Najdi forum

bivši

Zdravo

če je kateri imel enako izkušnjo tako fantje kot punce mi prosim odgovorite ker sem na robu obupa, namreč vem da je teh primerov ogromno a vseeno se počutim kot da se je to zgodilo samo meni in da je praktično nemogoče, a se je. Danes sva bla z bivšim na kavi po 4 mesecih od razhoda in mi je v obraz povedal, da ima novo, da se je zaljubil, bil je ves srečen, mi rekel da do mene ne čuti ničesar več, da me je prebolel. Da se je odvilo s to tanovo vse spontano. Prva dva meseca mu je bilo težko, potem pa je bila baje ona ob pravem času na pravem mestu in se je iz prijateljstva razvila zaljubljenost. Zadnje pol leta sva se midva samo kregala in da mu je kao pri meni nekaj manjkalo. Ali dejansko moški lažje in hitreje prebolijo brez nekega analiziranja kaj zakaj kako, če, itd.. , se odločijo da bodo gledali samo še v prihodnost in dejansko bivše ljubezni odrežejo. Jaz pa trpim ko mi razlaga s takim veseljem, sama pa še nimam nobenega. Zdi se mi da vsa ta tri leta niso bila vredna nič. Naj se javi kdo ki je tako hitro zamenjal ker sploh ne morem dojeti, čist sem v šoku

eni so taki, da najlažje prebolijo tako, da si najdejo drugo/drugega. nima veze, moški ali ženska

zakaj se družiš z bivšim, če ga težko prebolevaš???
prekini stike, trudi se ne mislit nanj. dovoli si bit nekaj časa žalostna, potem pa pojdi dalje.

Ljudje smo si pac razlicni in je prav neumno posplosevanje, da moski delajo to tako, zenske pa tako, kerni pravila.

V mojem primeru sva bila tudi skupaj toliko casa, kot vidva, s tem da sem ga jaz svetlobno hitro prebolela, on pa se po skoraj 2 letih premleva najino preteklost in razmislja, kaj bi naj naredila drugace ter upa, da bova spet skupaj. Za vsaj 10 x sem mu jasno povedala, da se z njim nikoli vec ne vidim skupaj, a kar vsake toliko pride na plano s to idejo.
Tako da kot vidis je tukaj moski ta, ki analizira in objokuje, jaz pa kot zenska sem sla lepo mirno dalje, brez gledat in pogrevat nazaj.

nova
Uredništvo priporoča

Kako ti je uspelo tako hitro naprej? Ti ni dosti pomenil ali si enostavno rekla bivši je bivši potegnila črto in šla naprej?

Te razumem, meni je skoraj srce počilo, ko je mesec po najinem rahodu z drugo šel v toplice za par dni in mi to tudi s takim navdušenjem razlagal, meni pa se je srce trgalo. Nekaj časa sva še bila v stiku, potem sem jaz spoznala drugega in počasi pozabila nanj ter prekinila vse stike, ker on pa bi se še pa vedno malo igral z mano. Fuj, če zdaj pomislim, kaki debil je bil, hvala bogu, da je bivši.

Prej ko slej, ga boš tudi ti pozabila, malo si še daj časa, potem pa v akcijo.

Klin se s klinom zbija, čim prej si najdi drugega tipa. Kavice z bivšimi so pa brezveze, če se že srečaš z njim, se pozdraviš, tud objameš, če je še volja, zaželiš srečo za naprej in greš dalje. Drugač pa, men se je moja bivša še kakšnih pet let, verjetno kar dnevno, sm že pozabil, na trenutek prikazala v mislih ali pa neka “senca”, ki me je spomnila na njo po ločitvi, čeprav nisem imel več želje, da bi bil z njo, čist tako iz navade po dolgih letih zveze.
Še sam sem se dostkrat vprašal, .. pa koji qurac je to, da je ne zbrišem iz spomina.

