Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nizozemscina = dutch?

Nizozemscina = dutch?

Je res, ne?

Ja.

Nizozemščina = Dutch

Jeziki se vedno pisejo z veliko zacetnico.

:-O

Napaka. V slovenščini se jeziki zmeraj pišejo z malo – slovenščina, angleščina, nizozemščina…

V drugih jezikih je pa lahko seveda drugače.

:-O

Napaka. V slovenščini se jeziki zmeraj pišejo z malo – slovenščina, angleščina, nizozemščina…

V drugih jezikih je pa lahko seveda drugače.[/quote]

V slovenščini se jeziki pišejo z malo, prva črka v stavku pa z veliko.
Vprašanje je bilo za besedo Dutch, ki je angleška. V angleščini se vsi jeziki pišejo z veliko začetnico.

Še kakšno vprašanje?

:-O

Napaka. V slovenščini se jeziki zmeraj pišejo z malo – slovenščina, angleščina, nizozemščina…

V drugih jezikih je pa lahko seveda drugače.[/quote]

V slovenščini se jeziki pišejo z malo, prva črka v stavku pa z veliko.
Vprašanje je bilo za besedo Dutch, ki je angleška. V angleščini se vsi jeziki pišejo z veliko začetnico.

Še kakšno vprašanje?[/quote]

Mar te je sploh kdo kaj vprašal? 😀

Moj odgovor se evidentno nanaša na tole tvojo trditev:

Jeziki se vedno pisejo z veliko zacetnico.

Ti torej še zmeraj praviš, da je ta trditev pravilna?

No, po drugi strani se pa sama popravljaš s sledečim zapisom:
V slovenščini se jeziki pišejo z malo.

Kaj ti zdaj ni prav? Popravljaš samo sebe od prej, kar sem naredil tudi jaz, hkrati pa me vzvišeno poučuješ, da imaš prav že od vsega začetka. Predlagam, da se najprej zmeniš sama s sabo. 🙂

Najprej odgovor: ja, Dutch = nizozemščina, lahko tudi pridevnik “nizozemski”.

Beseda ima enak etimološki izvor kot deutsch (nemška beseda za nemščino). Najprej, nizozemščina je dokaj podobna severnim narečjem nemščine, ki se jim reče plattdü(ü)tsch.
Nadalje, v srednjem veku so Nizozemci veljali za Nemce in so bili del Sv. rimskega cesrstva (nekakšna predhodnica Nemčije), šele konec 16. stoletja so se zaradi zatiranja protestantizma uprli in z westfalskim mirom dokončno dočakali mednarodno priznanje. Če pogledaš na zemljevid, vidiš, da so Angležem bili prvi stik z “Nemci” in so njihovemu jeziku rekli “nemščina”. Po nizozemski osamosvojitvi se jim je stara beseda nekako obdržala (podobno kot tudi mi včasih Italijanom še vedno rečemo Lahi) in resnici na ljubo je kar malo težko tvoriti pridevnik oz. jezik iz komplicirane nove besede The Netherlands.

New Report

Close