Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gradnja hise bres parcele res stane 200 000?

Gradnja hise bres parcele res stane 200 000?

Berem spodnjo temo o sparanju, kjer pise, da gradnja hise brez parcel stane 200 000? Je to res? Sem mislila, da se manjso hiso da postaviti pod 100 000, ce ravno ne pretiravas z materiali. in opremo.

Seveda se jo da postaviti za neko normalno ceno..tisto z 200 tisoč je hudo pretiravanje..in če želiš postati suženj svoje hiše in non stop čistiti..in potem, ko otroci odrastejo, se odselijo vsak na svoje; hiša pa ostane prazna in to je potrebno vzdrževati.
Pri hiši je važno, da je malo večji skupen prostor – jedilnica z dnevno sobo + malo večja terasa..vse ostalo ni potrebe, da je veliko. In se da narediti za normalno ceno. Če si priden in se malo znajdeš, greš na kak sejem s popusti,imaš kakšne prijatelje obrtnike..

Tako je. 5 mesecev si tako lahko zunaj na terasi ali dvorišču.

nova
Uredništvo priporoča

Se bojim, da bo kar drzalo. Jo je sedelavec koncal kako leto nazaj in je bilo tam blizu, mogoce nekaj tisocakov manj. Je pritlicna, brez kleti, enih 140 m2. Nobenih ekstra materialov, dobro izolirana s toplotno crpalko in prezracevalnim sistemom. So pa vse delali razni izvajalci, on skoraj nicesar…

Smo sredi tega. Odvisno od velikosti, za kakšen način gradnje se odločiš in koliko časa imaš na voljo, da zadevo spravljaš skupaj. Pa koliko misliš sam delat, v primeru, da gre za klasično gradnjo. Pa kaj nekomu pomeni kvalitetno in lepo. Mi smo se odločili za skeletno, sploh ne veliko, malo boljša oprema, pa nimamo časa ravno dve leti in več bajte skupaj spravljat. 300.000 (ok, to vključuje vso dokumentacijo in zrihtano okolico, vendar brez parcele).

Imajo prijatelji hišo veliko 300 kvadratov..imajo tri otroke, 17, 15 in 12. Vsak sobo veliko kot mala telovadnica. Koliko jo uporabljajo? Za spanje. Učijo se kar v jedilnici (čeprav ju silita da se naj učijo v sobi), drugače pa so non stop na terasi – od maja do septembra imajo vsa kosila zunaj, pečejo, kavice, obiski so vsi zunaj..otroci na dvorišču, travi,…tavečjega ni več veliko doma…In jima je žal, da sta toliko vložila v tako veliko hišo. Spalnica in otroška soba ima potrebo po velikosti toliko, da gre noter postelja + omara (v otroško seveda miza)..ne pa da je spalnica velika 30 kvadratov..halooo…

Samo lene riti lahko stanev200 tisoč brez parcele.Mene je stala bajtav270kvadratov na dve etaži 13 krat deset metrov skupaj z parcelo kakšnih 130 tisoč.tukaj je vse vključeno od parcele do vseh dovoljnenj in popolnoma opremljena.Sem pa res sam nabavljal material in se dilal z šefi trgovin za ceno in tudi sam sem veliko naredil tak da to ni merodajno.Sem pa delal hišo za stranko.Bajta 100 kvadratnih metrov z neizdelano mansardo stala skupaj z parcelo in papirji 125 tisoč ključ v roke.Stranka ni niti ene lopate premaknila.Je pa bajta z 20 cm izolacijo in najdražjo opremo ,kritino ,zidaki.Skratka majhna luksuzna bajta.Ogrevanje toplotna črpalka.Cena hiše je odvisna od velikosti. In tudi opreme.Za 200 tisoč si narediš hišo kot iz pravljice.

Podpis pod tole. Tudi midva sva veliko časa sama namenila in hodila okoli za glihanje in podobne stvari..marsikaj se da..Seveda pa, če imaš denar, je najlažje samo sedeti in čakati, da drugi naredijo.

Podpis pod tole. Tudi midva sva veliko časa sama namenila in hodila okoli za glihanje in podobne stvari..marsikaj se da..Seveda pa, če imaš denar, je najlažje samo sedeti in čakati, da drugi naredijo.[/quote]

No, ene lene riti delamo več kot 8 ur na dan in nimamo babic & co. za varstvo naših otrok, tako da pač plačamo izvajalce. Aja, pa v tistem času, ko delamo, zaslužimo več, kot bi prihranili, če bi se sami lotevali stvari, za katere nismo mojstri.