Zato ker je težava v tebi.Ti moraš sama sebe spremenit.Do njega si mogoče bila preveč nesramna in je njegova ljubezen do tebe že prej ugasnila.Tako da si ga sama spodila stran.Ves ta čas si upala,da trpi,da sanjari o tebi,da nikamor ne hodi,želela si mu vse slabo,a v resnici si ti sedaj tista,ki je na slabšem in boš na slabšem,dokler boš negativno delovala in živela!

A veš, kaj je pri vsem skupaj ključno vprašanje? Zakaj in kaj imaš sploh za z bivšim hodit na kavo. Bivši je bivši. Vsak stik po razhodu zgolj in samo poglablja bolečino oziroma jo preprečuje prebolet. Ko se z nekom razideš, sploh v mladih letih (ko si starejši, ampak res starejši in bolj zrel in en kup iluzij odpade, so ti odnosi lahko malo drugačne narave, ni pa nujno), zaključi zgodbo. Izbris telefonske številke, mail naslova, fb in ostalih traparij. Tako boš prebolela. Ti trapa pa na kavo hodiš … Evo, pa si spet na začetku. Nima to nobene veze moški zenska, prebolevanje. On si je našel novo punco, super zanj, seks pomaga pri marsičem, predvsem pri pozabi. Itak pa vajina zveza ni bila ok, saj zato sta se pa razšla. Naredi tako, kot sem ti napisla. Čisti rez. In počasi ga boš pozabila.

taprav desc ima novo že ogreto, predno staro odmakne ☺

Še moja izkušnja.

Po 2 letih resne zveze (sva živela skupaj) sva se razšla (on dal pobudo, oba pa sva že pol leta vedela da to ne vodi nikamor).

Moja teorija je bila da pol leta po razpadu zveze ni šans, da se zapletam z drugimi.

No, resnica je bila taka, da sem 2 meseca po razhodu spoznala sedanjega moža. Takoj, ko sem ga spoznala, sem vedela, da je to to. 3 mesece po razhodu sva postala par.

Pravzaprav je pri tem prebolevanju ključno to, koliko si to vezo “prebolel” že v samem času veze.

Pri bivšem je bilo meni že doooolgo (vsaj pol leta) jasno da ne bo šlo. Pa se malo slepiš, pa malo se ti partner smili (pač take okoliščine), pa … In jaz sem res prebolevala vezo 1 teden. Pa en teden sem travmirala kako sem boga pa kako bom celo življenje sama …

Pol sem se pa spravila k sebi in … voila.

Je pa ena razlika – midva nisva šla nikoli več na kavo. Enkrat sva se še videla, ker sem delala nekaj zanj in sem morala nekaj podpisati in to je to.
Tudi jaz sem mnenja da z bivšimi nimaš kaj za hodit na kavo. Bivši je bivši z razlogom.

Aveš, kakrkoli ti govoriti je bz, ker to bi tako zgledalo kakor bi mrtvo pijanemu predavala zakaj pije.

Moj bivši, s katerim sem nekaj let živela, je zelo hitro po najinem razhodu že drugo zaljubljeno gledal. Meni je vedno govoril, da ni ljubezen vse. in je zabolelo, ko mi je rekel(zaradi nje), da je ljubezen itak vse.
lej, ne zajebi si lajfa zaradi takega pezdetka, ki te verjetno ni nikoli srčno imel rad. takim je všeč ta občutek zaljubljenosti.. ker ko pride čas za ljubezen, je potem tam neka praznina. In ja- je s tisto punco šel narazen.

