Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Že spet na vratih te preklete maškare!

Že spet na vratih te preklete maškare!

Danes že trikrat zvonec in vedno zunaj … kdo drug ko pa maškare …. MASTE KI ZA PUSTA HRUSTAAA pa kaj je z vami!? Zakaj ne naučite otrok, da naj se ne obnašajo kot klošarji in naj ne prosijo od vrat do vrat, kaj nimate doma za jest al kaj? No potem pa poučite otroke, da to ni kulturno in da s tem LJUDI MOTIJO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa bla bla bla, imajo pravico bla bla bla …. sami jim dajte doma tista dva evra in naj bodo doma šeme in mačkurce pa ne vem ka še vse … naj se vaši otroci ne obnašajo kot klošarji!

Mater si ti tečna! Pa ne odpri.
Sicer pa gre za običaj, danes je pustna sobota in danes je to ok, predvsem pa v torek, ko se vsa zadeva zaključi. Jutri pa v ponedeljek pa tudi meni ni ok.

Sram te je lahko!

nova
Uredništvo priporoča

Kok si pa ti zagrenjena stara zatezena babura. Res.
Se moj pes te ne bi povohal.

Mene pa cist nc ne motijo. So mi lustne take in mal drugacne.

V mojih mladih letih smo šli na pustno soboto in pustni torek en krog po vasi. Vedno so dali kakšno malenkost. vsi so odprli, nihče nas ni kregal.
Če si sitna na tako lep sončen dan potegni roleto dol, odklopi zvonec in boš imela mir.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

živim na vassi.ko maske pozvonijo ne odprem ko pa odhajajo spustim psa.je mlad in se rad igra in ko stečejo skače nanje ….zabavno

Da te ne bo kap od razburjenja! Vzemi Persen, karkoli. Pustne običaje imamo v Sloveniji že ohoho let. Tudi v Ameriki hodijo po hišah za noč čarovnic, pa ljudje ne dobivajo živčnih zlomov, ampak jim prijazno dajo sladkarijo in denar.

Več strpnosti do naših otrok in naših običajev, pa boš lažje živela.

Tako je. Podpišem! Nekulturno in vsiljivo vedenje maškar. In to ni nobena nestrpnost.
Komu bi bilo všeč vsiljivo, agresivno nadlegovanje, vas osebno, na ulici?

Da te ne bo kap od razburjenja! Vzemi Persen, karkoli. Pustne običaje imamo v Sloveniji že ohoho let. Tudi v Ameriki hodijo po hišah za noč čarovnic, pa ljudje ne dobivajo živčnih zlomov, ampak jim prijazno dajo sladkarijo in denar.

Več strpnosti do naših otrok in naših običajev, pa boš lažje živela.[/quote]

Kakšen običaj??? To, kar imamo zdaj, je IZROJEN običaj. Nadlegovanje ljudi. A to je zate običaj?

Da te ne bo kap od razburjenja! Vzemi Persen, karkoli. Pustne običaje imamo v Sloveniji že ohoho let. Tudi v Ameriki hodijo po hišah za noč čarovnic, pa ljudje ne dobivajo živčnih zlomov, ampak jim prijazno dajo sladkarijo in denar.

Več strpnosti do naših otrok in naših običajev, pa boš lažje živela.[/quote]

Kakšen običaj??? To, kar imamo zdaj, je IZROJEN običaj. Nadlegovanje ljudi. A to je zate običaj?[/quote]

Prav smiliš se mi! Kakšno nadlegovanje, če na pustno soboto ali na pustni torek pozvonijo maškare?

Pojdi v Koeln, pa boš videla, kaj je nadlegovanje!

Ni to noben star slovenski običaj. Običaj je bil, da so maškare, ko so jim odprli vrata, izvedle kakšno kratko predstavo: se je kaj zapelo, zaplesalo, zaigralo, zdeklamiralo, potem šele pobralo darove. Tole je pa res navadno klošarjenje. V tej državi se vedno bolj samo še fehtari za nikakršno povračilo.

Smo na koncu slepe ulice…Na drugi strani tudi ni hiš…k nam sploh ne zaidejo.

Sam res, stoji kot bukov steber in vrta s kazalcem po dlani 🙂 Taki od mene ne dobijo niti nasmeha, klošarji mali!

Ne razumem vas. Želim da pozvonijo in vedno nekaj dobijo, z ljudmi kakršna si ti avtorica pa bo to zamrlo, zato bom morala na vrata obesiti plakat: Pozvonite maškare in prinesite srečo v naš dom!

Avtorica ima prav, lahko so oblečeni v terorista in ko odpre vrata ji lahko bombo vržejo na hodnik. Jah, hudi cajti so danes. :))))

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Na vrata si obesi napis: MAŠKARAM NE ODPIRAM, PROSIM NE ZVONITE!
Proti beguncem, ki fehtarijo po Evropi tudi nimaš nič? Starim ljudem, živalim, invalidom… in ostalim, ki jih posredno financiraš? Izseli se na Mars…

Sam res, stoji kot bukov steber in vrta s kazalcem po dlani 🙂 Taki od mene ne dobijo niti nasmeha, klošarji mali![/quote]

Pa dej, no, tudi mi smo stali kot bukov les.ust nismo odprli , samo gledali smo.
Neverbalna komunikacija.
Že od nekdaj je bilo tako.Pri nas maškare niso NIKOLI pele in plesale, nikoli!”

Sam res, stoji kot bukov steber in vrta s kazalcem po dlani 🙂 Taki od mene ne dobijo niti nasmeha, klošarji mali![/quote]

Pa dej, no, tudi mi smo stali kot bukov les.ust nismo odprli , samo gledali smo.
Neverbalna komunikacija.
Že od nekdaj je bilo tako.Pri nas maškare niso NIKOLI pele in plesale, nikoli!”[/quote]

Tudi mi nikol.cakali smo kaj bomo dobili. Enkrat na leto. Pa cel praznik je bil to za nas otroke.
Da jih niste zdah zamesali s koledniki. Sam v mojih koncih tega ni blo.

Da ti ne prinesejo kosa lesa.

Jaz bom v torek hitler

Takole se izoblikujejo bodoči socialni podpiranci in fehtarji. Kot male maškare se naučijo prosjačit, kot odrasli se pa v socialo zažirajo in prek televizijskih oddaj fehtajo denarno pomoč za to in ono. Ni slučaj, da imajo med monovsko srenjo toliko zagovornikov.

So pozvonile maskarce, male in lepe. Dobile denar in krofe. Veselje!!! Upam, da pride se kaksna na ogled!

Milena

Maškare morajo paziti,da jih finančna inšpekcija ne zaloti,ker imajo v žepih gotovino.Kar se pa tiče migrantov sem proti da jih država financira,vendar pri tem ljudje nimamo vpliva,ker bodo naredili tako kot bo Nemčija rekla.Je pa v Evropo prišlo ogromno lenuhov tako da od njih kot poceni delovne sile ne bo kaj dosti koristi.

Zateženost nekaterih MON je pa res neizmerna.

Nekaj je hoditi okoli znancev, sosedov in žlahte na vasi. Čisto nekaj drugega pa je oblezti vse stolpnice in boke v mestu, se vam ne zdi? Drugo nima nobene veze s tradicijo. Še z ameriško tradicijo ne.

New Report

Close