Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Čemu sploh v partnersko zvezo?

Čemu sploh v partnersko zvezo?

Danes sta ponovno na tapeti zanimivi temi o tem, kje najti pravega partnrja. Pred dnevi je bilo vprašanje o tem, kje so dobre ženske nad 30. letom, itd. Tematika, ki nikoli ne potihne pravzaprav. Zakaj potem odpiram še eno temo?

Bistveno pri vsemu skupaj je, da opažam, da so vprašanja zastavljena precej čudno, da ne rečem absurdno. In oj namen je poskusiti spodbuditi razmišljanje v malo drugačno smer, to je v smer osebne sreče, za katero verjamem, da si jo vsak posameznik zasluži.

(1) Na kakšen način bi ve, ki iščete partnerje, s partnersko zvezo dvignile kakovost bivanja tega človeka?

(2) S kakšnimi nameni bi (če bi) sploh vstopile v partnersko zvezo zgoraj opisanim (ali podobnim, po vaših predstavah primernim) posameznikom?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

po mojih izkušnjah ljubezen in izkušnja ljubezni vedno obogati življenje in mu da višjo kakovost.

glupo vprašanje, sebe vprašaj, zakaj si napisal o hipotetičnem neznancu tak zaljubljen post.
nihče ni tako perfekten, kot je tole tu napisano…. tako lahko človeka vidi nekdo samo skozi zaljubljene oči.

Tole, kar ti opisuješ, paše na oddelek s pravljicami. Lahko pa da se motim:)))

a veš kolk ti mene lohk osrečiš … sploh ni meja.
je pa minimum: vsak mesec mi nakaži 1.000€ na moj TRR

Recimo, da sem spoznala nekaj takšnega kar si napisal. Ampak na koncu koncev, ko sem spoznala to osebo malo bolje, je bila to pač slika za zunaj in vse lepo za prijatelje in kolege. V resnici pa je šlo za osebo z narcistično motnjo. Tako da ne hvala, lahko ima takšnega “perfektnega” katera druga.

To je slika mene pred kakimi desetimi leti. In se zdalec se nisem imel, niti se imam danes za perfektnega. Zivim preprosto zivljenje in sreco delm z drugimi. To je vse.

Lepooka se ne strinja s tvojim komentarjev (reakcija je bila, da je prasnila v smeh in rekla “Uh, ta pa velik’ zamuja…”, nato pa me pogledala in obmolknila).

Zato pa tudi sam veckrat napisem, da morate zenske moskega vsaj kako leto ali dve preizkusati z vseh moznih zornih kotov, ki vam “padejo na pamet”. Mene je Lepooka “mucila” kaki dve leti in pol, preden se je v celoti prepustila… in vesel sem, da je temu bilo tako. 😉

A vesel sem tako jaz, kakor tudi ona predvsem zaradi tega, ker je vedela odgovoriti na zastavljeni vprasanji:

Oz. ce poskusim posplositi in zdruziti obe vprasanji v eno genericno: Kaj vam daje misliti, da ste ravno vi najboljsa izbira za neko (poudarjam: po vasih predstavah primerno) osebo?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Vprašanje si tako zastavil, da se bere, kot da je partnerstvo vojna, za katero rabiš dober obrambni načrt, da se prebiješ skozi reč ali pa kot da je to del nekega blazno velikega načrta.
Jaz v svoj partnerski odnos nisem vstopila z nobenimi nameni. Pač zaljubila sem se!!! In to tako zelo, da so se mi šibila kolena, da nisem mogla jest, ne spat…metuljčki all over itd. In ker je bila zadeva obojestranska sva pač pristala skupaj. Saj v partnerstvu prvenstveno najprej živiš sam s sabo in šele potem v dvoje. Če sam ne doživljaš svojega življenja kot kakovostnega, ti tudi partner tega ne more ponuditi – s tabo lahko to le deli. Sicer sem v zvezi že skoraj 20 let, vendar če bi bila danes samska tudi ne bi delala nekih načrtov in kovala nekih namenov.

Zelo dobro povedano. Za na zid pribit!

Tu pa je potrebno opozoriti, da brez namena ni nicesar. Oz. ce se izrazim v materinem jeziku (zal ne morem na hitro tako jedrnato prevesti): “Za srecu je potrebno ziviti svoj san a ne neciji plan.” Zase vem, da z ljudmi, ki ne znajo opredeljevati namenov niti ne vstopam v odnose, saj vem, da bodo ti t.i. “patoloski”. Le clovek z jasnimi nameni more tvoriti t.i. “zdrave” odnose.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz pa bi pobegnila od takega moškega. PRstan in ostali nakit mi niso všeč. Tista spalna vreča pa zelo, amapk, da bi mi jo kar tako kupil za rojstni dan? Ne, ob takem darilu bi se počutila zelo neprijetno. Pa je zadevo, ki jo rabim. Ampak močno predraga zadeva za kar tako dati za rojstni dan. Počutila bi se nelagodno, ker bi razmišljala,da zdaj moram pa jaz njemu nekaj tako dragega kupiti.

Glede motoristov pa imam toliko slabih izkušenj (na cesti), da ne vem, če bi to prenesla. Razen, če gre za kakega s kakim lahkim mopedom ali pa tiste moriste, ki lepo počasi vozijo, brez alkohola, brez čikov. V takem primeru je zame sprejemljivo. Ostalo pa ne.