kaj pa je bil preje, pred razhodom ☺ … Bog v vseh stopnjah ☺

Popolnoma te razumem, kako se počutiš in kaj prestajaš.
To sem dajala skozi pred skoraj 35. leti. Fant me je kar zapustil, brez besed, ni ga bilo več zraven. Nikoli nisva razčiščevala stvari, kaj je narobe, enostavno, kar odpisal me je, kot da sem smet. Sama ga nisem nikoli več iskala (takrat še ni bilo prenosnih telefonov, niti stacionarnega še nismo imeli doma). Jokala sem, bila sem ponižana, bilo mi je strašno težko, vendar sem stvari sprejela take, kot so bile. V tistem času sem tudi zamenjala službo in po težki bolezni mi je umrl oče. Pestile so me tudi zdravstvene težave. Skratka, podrl se mi je svet.
Priznam, sem močna osebnost. Nekako sem se izvlekla. Življenje mora teči naprej, zdaj ni še konec sveta, sem si dopovedovala.
Na nekem plesu (kjer je bil tudi on z novo punco), sem spoznala sedanjega moža. Povabil me je na ples in nato še na pijačo. Začela sva se pogovarjati in zdel se mi je zelo prijeten fant. Dogovorila sva se za zmenek, zaljubila sva se. Čez nekaj mesecev sva se poročila, kmalu sva dobila tudi otroka, čez leta še dva. Ko zdaj razmišljam o preteklosti, ugotavljam, da je bil tisti nesrečni dogodek pravzaprav zame – sreča.
Svetujem ti, da greš naprej. Fanta se izogibaj, ne hodi z njim na pijačo. On ti ni več nič, le tujec, ki te je razočaral. Če ga srečaš, ga samo pozdravi – in to je to! Vse življenje je še pred tabo.
Vsem nam se dogajajo razočaranja, vzponi in padci, sreča in nesreča. To je življenje. Če nam bi šlo vedno vse gladko in bi vedno dosegli vse, kar si želimo, v čem bi bil čar življenja?
Vse dobro!

Nikoli nisem z bivšimi hodila na kofe, svetujem to vsaki, ki ji ob razhodu ni vseeno.

Če ti je do njega, potem bi se trudila za zvezo, dokler je cas. Pol leta kreganja pač ni znak ljubezni. Če sta zaključila, potem je to znak da sta oba prosta. Morda si s temi kofetkanji mislila, da si bo premislil in te prosil, da ga vzames nazaj. Zdaj pa vidiš da je vlak odpeljal. Kar pa ne pomeni, da mu nisi nic pomenila, le vnovcil je svojo samskost in srecal drugo.
Poglej z druge strani, kaj pa ce bi ti koga novega spoznala, on pa bi se vedno visel na tebi. Zakljucila sta, zbrisi kontakte, preboli in pojdi dalje. Problem je.mogoce tudi, ker sta zacela ziveti skupaj prezgodaj in z razlicnimi pricakovanji in pogledi na partnerstvo.

Zato ker je težava v tebi.Ti moraš sama sebe spremenit.Do njega si mogoče bila preveč nesramna in je njegova ljubezen do tebe že prej ugasnila.Tako da si ga sama spodila stran.Ves ta čas si upala,da trpi,da sanjari o tebi,da nikamor ne hodi,želela si mu vse slabo,a v resnici si ti sedaj tista,ki je na slabšem in boš na slabšem,dokler boš negativno delovala in živela![/quote]
se strinjam s tem.

Ste me kar potolažli sončki. Boli za umret. Na kavo sem ga pa poklicala zato, ker sem od nekaj ljudi slišala , da ni srečen, da v sebi trpi a ne pokaže in sem imela upanje. Da s to pač preboleva. A mi je včeraj v oči brez problema povedal: Do tebe ne čutim ničesar več. Tako težko živim, ko vem da je srečen in da ima z njo čisto drugačno zvezo/navade kot je bila najina zveza. A sčasoma bo. Rabila sem samo gola dejstva od njega, ker sem po naravi sanjač

seveda je čisto drugače
frišno je zaljubljen. zdaj je v koktejlu hormonov in adrenalina in je vse super, ah in oh… ljubezen, ta prava ljubezen se lahko v vezi razvije šele ko zaljubljenost mine. zaljubljenost traja tam, dve tri leta, maxxximalno.

