Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oddaja stanovanja v najem

oddaja stanovanja v najem

prvič bom oddala stanovanje v najem in nimam prav dosti izkušenj.Slišala sem, da je nekaj potrebno prijaviti na gurs…a mi lahko kdo razloži kaj točno?

http://www.e-prostor.gov.si/si/zbirke_prostorskih_podatkov/etn/etn_tabela/aplikacije/vstopna_stran_etn/

tukaj prijaviš….

pa drugo leto do 15 januarja na davkarijo

A se na spletni strani gursa ali v kakšnih drugih javno objavljenih evidencah vidi, če je oddaja stanovanja prijavljena?
Namreč, najemniki v sosednjem stanovanju nam z ropotanjem in hrupom že nekaj mesecev parajo živce, za opozorila se ne zmenijo. Sem jih za začetek prijavila upravniku, ker plačujejo stroške za 1 osebo, so pa trije. Vprašanje tudi, če ima lastnik oddajanje stanovanja prijavljeno. Bi malce “štrafala” tudi njega, ker ne zna naredit reda pri najemnikih.
Pa še tole: če recimo pride inšpekcija in rečeš, da stanovanje zastonj oddajaš prijateljem, a je to ok izgovor?

tak izgovor ne pije vode….
vidi se pa ne…

prijaviš pa še lahko najmanj policiji, ker kršijo zakon o prijavi stalnega bivališča…

Nikjer ne piše, da mora imet najemnik prijavljeno stalno prebivališče na naslovu, kjer najema.

načeloma v zakonu s stalnem prebivališču piše, da moraš prijavit stalni naslov tam, kjer živiš in imaš središče interesov.

stalno prebivališče je naselje, kjer posameznik dejansko stalno prebiva in je to naselje središče njegovih življenjskih interesov, to pa se presoja na podlagi njegovih poklicnih, ekonomskih, socialnih in drugih vezi, ki kažejo, da med posameznikom in naseljem, kjer živi, dejansko obstajajo tesne in trajne povezave;

v praksi to pomeni, da če najameš stanovanje, zato, da tam živiš, hodiš v službo, otroci hodijo v šolo….. moraš prijavit stalno prebivališče.

ne glede na to, da je mogoče pogodba samo za eno leto.

Le pazi, da ne bo kdo tebe “štrafal”, ko boš prišla v temi domov….

New Report

Close