Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca URIN

URIN

Pozdravljeni
Imam vprašanje v zvezi z urinom…..zdravim se za diabetes 2 in hipertenzijo ter za extrasistolo…od zdravil jemljem valsacor 320 in lacipil 4mg…glukovans 500/25, 2×1, ter concor2,5…zadnje časa opažam da ko je curek močan in usmerjen direktno v vodo ki je v školki da se voda peni, če uriniram v školko in urin teče v vodo tega ni, prav tako se pene ali mehurčki ne pojavijo če je curek slabši ( pene se pojavijo za sekundo dve in izginejo )…ne otekajo me noge na vodo grem normalno počutje je dobro ( na dan popijem vsaj 3 litra vode in čaja )…v zadnjem času sem shujšal za 20 kg z presno dieto imam še vedno preveč kg ( 120 ) in nadaljujem z hujšanjem…zanima me kaj bi lahko bilo? hvala

Kot diabetik imate verjetno redne kontrole urina, če ne, bi bila zmiselna zaradi morebitnih beljakovin v urinu, za sekundo ali dve se lahko peni tudi normalen urin.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Urin se speni za sekundo ali dve včasih mogoče traja 4 sekunde več ne in izgine, ne vedno včasih več včasih manj….kaj bi pomenilo prisotnost beljakovin v seču da gre za odpoved ledvic? Urin nisem dal že vsaj leto in pol…

nova
Uredništvo priporoča

Opažam pa zadnje 4 dni da je v školki polno belih pen in so goste ki ostanejo kar nekaj časa…bi lahko bil to znak hudega stanja ledvic?

Zakaj bi ugibala po netu, če obstaja laboratorij in preglede urina itak potrebujete zaradi sb.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravnica me je dala na pregled urina in krvi pa so izvidi brez posebnosti….zato ne razumem zakaj se mi urin še vedno tako peni?

Morda se pa normalno peni? Saj ni nujno, da je z njim nekaj narobe

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pomeni da se lahko nekomu urin zelo peni in ni nič narobe….opažam pa ko popijem več tekočine se urin skoraj nič ne speni ali mogoče za 1-2 sekundi

Danes sem prejel izvid urina in krvi ( preiskava za ledvice )…prosim za komentar

URIN
– Ph …..5,5
– Proteini ………..0
– Glukoza………..0
– Metilketoni…….5
– Urobilinogen…..0
– Relativna gostota…..1,015
– Levkociti………0
– Eritrociti……….0

LEDVICA – bikemične preiskave
– S-Sečnina…….. 2,7
– S-kreatinin……..54
– oGF…………….<90
– S-Urat ( sečna kiselina ) 397

Podravljeni, s kakšnim namenom je bila opravljena preiskava? Preverite še vrednost oGF
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

V smislu kontrole urina ker se peni

Urin ne kaže na nič bolezenskega kar bi povzročalo penjenje

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close