čisto možno je, da tale tvoj bivši prave ljubezni sploh ni sposoben čutit do koga in bo, ko bo frišna zaljubljenost minila, spet iskal drugo….

pri tebi je kao nekaj manjkalo… verjetno je manjkalo pri njem… eni nimajo sposobnosti, da bi zares koga tudi ljubili.


noufakingšit ☺
ne samo, da si sama mazohistka – še njemu bi sol natresala na rane


noufakingšit ☺
ne samo, da si sama mazohistka – še njemu bi sol natresala na rane[/quote]
saj piše ona zgoraj – privošči mu slabo, želi da trpi, hotela je slišat, da trpi – ona si ne želi biti z njim v resnici, ona samo hoče slišat, da trpi – evo njen ego zgolj in samo ego je to nič drugega…
taki osebi jaz rečem – pokličem tre lahko vsak dan in igram trplejenje in da te pogrešam do onemoglisti in da ne moram nič, da se nahraniš – bo ok??? ker edino to ji je poanta – hoče slišat kak je ona oh in sploh top, d a nihče ne more brez nje, da samo njo občuduje, ona pa se še bolj top počuti, ko ga zajebava – ah saj vem,d a sem top, amak mene ne boš imel…. to še dodatno hrani njen ego – evo zdaj, ko soi je pa drugo našel, ima pa surlo do tal, ker ena druga ga ima pa dejansko rada zaradi njega in si želi biti z njim- in ni taka kot ti, ki si samo hraniš svoj ego na drugih ljudeh in igraš neka čustva, ki jih v resnici nimaš.

Zakaj kompliciraš in mučiš samo sebe?
Če je bivši, je bivši z razlogom.
Torej zakaj človek ne bi šel naprej?

In spusti malo svoj ego, zdaj si vsa nesrečna, ker ima on drugo, ti si pa sama. Ja in? Tudi samski stan ima svoje prednosti in radosti, uživaj v njih!

Zakaj kompliciraš in mučiš samo sebe?
Če je bivši, je bivši z razlogom.
Torej zakaj človek ne bi šel naprej?

In spusti malo svoj ego, zdaj si vsa nesrečna, ker ima on drugo, ti si pa sama. Ja in? Tudi samski stan ima svoje prednosti in radosti, uživaj v njih![/quote]

Podpiiisek :)))

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Bolje je biti gospodar pekla kot suženj nebes <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Everyone has two eyes but no one has the same view.

Kaj pa če se moraš srečevati z bivšim zaradi otroka? Mene dobesedno ubija.


noufakingšit ☺
ne samo, da si sama mazohistka – še njemu bi sol natresala na rane[/quote]
saj piše ona zgoraj – privošči mu slabo, želi da trpi, hotela je slišat, da trpi – ona si ne želi biti z njim v resnici, ona samo hoče slišat, da trpi – evo njen ego zgolj in samo ego je to nič drugega…
taki osebi jaz rečem – pokličem tre lahko vsak dan in igram trplejenje in da te pogrešam do onemoglisti in da ne moram nič, da se nahraniš – bo ok??? ker edino to ji je poanta – hoče slišat kak je ona oh in sploh top, d a nihče ne more brez nje, da samo njo občuduje, ona pa se še bolj top počuti, ko ga zajebava – ah saj vem,d a sem top, amak mene ne boš imel…. to še dodatno hrani njen ego – evo zdaj, ko soi je pa drugo našel, ima pa surlo do tal, ker ena druga ga ima pa dejansko rada zaradi njega in si želi biti z njim- in ni taka kot ti, ki si samo hraniš svoj ego na drugih ljudeh in igraš neka čustva, ki jih v resnici nimaš.[/quote]

eni berete in razumete pač v skladu s svojo osebnostjo

ona je napisala, da ima upanje (da bo prišel nazaj), ker so ji rekli, da je nesrečen.

to, da mu privošči trpljenje, je zraslo samo na vaših zelnikih. ker ste vi taki….

New Report

Close