Podpis pod tole. Tudi midva sva veliko časa sama namenila in hodila okoli za glihanje in podobne stvari..marsikaj se da..Seveda pa, če imaš denar, je najlažje samo sedeti in čakati, da drugi naredijo.[/quote]

No, ene lene riti delamo več kot 8 ur na dan in nimamo babic & co. za varstvo naših otrok, tako da pač plačamo izvajalce. Aja, pa v tistem času, ko delamo, zaslužimo več, kot bi prihranili, če bi se sami lotevali stvari, za katere nismo mojstri.[/quote]
Potem ni panike,če daste mojstrom 200 tisoč eur.Močno pa dvomim ,da prihranite oziroma zaslužite znesek,ki ga lahko posameznik kateri ni lenoba privarčuje tako poleg službe ko si kaj sam naredi.Jaz sem v dveh letih naredil 75 tisoč eur na hiši.Točno toliko več bi me stala.In tisti,ki zasluži to malo več pa da je ta višek 30 tisoč letno,si komot kupi hišo kot bi kupil avto.

No, ene lene riti delamo več kot 8 ur na dan in nimamo babic & co. za varstvo naših otrok, tako da pač plačamo izvajalce. Aja, pa v tistem času, ko delamo, zaslužimo več, kot bi prihranili, če bi se sami lotevali stvari, za katere nismo mojstri.[/quote]
Potem ni panike,če daste mojstrom 200 tisoč eur.Močno pa dvomim ,da prihranite oziroma zaslužite znesek,ki ga lahko posameznik kateri ni lenoba privarčuje tako poleg službe ko si kaj sam naredi.Jaz sem v dveh letih naredil 75 tisoč eur na hiši.Točno toliko več bi me stala.In tisti,ki zasluži to malo več pa da je ta višek 30 tisoč letno,si komot kupi hišo kot bi kupil avto.[/quote]

A otroke in ženo si pa za ta čas zamrznil?

Če nimaš denarja za izvajalce, nobena hiša in terasa ni vredna tega, da za nekaj let zanemariš družino.

ja, če ti hilda tovšak zida in če si ti simona d.

Tako na počez lahko računaš na 1000 evrov na kvadratni meter samo gradnja do ključa, brez opreme, parcele in papirjev.

Lahko te stane 100.000€ lahko pa 500.000€. Odvisno koliko daš recimo samo za opremo. Nova sedežna te lahko stane od 200 pa do 2000€ in več. Kuhinja je lahko 1500€ (če je majhen prostor) do 50.000€ (če je velik prostor ter vzameš najdražje). 200.000€ za novo hišo se meni zdi čisto realno. Vsak prostor mora biti vsaj toliko in toliko m2 velik…pod to ne grem in pika. Kuhinja+jedilnica+dnevna soba skupaj ne gredo skupaj pa če se vsi na glavo postavijo. Za mene pač ne. Za mene sta to dva različna prostora, ki sta čisto posebej. To je posebej, uno je posebej,…in se m2 naberejo. Tako pač je.

Se čisto strinjam s tabo. Tisto prepucavanje zgoraj je kar nekaj. Še vedno velja – mal dnarja, mal muzke. Prava, resna hiša kot se šika je draga. Približki so pa lahko poceni, samo to ni to, žal.

Ravno gradimo in je kar res. Okoli 700 EUR te pride m2, tu notri ni okolice, škarp. Kar pa tudi lahko zelo nanese.

Dobro leto vseljeni, novogradnja, skeletna gradnja, 190m2, plus klet 95m2. Dodatno zimski vrt 20m2, vse v 3slojnem steklu.
Hiša nas je prišla 290.000 €, brez parcele, parcela je bila še dodatnij 95.000, 2000m2, malo iz Ljubljane ven.
V tej ceni je samo hiša, od opreme kuhinja.
Za okolico smo dali še kakšnih 20.000 (ograja, bazen, ureditev, dvorišče, zasaditve rastlin, zelenjavni vrt)
Od prihoda bagra na parcelo, gradnje kleti in do vselitve je preteklo 9 mesecev.
Malo smo se res “preseravali”, vendar kompromisov na slabše z možem nisva hotela.
Letni prihodek naše družine je neto okrog 95.000€.

Nič nismo delali sami, no montirali smo nekaj novega pohištva.
Mož pač zasluži z svojim poslom več, kot bi privarčeval, če bi sam delal na hiši.

