Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Raje 30 kvadratov v Ljubljani, kot velika hiša na podeželju

Raje 30 kvadratov v Ljubljani, kot velika hiša na podeželju

Moje stanovanje je malo, itak pa v njem pretežno samo spim. Blizu je Rožnik, Tivoli, stara Ljubljana. V službo grem peš. Ne zamenjam za nič na svetu z neko bajto 20 km iz Ljubljane. Podeželani me ne prepričate s tistim vašim čistim zrakom in ptički, ker imamo tudi v Tivolijo ptičke, moja pričakovanja glede lajfa pa zadovolji Ljubljana, ne podeželje.

Ja, in?

Ja in???

Kr neki, res!

nova
Uredništvo priporoča


Kaj pa vonj sveže zorane njive in aroma gnojnice? Bi te prepričala?☺☺☺

a te teme si Primož zmišljuje, da ima večji rejting

žuli te pa vseeno a ne? 30 kvadratov ma moj pes

He he he , ta je dobra.

Že stokrat predelano, da enim več pomeni mesto, drugim podeželje in zakaj enim tako in drugim drugače.

Kakor komu paše. Pol pa vidiš polno naveličanih monotonega neproduktivnega življenja v srednjih letih, ko bi pa vsaj barako imeli na podeželju in v njej svobodno dihali zrak narave.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Vsaj kakšna “nova” tema, saj se ves čas obračajo stare, prežvečene, potegnjene iz naftalina.
Še dobro, da je kak odgovor. Včasih nove teme zdrknejo nizko dol, ker se ves čas fila predpotopne na vrh :((. Kakšen forum !!((

aj moreš, če je pa ljudem najbližje debatiranje o anali in beljenju anusa, pa morda še prdenju. :-)) Glej , razvoj gre naprej, ani to naravnost krasno, ta napredek, da so vsi cilji in ves smisel življenja usmerjeni v rit in drek.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img]

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

5×6 metrov ni ravno neko razkošje, če ne gre ravno za čivavo ali mladega beagla…

več ko vas bo v mestu, lepše bo na vasi ♥
še za vikende bodite v mestu – pa podgane in golobe občudujte kako drekajo


Kaj pa vonj sveže zorane njive in aroma gnojnice? Bi te prepričala?☺☺☺[/quote]
Tale pa zmaga 🙂 🙂

Če živiš v gajbici, normalno, da moraš ven, ker te duši. Kaj pa še lahko delaš na 30 kvadratih drugega kot spiš?

Človek se res vpraša, v čem je smisel 200 in več kvadratov bivalne površine na podeželju, če večino časa preživiš na par delodajalčevih kvadratnih metrih v službi (v mestu), potem pa še par ur v klastrofobični prostornini avtomobila na avtocesti in v kolonah vpadnic? Hodiš domov samo od vsega zjeban spat, postelje pa nimaš v spalnici nič večje kvadrature kot mestjan v svoji garsonjeri. Mestjan tistih svojih 30 kvadratov vsaj konkretno izkoristi.

In česa ne more avtorica delat, kar sicer običajno ljudje počnejo doma?
Kuhas, počivaš, bereš, gledaš tv, pospravljaš – pospravljanja ni veliko, posledično imaš več prostega časa.
Kaj ti počneš doma, česar ona ne more? Ne mislim vrt, pač v hiši, večjem stanovanju.

V današnjih časih je mestni človek že malo degeneriran. Ti tega niti ne opaziš.


da imaja 4 + osebe vsak svojo sobo 30m2, največ dve osebi isto kopalnico z WC
okoli bajte si vsak mirno praska mednožje
nobenega sranja ko zapade sneg z avtom


da imaja 4 + osebe vsak svojo sobo 30m2, največ dve osebi isto kopalnico z WC
okoli bajte si vsak mirno praska mednožje
nobenega sranja ko zapade sneg z avtom[/quote]

Avtorica ne omenja družine in otrok…

Na podeželju nimate sranja s snegom? Aja? Imate spluzeno ob 5h zjutraj? Le zakaj tako pogosto ljudje iz podeželja ostajajo doma, ko čez zapade več snega? Najbrž ne zato, da uživajo v snežni idili?

