Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako opremiti dnevno sobo??

Kako opremiti dnevno sobo??

Preselili smo se. Prej smo imeli majhno dnevno sobo “štirikotne” oblike in notri prostora samo za kavč in omarico s televizijo. Zdaj je dnevna večja oz kar daljša (pravokotna) in ne tako zelo široka. Vrata so na začetku sobe, na koncu pa je okno in vrata- izhod na balkon. Sploh nimam idej kako postaviti pohištvo..sedežno (ta še ni kupljena). Razmišljam o malo večji sedežni..oz kotni.. tako, da bi to sobo nekako razdelila!? V dva dela. Da ne bi izgledala tako dolga in prazna. Problem je tudi ta, ker nimam in nimam idej kaj še v dnevno sobo postaviti poleg sedežne in kake omarice???? Kako sobo zapolniti..tako da bo lepo na videz in funkcionalno!?
Kakšne ideje?
Hvala

Samo tale nasvet: ko boš nabavljala pohištvo, razmišljaj kako boš brisala prah in kako boš posesala.

Nizka omara za velik tv, ozke knjižne police tam kjer je veliko prostora, sedežna garnitura, velika slika na prazni steni in kakšna velika sobna lončnica, npr. benjamin….

Jaz imam na eni strani omare, torej na fronti od enih vrat do drugih, nasproti imam kotno sedežno, ki sobo optično razširi, če imaš res ozko, na steni vizavi vrat na balkon pa omarico s tv.
Glede brisanja prahu pa…. hja, če gledaš na to, je najbolje, da je soba prazna 🙂

Ne pises mer prostora, zato je malce tezje svetovati. Vseeno: ponavadi delenje prostora na dva dela ni dobra ideja, razen ce ne gre za res ogromen prostor. Tako da se sama raje ne bi odlocila za nakup take sedezne – sploh ker jo je tezko kasneje menjati (cena). Raje kupi omaro, policnik, ki ga lahko kasneje postavis drugam. Sicer pa kupi roze ali vazo, kaksno omaro / policniki / police (ne prevec!), na stene daj slike, da ne bo izgledaloi prevec prazno. Raje ne kupi prevec, ampak postopoma zapolni prostor

Odvisno kakšne so vaše navade…
Lahko s sedežno v L razdeliš dnevno in imaš v drugem delu računalniški kotiček-mini pisarno, otroški kotiček z igračami, če imaš še majhne otroke, pisalno mizo za kakšnega otroka, ki bi mogoče raje delal nalogo v dnevni, bralni kotiček s knjižnimi policami in foteljem-udobnim stolom za branje.
Dnevno lahko predeliš tudi z nižjo omarico, kamor postaviš npr. akvarij.
Če je dnevna res tako ozka in dolga bi jo jaz nujno nekako predelila.

Če je to hiša in imaš možnost, daj v dnevno kamin ali vsaj kaminsko peč.

Je kar umestna pripomba. S sijaj temnega pohištva moraš prah brisati dvakrat na dan, pa bo še vedno videti vse zaprašeno. Svetel sploh naraven les pa je glede tega zelo hvaležen.
Tudi odprte police kar vabijo prah, zato je za knjige bolje imeti zaprte vitrine oziroma vsaj tisto varianto, ko imaš spodaj predale ali vratca za malo manj ugleden material, zgoraj pa nekaj polic za knjige.

In tudi to drži, da če imaš majhne otroke, je dnevna soba tudi igralnica, tako da ti s pohištvom ni treba hiteti, bodo prazen prostor zapolnile igrače, kaka luštna lesena kuhinja ali nižja mizica za otroke …

Pri sedežni bodi pozorna na dvoje: da je dejansko udobna in primerna za sedenje (te široke variante z nizkim naslonjalom sicer zgledajo fensi, za sedet/ležat so pa nemogoče, ker ne moreš početi ne enega ne drugega. In kot drugo, da se ne pozna vsak flek in da jo je lahko očistiti.

Tv nasproti okna je neumnost, ki zahteva vedno spuščene rolete!
Pri 20 nisem gledala na prah. Na srečo me je pri 30 srečala pamet! Stanovanje imam opremljeno tako, da 80m2 posesam v nulo v 15 minutah, tudi vse možne skrite kote in pod posteljami. Rezultat je vedno pospravljeno in čisto stanovanje z zelo malo dela.

Tv nasproti okna je neumnost, ki zahteva vedno spuščene rolete!
Pri 20 nisem gledala na prah. Na srečo me je pri 30 srečala pamet! Stanovanje imam opremljeno tako, da 80m2 posesam v nulo v 15 minutah, tudi vse možne skrite kote in pod posteljami. Rezultat je vedno pospravljeno in čisto stanovanje z zelo malo dela.[/quote]

15 minut sesanja za 80 kvadratov je meni veliko.

Svetujem ti belo usnjeno sedežno garnituro in kakšen moderen sestav omar v barvi brušenega hrasta. To bo zelo elegantno in nimaš kaj falit. Veeeelik TV je pa obvezna oprema.

Tv nasproti okna je neumnost, ki zahteva vedno spuščene rolete!
Pri 20 nisem gledala na prah. Na srečo me je pri 30 srečala pamet! Stanovanje imam opremljeno tako, da 80m2 posesam v nulo v 15 minutah, tudi vse možne skrite kote in pod posteljami. Rezultat je vedno pospravljeno in čisto stanovanje z zelo malo dela.[/quote]

15 minut sesanja za 80 kvadratov je meni veliko.[/quote]

Hehe, tebi mogoče že, jaz sem pa na počasi narejena in se mi tudi med sesanjem ne mudi, pa še rada sem natančna, vsak prahec, vsak kotek, vse dvignem s tal in dobro posesam, dvignem postelje, itd., kaj češ, zoprna baba, nimaš kej… 😛

New Report

Close