Se je pa znanec hudo važil in pametoval, kako je on sam za 1/3 denarja naredil hišo. Sva šla pogledat to čudo.
Fajn, jaz v tistem skropucalu ne bi živela. materiali ceneni, okna za zjokat, projektant se je videlo, da je bil najcenejši.
Brez prave razporeditve, vse nekaj na pol, neokusno, ploščice Bauhaus, parket iz razprodaj, oprema Dipo…
Okolica blato, nekaj peska pred hišo, lokacija za zjokat.

Ne hvalite se prosim kako ste super sposobni za nič denarja naredit hišo. Zavajate ljudi, potem pa je po Sloveniji na stotine nikoli dokončanih hiš. Do strehe je itak najlažje zgraditi, potem pa zmanjka denarja.

Kupite si raje neko spodobno stanovanje, boste imeli vsaj kje spati.

Kvalitetna hiša stane. Za 100.000 pač neke kvalitete ne more biti.
Samo modernejša kurilnica pride 10.000 €, brez talnega gretja.

MON pač ni nek zanesljiv forum za te podatke. Pojdi na podsvojostreho.net, tam se dobi prave odgovore.
Skupni imenovalec je, da m2 pride okrog 1000€, vse kar je ceneje je tudi manj kvalitetno.
Pa ne javljajte se zopet tisti,ki trdite da vas je hiša prišla 500€/m2.
Lahko, da res tako mislite, kajti v 10 letih, kar jo sami gradite, ste pozabili na marsikateri strošek, svojega dela in predvsem časa pa itak da ne znate ceniti in vrednotiti.
10 let življenja je zame pač vredno več kot 100.000 €.

168 m2 + klet, terasa 6m2. 180.000,00 € brez parcele, ureditve okolice in pohištva. Zelo malo smo sami delali. Ta stari smo 60 + in že malo scufani, ta mladi so na šihtu vsak dan do 17. ure. In ja – hiša bo prevelika.

bi se raje stiskali v bloku v kakšni 80m[sup]2[/sup] luknji?

Samo lene riti?
Tega, koliko nas je stala naša, se ne spomnim točno, je bila pa kar več, če pomislim, ampak zato nismo bili lene riti.
Kaj misliš, da so vsi, ki ne premetavajo lopate, pa sami ne polagajo ceglov zaradi tega leni?
Pač smo delali in s tem zaslužili več, kot bi prišparali, če bi sami mešali malto.
Bajto smo pa dajali delat drugim, ki se spoznajo na ta posel, mi se ne.


Najbolj realen odgovor!
1000€/m2 lahko računaš, z lahkoto to vrednost presežeš, če pa jo hočeš znižati, se moraš zelo, zelo, zelo, zelo potruditi in se sprijazniti tudi s precej “slabo robo”.

Če se smem vmešati – tudi projektanti vedno svetujemo da se vzame groba ocena 1000€/m2 neto površine (za klet polovička, odvisno od namena prostorov). Zelo veliko se da prihraniti pri finalnih materialih – ploščice, parketi, notranja vrata, pipe,…. kot ste že napisali, z obiskovanjem sejmov in salonov in iskanjem popustov.
Predvsem pa hiša ne sme biti prevelika. Vsak kvadrat stane in je precej drag, da je tam zato, da stoji na njem lončnica. Hišo se da zdimenzionirati racionalno, tako po velikosti kot po materialih in to ne pomeni ceneni materiali. Veliko prihranite z dobrim jasnim načrtom, da se stvari ne ponavljajo in je vse funkcionalno ter da lahko po njem dela izvajalec.
Izvajalci – obvezno reference in več ponudb.


Najbolj realen odgovor!
1000€/m2 lahko računaš, z lahkoto to vrednost presežeš, če pa jo hočeš znižati, se moraš zelo, zelo, zelo, zelo potruditi in se sprijazniti tudi s precej “slabo robo”.[/quote]

Se zelo strinjam z obema.

Bratranec je eden takih, ki je po njegovem zgradil hišo za 65.000 €.

