega mojega vprasanja. Recimo, kako bi odplacevala tak kredit. Naj vam zagotovim, da ce bom ziva in zdrava, bom posteno odsluzila tudi to in ni vam treba skrbeti na kaksen nacin. Tudi ce se bom sla za cca 166,00 e vsak mesec prodat na ulico. To je moj problem, vas problem pa je hujsi tam, ko banke posojajo denar velikim ribam, ki ga skoraj nobena ne vrne, ki ga pozenejo v luft ali ga odnesejo v Ciper in se kam. A se kdaj kdo od vas razpise in utakne v te smrade cloveske? Se nisem tega prebrqla gor, pa redno spremljam. Vasim gnadam pa v vednost, da jaz nisem ena izmed njih in zaradi takih imam prav jaz zdaj tezave, ko so banke “kao previdne”, ampak samo pri malem cloveku.

Za nejeverne Tomaže
http://j.mp/1Sj59kO

plan C:
glej naokoli, če kje že menjajo še dobro streho, pojdi okoli ljudi, ki menjajo strehe …. se zmeni da prevzameš kar je dobrega materiala …
če si dobra mrha, pa delo lahko kompenziraš z “ležanjem”

Za nejeverne Tomaže
http://j.mp/1Sj59kO%5B/quote%5D

pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} investicijo financirate in date tudi kredit ljudem z minimalcem na računu.

ja, to bo.

Za nejeverne Tomaže
http://j.mp/1Sj59kO%5B/quote%5D

Samo govori o odplačilu v 10 letih, ne v 20 letih.


Ni provokacija, tole sem napisala jaz, in res bom morala prekriti streho. Opravicujem se, da je malo zatajila moja matematika in tiskarski skrat. In ceprav me imate za nepismeno, sem vseeno vsaj toliko pismena, da vidim, da sem spet ponovno brcnila v temo na tem forumu, kot je to ze v navadi. Da reveza se bolj pohodite in se utikate s svojimi pripombami in vprasanji v tiste stvari, ki se vas ne ticejo in ki niso predmet tega mojega vprasanja. Recimo, kako bi odplacevala tak kredit. Naj vam zagotovim, da ce bom ziva in zdrava, bom posteno odsluzila tudi to in ni vam treba skrbeti na kaksen nacin. Tudi ce se bom sla za cca 166,00 e vsak mesec prodat na ulico. To je moj problem, vas problem pa je hujsi tam, ko banke posojajo denar velikim ribam, ki ga skoraj nobena ne vrne, ki ga pozenejo v luft ali ga odnesejo v Ciper in se kam. A se kdaj kdo od vas razpise in utakne v te smrade cloveske? Se nisem tega prebrqla gor, pa redno spremljam. Vasim gnadam pa v vednost, da jaz nisem ena izmed njih in zaradi takih imam prav jaz zdaj tezave, ko so banke “kao previdne”, ampak samo pri malem cloveku.[/quote]

Uf…hudo…I give up :-/

1. Poišči cenejšega krovca.
2. Pojdi do šefa in mu povej koliko časa že delaš pri njem in ga iskreno prosi za višjo plačo
3. Ko boš višjo plačo (in boš kreditno sposobna) lahko zaporsiš za kredit, ampak pazi! Da se ne boš smešila vnaprej naredi sama kak izračun. Jaz sem tu izračunal in na koncu tudi vzel kredit (sedaj je addiko, prej je bil še hypo): https://www.hipkredit.si/OnlineLoans/informativniIzracun.xhtml?_ga=1.9655093.1211101386.1469425056
4. Za prenovo strehe dobiš tudi stanovanjski kredit, ki ima nižje obrestne mere kot pa potrošni.

Zato.


Ni provokacija, tole sem napisala jaz, in res bom morala prekriti streho. Opravicujem se, da je malo zatajila moja matematika in tiskarski skrat. In ceprav me imate za nepismeno, sem vseeno vsaj toliko pismena, da vidim, da sem spet ponovno brcnila v temo na tem forumu, kot je to ze v navadi. Da reveza se bolj pohodite in se utikate s svojimi pripombami in vprasanji v tiste stvari, ki se vas ne ticejo in ki niso predmet tega mojega vprasanja. Recimo, kako bi odplacevala tak kredit. Naj vam zagotovim, da ce bom ziva in zdrava, bom posteno odsluzila tudi to in ni vam treba skrbeti na kaksen nacin. Tudi ce se bom sla za cca 166,00 e vsak mesec prodat na ulico. To je moj problem, vas problem pa je hujsi tam, ko banke posojajo denar velikim ribam, ki ga skoraj nobena ne vrne, ki ga pozenejo v luft ali ga odnesejo v Ciper in se kam. A se kdaj kdo od vas razpise in utakne v te smrade cloveske? Se nisem tega prebrqla gor, pa redno spremljam. Vasim gnadam pa v vednost, da jaz nisem ena izmed njih in zaradi takih imam prav jaz zdaj tezave, ko so banke “kao previdne”, ampak samo pri malem cloveku.[/quote]

Uf…hudo…I give up :-/[/quote]

Upam, da bos enkrat in to kmalu na mojem mestu. Ce pa ne ti, pa tvoji tastari ali tvoj froc-ceprav kao ni on nic kriv. Pa je, ker ima tako mat ali fotra. Za take potem tud jaz nimam usmiljenja, res ne.

če si sposobna kredit odplačevat, preizkusi tako, da eno leto daješ na stran tistih 150 eur (manj ne bo)
me zanima, koliko boš uspela našparat.

New Report

Close