P.S.: A ostanimo pri bistvu debate. Vecina zna nekako vsaj na priblizno opisati, kaksnega partnerja “pricakuje”. Poskusimo se zadeve torej lotti z drugega konca…

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kar je na nek nacin dobro. Jaz z Lepooko, ti s svojim izbrancem. Nihce ne pravi, da mora biti nek doticen clovek “vsakomur” (oz. nekomu doticnemu) vsecen. Dal sem zgolj primer, ker se nekako prbl. poklapa s tistim, o cemer vecina pise… pri tem pa sem PREPRICAN, da vsaj devetim od desetih v resnici sploh ne bi bil vsecen.

A ostanimo pri bistvu:

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tip kot ga opisuješ v prvi temi si naj dobi žensko, ki tudi živi tako razkošno življenje kot on in lahko tudi ona tako mimogrede kupuje draga darila.
Ali pa neko materialistko, ki bo z veseljem sprejemela vsa draga materialna darila pa se ne bo sekirala, če sama ne more nič kaj tako dragega kupiti.

Veza je tako ali tako partnerska, ali pa jaz ne razumem fore!
Traja 27 let, ali pač toliko kot partnerja želita/preneseta.
Vse ostalo je samo fu.!

To je slika mene pred kakimi desetimi leti. In se zdalec se nisem imel, niti se imam danes za perfektnega. Zivim preprosto zivljenje in sreco delm z drugimi. To je vse.

Lepooka se ne strinja s tvojim komentarjev (reakcija je bila, da je prasnila v smeh in rekla “Uh, ta pa velik’ zamuja…”, nato pa me pogledala in obmolknila).

Zato pa tudi sam veckrat napisem, da morate zenske moskega vsaj kako leto ali dve preizkusati z vseh moznih zornih kotov, ki vam “padejo na pamet”. Mene je Lepooka “mucila” kaki dve leti in pol, preden se je v celoti prepustila… in vesel sem, da je temu bilo tako. 😉

A vesel sem tako jaz, kakor tudi ona predvsem zaradi tega, ker je vedela odgovoriti na zastavljeni vprasanji:

Oz. ce poskusim posplositi in zdruziti obe vprasanji v eno genericno: Kaj vam daje misliti, da ste ravno vi najboljsa izbira za neko (poudarjam: po vasih predstavah primerno) osebo?[/quote]
Že to, da svojo princesko kličeš Lepooka je za crknit smešno:)) Še dobro, da ni Debelonoga ali Kratkopametna:)))

Predvsem bo takemu moškemu lepše, če ne bo toliko gledal skozi denar. OPis tega moškega kaže na to, da mu je materializem v krvi.

Ostanimo pri bistvu:



P.S.: Mislim, da vecini ze postaja jasno, zakaj so samke, ali pa v izcrpljujocih zvezah. 😉
Zato je zmosnost odgovora na zastavljeno vprasanje toliko bolj bistveno.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kajne da je? Smeh je pol zdravja… Sploh, ce izvira iz lepih reci. Ostanimo pri bistvu:

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Jaz sem velik materialist, kot pravis. Kar pa sploh ni nujno slabo. Odlicno pa se obnesem tudi v pomanjkanju. Preizkuseno. Ostanimo pri bistvu:

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tole je res cela strategija po točkah in alinejah….
Meni je recimo nekdo všeč (jasno, da mora imet take lastnosti, ki mi pašejo) mal
mu nakažem, da mi je všeč, potem pa če sem še jaz njemu všeč, pristaneva skupaj.
Brez življenjepisa, hranilne knjižice in diplome (vse v treh izvodih).
Zdej – ali bova ostala za vedno skupaj, je pa druga pesem (po mojem prepričanju se
ljudje precej spreminjamo in je zlo majhen procent verjetnosti, da bo meni-čez-30-let
enako všeč on-čez-30-let, in seveda obratno, da bom jaz še vedno njemu)

Tudi s teboj se povecini strinjam. Toda… Nisi odgovorila na vprasanje. Ostanimo pri bistvu:

[/quote]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «



Kdaj in zakaj si se pa v teh 10 letih spremenil, da se zdaj tako nadvse rad izpostavljaš???

Tudi s teboj se povecini strinjam. Toda… Nisi odgovorila na vprasanje. Ostanimo pri bistvu:

[/quote][/quote]

Ja luba duša, kako naj pa jaz vem, če sem za njega najboljša izbira?
Pojma nimam koliko in kakšne ima “na lagerju”, pa me tudi ne zanima, če se je dečko
odločil zame. Njegova izbira, njegova stvar – če je izbral mene, kul, če ne, se mal posekiram,
pogledam kakšen sentiš film, pojem kilo sladoleda in gremo dalje 🙂

O tem, da sem jaz njegova prava izbira sploh ne razmišljam. To pa zato, ker vem, da je on moja prava izbira. Lepo nama je, lepo se imava – po analogiji je torej tudi on dobro izbral:)


.[/quote]

to je stvar tistega, ki izbira. če si je tip izbral mene, potem zato, ker on misli, da sem najboljša izbira zanj
obratno sem si jaz izbrala tipa, za katerega jaz mislim, da je najboljša izbira zame.

ko se začnemo ukvarjat z vprašanjem, ali sem dovolj dober za partnerja, se spustimo v vprašanja samopodobe, izkrivljene samopodobe, večvrednosti, manjvrednosti, narcisoidnosti, skratka, psihologije, psihoterapije…

ali povedano drugače. jaz sem najboljša izbira zate, če ti to misliš. če pa ne, pa ne.

vsak je lahko najboljša izbira

a te moram priti tepst al boš sam sebe dostavi na tepeško, da me osrečiš s tistim drobižem 1.000€/mesec ???
zmigej s s tem osrečevanjem

a veš kolk ti mene lohk osrečiš … sploh ni meja.
je pa minimum: vsak mesec mi nakaži 1.000€ na moj TRR[/quote]

New Report

Close