Na nekaj malenkosti je pozabil :

– dobil je parcelo, zazidljivo, z že plačanim komunalnim prispevkom ( njeni starši)
– projektant je bil nečak ( naredil zastonj, tudi, v glavnem, katastrofa od projekta)
– izkop in plato mu je delal svak ( z tastovim denarjem), kar seveda bratranec ne pove tako, pravi, da mu je samo pomagal…..
– zidali so moški sami ( žlahta, kuhala je njegova mama, približno 2 leti je šla cela njena penzija za hrano in pijačo, še dobro, da imajo doma manjšo kmetijo….)
– ostrešje je zopet dal delati tast, les je bil iz očetovega gozda, posekati je moral še nekje za 4000 € lesa, da je plačal delavce in izolacijo strehe
– kritino je kupil bratranec na kredit ( menda njegov prvi finančni vložek)
-okna so vzeli najcenejša, brez rolet, dvoslojna, šit od šita
– fasade nimajo in je po moje nikoli ne bodo imeli, itak pravi bratranec, da imajo ful hoste in imajo ogrevanje zastonj, lastnik hoste je seveda njegov oče, tudi drva pripravljata ta stara dva
– elektriko in vodovod so delali zopet kao sami, nek kvazi mojster je pomagal, imajo pa 1 kopalnico in kuhinjo, torej minimum, elektrika pa je 1 štekar in vtičnica na sobo
– luči so in bodo sonca na štriku ( žarnice na kablih)
– omete so delali sami, vigl vagl vse
– sopnice betonske, še sedaj brez lesa ali keramike
– ogrevanje radiatorji plus gašper v kuhinji
– po tleh najcenejša keramika, polagal fotr, ki je prvič v življenju videl rezalo za keramiko
– v otroški sobi in spalnici laminat
– notranja vrata iverka
– kuhinja – je še ni, naredil je nek kuhinjski pult, pa omarice spodaj brez vratc
– otroška soba edino nova in ok
-spalnica ” ta stara”
– garaža pa je, zidana zraven hiše, avto je na toplem in suhem, poleti in pozimi
– okolica….. ni vredno besed

– mi vsi ostali smo kreteni, ker ne znamo nič narediti sami, on je car


Najbolj realen odgovor!
1000€/m2 lahko računaš, z lahkoto to vrednost presežeš, če pa jo hočeš znižati, se moraš zelo, zelo, zelo, zelo potruditi in se sprijazniti tudi s precej “slabo robo”.[/quote]

Se zelo strinjam z obema.

Bratranec je eden takih, ki je po njegovem zgradil hišo za 65.000 €.

Na nekaj malenkosti je pozabil :

– dobil je parcelo, zazidljivo, z že plačanim komunalnim prispevkom ( njeni starši)
– projektant je bil nečak ( naredil zastonj, tudi, v glavnem, katastrofa od projekta)
– izkop in plato mu je delal svak ( z tastovim denarjem), kar seveda bratranec ne pove tako, pravi, da mu je samo pomagal…..
– zidali so moški sami ( žlahta, kuhala je njegova mama, približno 2 leti je šla cela njena penzija za hrano in pijačo, še dobro, da imajo doma manjšo kmetijo….)
– ostrešje je zopet dal delati tast, les je bil iz očetovega gozda, posekati je moral še nekje za 4000 € lesa, da je plačal delavce in izolacijo strehe
– kritino je kupil bratranec na kredit ( menda njegov prvi finančni vložek)
-okna so vzeli najcenejša, brez rolet, dvoslojna, šit od šita
– fasade nimajo in je po moje nikoli ne bodo imeli, itak pravi bratranec, da imajo ful hoste in imajo ogrevanje zastonj, lastnik hoste je seveda njegov oče, tudi drva pripravljata ta stara dva
– elektriko in vodovod so delali zopet kao sami, nek kvazi mojster je pomagal, imajo pa 1 kopalnico in kuhinjo, torej minimum, elektrika pa je 1 štekar in vtičnica na sobo
– luči so in bodo sonca na štriku ( žarnice na kablih)
– omete so delali sami, vigl vagl vse
– sopnice betonske, še sedaj brez lesa ali keramike
– ogrevanje radiatorji plus gašper v kuhinji
– po tleh najcenejša keramika, polagal fotr, ki je prvič v življenju videl rezalo za keramiko
– v otroški sobi in spalnici laminat
– notranja vrata iverka
– kuhinja – je še ni, naredil je nek kuhinjski pult, pa omarice spodaj brez vratc
– otroška soba edino nova in ok
-spalnica ” ta stara”
– garaža pa je, zidana zraven hiše, avto je na toplem in suhem, poleti in pozimi
– okolica….. ni vredno besed

– mi vsi ostali smo kreteni, ker ne znamo nič narediti sami, on je car[/quote]

Dober opis povprečnega Slovenca, ki gre brez denarja v gradnjo. Kvaliteta življenja na psu…

New Report

Close