Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če nisi veren si komunist?

Če nisi veren si komunist?

Zakaj ne kristjani začnejo takoj, ko omenim, da sem ateistka in ne hodim v cerkev začnejo omenjati komuniste in komunizem. Pa sem rojena po letu 80. Torej nimam nič z njimi, me ne zanimajo povojni poboji in sem liberalna. Glede strank, se mi pa zdijo vse enake.

so ostali.
Imaš pa srečo, ker ji lahko zmerjaš nazaj: A veren si? Torej si mudžahid, isisovec, terorist?

Jaz jim ponavadi odvrnem: pa saj krščanstvo ni tako švoh… če so ti všeč novotarije….

isti problem. Kristjani niso vajeni sami razmišljati, kaj naj mislijo jim povedo njihovi pastirji. Ker so bolj preproste pameti jim kakšne hude nianse delajo težave, zato je lažje, če je svet črno bel. Da so lepo pohlevni imajo vedno en strah, ki ogroža njihovo idilo (domnevno) in poskrbi, da na volilnem listku prav obkrožijo.
Če le moreš se čimmanj z njimi druži. Kaj jim dopovedati je pa itq sizifovo delo.

Haha lajk 🙂

Zakaj te zanima mnenje odraslih ljudi, ki še niso prerasli pravljic in namišljenih prijateljev? So pač malo posebni, to je to.



Kot ateist si lahko tudi klasičen ali neoliberalec. Ti so pa nasprotniki komunistov.

Takih, o katerih pišeš, avtorica, se moraš izogibati.

Na en tečaj obiskujem v zvezi s tehnikami sproščanja in so eni omenjali kak moliji pri grobovih pokojnih. Jaz pač ne…

Pa ko sem študirala v Ljubljani sem vedno šla mimo Frančiškanske cerkve in sem vedno takrat srečala kolega s filmi faksa in me je vedno hotel noter zvlečit. Pa prvo lepo razložiš, da te ne zanima, na koncu pa moraš biti nesramen, da te pusti na miru. Pa na faksu čist normalen, izven njega pa fanatik.

Pa nekdanja tašča me ni marala zaradi tega, ona hodi v cerkev vsako nedeljo in je živ hudič. Zato pa je nekdanja.

To je logika katolibanov…bodi vesela, da ne živiš v srednjem veku.

Če nisi veren, si ateist. Če se norčuješ iz vernikov, si komunist.

Tudi logika nadrazsvetljenih ateistobanov nam je dobro poznana…

Kaj pa ti klobasaš?


Bedarija

Če nisi veren, si lahko agnostik ali pa ateist.
Komunizem je ideološka usmeritev.

Če ne veš, kaj besede pomenijo, si katoliban.

Siva mrena je tretji največji povzročitelj slepote.
Prva dva sta politika in religija 🙂

Če ne veš, kaj besede pomenijo, si katoliban.[/quote]

Koliko užaljenih komunistov zaradi enega samega stavka. Vi se pa pustite sprovocirat. :)) Tisti, ki ni komunist, bi ta stavek enostavno spregledal.

Če ne veš, kaj besede pomenijo, si katoliban.[/quote]

Koliko užaljenih komunistov zaradi enega samega stavka. Vi se pa pustite sprovocirat. :)) Tisti, ki ni komunist, bi ta stavek enostavno spregledal.[/quote]

Če bi ne-komunisti spregledali tvoje tumaste katolibanske definicije, ne bi bile te zato nič manj slabe.

Tole spet ena plehka provokacija.
Ali pa delitev na verne (katoličane) in komuniste, čisto po slovensko.
Pomisli, koliko največjih duhov v umetnosti, na primer, je bilo kristjanov, od Dostojevskega naprej in nazaj, pa Cankarja in Prešerna pri nas, če hočeš. Kaj pa so dali od sebe komunisti? V duhovnem in umetnostnem smislu prav nič. Že zato sta zadevi neprimerljivi, teoretiziranje je tu odveč.

Seveda so bili nekoč vsi katolibani, če te je v nasprotnem primeru maškara dala linčat preko raznih inkvizicij. So pa bile vse svetovne gnide tudi katolibani. Se je pa danes spremenilo – največji umi danes večinoma niso več katolibani, ničvredne gnide so pa ostale na katolibanski strani.

Če ne veš, kaj besede pomenijo, si katoliban.[/quote]

Koliko užaljenih komunistov zaradi enega samega stavka. Vi se pa pustite sprovocirat. :)) Tisti, ki ni komunist, bi ta stavek enostavno spregledal.[/quote]

Kja se pa pol jaz, ko sem in bivši komunist in imam vse zakramente, pa še cerkveno sem se poročil.:-))) Verjel pa nisem ne v eno ne v drugo nikoli. Partijsko knjižico sem pač moral imet že zaradi vojske, da so mi lahko dali značko in s tem nagradni dopust, oziroam skupaj mesec skrajšanja vojaškega roka, pa še na firmi mi je svoj čas prav prišla.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Koliko užaljenih komunistov zaradi enega samega stavka. Vi se pa pustite sprovocirat. :)) Tisti, ki ni komunist, bi ta stavek enostavno spregledal.[/quote]

Kja se pa pol jaz, ko sem in bivši komunist in imam vse zakramente, pa še cerkveno sem se poročil.:-))) Verjel pa nisem ne v eno ne v drugo nikoli. Partijsko knjižico sem pač moral imet že zaradi vojske, da so mi lahko dali značko in s tem nagradni dopust, oziroam skupaj mesec skrajšanja vojaškega roka, pa še na firmi mi je svoj čas prav prišla.:-)))[/quote]

Taki, modrival, kot si ti, so pa najbolj bedni slovenceljni, kar si jih lahko zamislim. Sram te bodi! Vse zaradi eni bednih ničvrednih koristi. In kaj ti koristi, da si se cerkveno poročil? Da se zdaj ne moreš ločit?

Ti si pa Broz 2. Saj pa je znano, da je katolibanstvo vedno šlo s komunizmom skupaj, dva totalitarna režima. Pa vsi vemo, da je v času juge bilo dosti več Slovencev katolibanov kot danes. Zakaj le, če je kao komunizem nasprotje katolibanstva?

Kja se pa pol jaz, ko sem in bivši komunist in imam vse zakramente, pa še cerkveno sem se poročil.:-))) Verjel pa nisem ne v eno ne v drugo nikoli. Partijsko knjižico sem pač moral imet že zaradi vojske, da so mi lahko dali značko in s tem nagradni dopust, oziroam skupaj mesec skrajšanja vojaškega roka, pa še na firmi mi je svoj čas prav prišla.:-)))[/quote]

Taki, modrival, kot si ti, so pa najbolj bedni slovenceljni, kar si jih lahko zamislim. Sram te bodi! Vse zaradi eni bednih ničvrednih koristi. In kaj ti koristi, da si se cerkveno poročil? Da se zdaj ne moreš ločit?[/quote]

Ja, pred bogom sem pa še res vedno poročen.:-))) Tu je šlo pa za izpolnitev želje ljubi vernici,ko sem že imel vse zakramente :-))), čeprav me je far poznal kot tedanjega podjetnika v njegovem kraju in me ni silil v predporočne priprave, saj je vedel, da se ne bom spremenil, sodelovala sva pa čisto lepo, dnar je bil dnar, tudi če sem kdj zaklel zraven njega.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close