Imam 50m2 veliko stanovanje v Ljubljani, ker za več nisem imela denarja.
Za isti denar bi lahko kupila precej večje stanovanje v okolici Ljubljane, ampak potem bi morala upoštevat dražji javni prevoz ali prevoženih več km z avtom.
Pošteno povem, da sem se zaradi lastne komoditete in ker sem bila finančno omejena, odločila za manjše stanovanje 4km od centra mesta.
Žal mi ni, ker zdaj o tem ne premišljujem več.


da imaja 4 + osebe vsak svojo sobo 30m2, največ dve osebi isto kopalnico z WC
okoli bajte si vsak mirno praska mednožje
nobenega sranja ko zapade sneg z avtom[/quote]

Ta vidik sem pozabil izpostavit. Kvadratura podeželske bajte se deli na več oseb in so spet vsi samo na vsak svoji garsonjeri. Ostali sto kvadratov pa bolj ali manj izpade na hodnike med “garsonjerami”, na katerih se neradi srečujejo.


da imaja 4 + osebe vsak svojo sobo 30m2, največ dve osebi isto kopalnico z WC
okoli bajte si vsak mirno praska mednožje
nobenega sranja ko zapade sneg z avtom[/quote]

Ta vidik sem pozabil izpostavit. Kvadratura podeželske bajte se deli na več oseb in so spet vsi samo na vsak svoji garsonjeri. Ostali sto kvadratov pa bolj ali manj izpade na hodnike med “garsonjerami”, na katerih se neradi srečujejo.[/quote]

Aja, po mestih je pa v vsakem stanovanju izključno en sam? Sicer pa imaš meter krat meter, dva metra globine bokse s posteljo, kjer marsikje živijo kitajski delavci, je čisto dovolj, tako pravijo. To bi lahko tudi pri nas uvedli, sanitarije pa javne in pranje perila ipd.

Nekaj je meni neprecenljivo, bolj kot kvadratuira, da v moji bajti lahko počnema kar čem, nikogar ne boi nič motilo, tudi mene sosedje ne. stopim na svoje, sprehodim se po svojem….

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


da imaja 4 + osebe vsak svojo sobo 30m2, največ dve osebi isto kopalnico z WC
okoli bajte si vsak mirno praska mednožje
nobenega sranja ko zapade sneg z avtom[/quote]

Avtorica ne omenja družine in otrok…

Na podeželju nimate sranja s snegom? Aja? Imate spluzeno ob 5h zjutraj? Le zakaj tako pogosto ljudje iz podeželja ostajajo doma, ko čez zapade več snega? Najbrž ne zato, da uživajo v snežni idili?[/quote]
Ceste so pri nas bolj splužene kot v LJ. Vse gre super, v LJ se vse zaštopa.
Drugače pa mi imamo hišo, meni je to všeč. Mestno življ. mi ne sede.



Ta vidik sem pozabil izpostavit. Kvadratura podeželske bajte se deli na več oseb in so spet vsi samo na vsak svoji garsonjeri. Ostali sto kvadratov pa bolj ali manj izpade na hodnike med “garsonjerami”, na katerih se neradi srečujejo.[/quote]

Aja, po mestih je pa v vsakem stanovanju izključno en sam? Sicer pa imaš meter krat meter, dva metra globine bokse s posteljo, kjer marsikje živijo kitajski delavci, je čisto dovolj, tako pravijo. To bi lahko tudi pri nas uvedli, sanitarije pa javne in pranje perila ipd.

Nekaj je meni neprecenljivo, bolj kot kvadratuira, da v moji bajti lahko počnema kar čem, nikogar ne boi nič motilo, tudi mene sosedje ne. stopim na svoje, sprehodim se po svojem….[/quote]
No ja, tole motenje med sosedi zna bit na vasi še hujše kot v mestu. Meni pod blokom nihče ob vikendih ne začne že navsezgodaj ropotat s traktorjem recimo, kar vem, da se na podeželju dogaja. Eni imajo prav veselje ob sobotah ali nedeljah popoldne ropotat s kosilnicami, ne samo na kmetih, tudi v kakšnih bolj primestnih naseljih stanovanjskih hiš. Pa mimogrede si sosed naredi kakšno delavnico, v kateri pridno dela (in ropota) cele dneve … Sem tudi že slišala, da imajo ponekod v “svoji bajti” oziroma na svojem vrtu tudi hrupne žurke pozno v noč – saj so ja na svojem, ane? Jaz v bloku ne slišim nič takega – občasno kaj ropota, ko kdo od sosedov kaj prenavlja v stanovanju, ob vikendih je mir, ni ropota traktorjev, kosilnic ali kakšnih drugih strojev. Ko grem na sprehod, mi pa res ni nujno se sprehajat po svojem, ker tudi če imaš že tako veliko parcelo, je tak sprehod dokaj omejen …

New Report

Close