Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek javna dela in invalidnost 3 kategorije

javna dela in invalidnost 3 kategorije

Dobila sem zaposlitev preko javnih del, do zdaj sem bila več let na zavodu zadnjih 8 let sem prejemala nadomestilo za invalidnost 3 kategorije.
Pa me zanima kaj se zdaj zgodi s tem nadomestilom še kaj dobim od zpiza ali več nič?, trenutno čakam na dovoljenje invalidske komisije da z mojim omejitvami lahko to delo opravljam , prosim če kdo kaj več ve o tem da mi napiše.
Imam pa 4 stopnjo izobrazbe kolikšna je sploh neto plača za to izobrazbo preko javnih del.

https://www.ess.gov.si/_files/7876/Obrazec_Izracun_plac.pdf

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Sem prebolela raka, sem na zavodu. Bi lahko dobila kakšno nadomestilo. Nadomestilo za brezposelnost mi je poteklo. Sem pa bila zaposlena za določen čas in nisem imela bolniške.Kako prideš do nadomestila iz zpisa?Zdravnik mi je rekel, da če ozdraviš potem pač ti ne pripada. Poznam jih pa kar nekaj, ki dobivajo iz zpisa in delajo 4 ure.Torej je kdo brezposelen in dobiva nadomestilo iz zpiza. Kakšen je postopek? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Če si invalid tretje kategorije in imaš odločbo za delo na 4 ure potem dobiš polovico penzije ali delaš ali ne.Čisto vseeno je.Če si invalid tretje kategorije in imaš osem urni delovnik z lažjim delom potem dobivaš ko nimaš službe 60 procentov tvoje invalidske pokojnine ki bi te pripadala,če pa v tem stanju delaš potem te pripada 30 procentov pokojnine poleg plače katero dobivaš.

Po končanem zdravljenju , mora tvoj osebni zdravnik z vsemi tvojimi izvidi podati vlogo na invalidsko komisijo.
Invalidska komisija pa te potem pokliče še k njim na pregled pa marsikaj ta vprašajo od vloge osebnega zdravnika pa do pregleda na komisiji sem čakala 4 mesece, potem še na odločbo 3 mesece tako da se vse skupaj zavleče.
Če pa si ozdravela pa ti verjetno to nadomestilo ne pripada, jaz sem imela hudo nesrečo in bom imela posledice za celo življenje pri meni ni možnosti ozdravitve.


ps,
v primeru delne upokojitve, 4 ure, se ti nadomestilo takoj ukine. V primeru 8 urnega delavnika, pa kot invalid 3. kategorije ti pripada nadomestilo za invalidnost.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


ps,
v primeru delne upokojitve, 4 ure, se ti nadomestilo takoj ukine. V primeru 8 urnega delavnika, pa kot invalid 3. kategorije ti pripada nadomestilo za invalidnost.[/quote]
Ne vem ste sigurni? delala bom 8 ur seveda z vsemi omejitvami, samo na zavodu za zaposlovanje so mi rekli da nadomestila za invalidnost več ne bom dobivala dokler bom zaposlena.


ps,
v primeru delne upokojitve, 4 ure, se ti nadomestilo takoj ukine. V primeru 8 urnega delavnika, pa kot invalid 3. kategorije ti pripada nadomestilo za invalidnost.[/quote]
Nisi razumel pravilno
Če si invalid 3. kategorije in imaš skrajšani delovni čas na 4 ure, je enako. ko nimaš službe dobiš 50 procent penzije v obeh primerih.In ko delaš in ko ne delaš.
Če si pa invalid 3. kategorije in te pripada lažje delo in poln delovni čas potem dobiš 60 procent penzije če nimaš službe in 30 če imaš službo. To sta dva različna primera , eno je polovični šiht drugo je polni šiht z lažjim delom in to ti govorim iz prve roke vem točno.
Nadomestilo za 4 ure dobivam že nekaj let in ravno zato ga dobivam ker sem upokojen 4 ure. To kar imam jaz je delna upokojitev .In enako bi dobival če bi imel sp in če bi bil na borzi


ps,
v primeru delne upokojitve, 4 ure, se ti nadomestilo takoj ukine. V primeru 8 urnega delavnika, pa kot invalid 3. kategorije ti pripada nadomestilo za invalidnost.[/quote]
Ne vem ste sigurni? delala bom 8 ur seveda z vsemi omejitvami, samo na zavodu za zaposlovanje so mi rekli da nadomestila za invalidnost več ne bom dobivala dokler bom zaposlena.[/quote]
dobivala boš ene 25 ali 30 procentov svoje invalidkse penzije. točno piše na straneh zpiza

3. Odmera delnega nadomestila
Delno nadomestilo se zavarovancu odmeri v odstotku, ki ustreza skrajšanju polnega delovnega časa, od invalidske pokojnine, ki bi zavarovancu pripadala na dan nastanka invalidnost, in sicer v višini:

50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ko zavarovanec dela s krajšim delovnim časom 4 ure dnevno oziroma 20 ur tedensko;

Zavarovancu pri katerem je nastala invalidnost III. kategorije, v primeru, ko je zavarovančeva delovna zmožnost za svoj poklic zmanjšana za manj kot 50 odstotkov ali če zavarovanec še lahko dela v svojem poklicu s polnim delovnim časom, vendar pa ni zmožen za delo na delovnem mestu, na katerem dela, se nadomestilo odmeri:

v višini 40 odstotkov invalidske pokojnine, če ob nastanku invalidnosti ni bil zaposlen oziroma obvezno zavarovan,
v višini 60 odstotkov invalidske pokojnine, če mu je delovno razmerje prenehalo na podlagi pozitivnega mnenja komisije za ugotovitev podlage za odpoved pogodbe o zaposlitvi ali neodvisno od njegove volje ali krivde,
v višini 25 odstotkov invalidske pokojnine, če je delovno razmerje prekinil po lastni volji ali krivdi,
v višini 35 odstotkov invalidske pokojnine, če se je zaposlil na drugem delovnem mestu.
Tako odmerjeno nadomestilo za invalidnost se usklajuje enako kot pokojnine.

Ko boš prejela dovoljenje invalidske komisije ( ti in delodajalec) se potem zaposliš. Na SPIZ takoj javiš, da si se zaposlila in pošlješ tja kopijo pogodbe. S tistim dnem je ukinjeno nadomestilo, ki si ga prej dobivala. Čez čas dobiš obvestilo. Potem pa ti bodo izračunali koliko boš še prejemala poleg plače in dobiš novo pogodbo. Postopek kar nekaj časa traja, dobila boš pa vse kar ti pripada tudi za nazaj. Jaz sem prejemala kot so že ostali pisali nekje cc. 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zneska prejšnjega nadomestila. Kar precej pomaga, saj javna dela niso ravno super plačana.:)
In možnost imaš celo biti zaposlena dve leti. Če bodo seveda zadovoljni s tabo, se ponavadi potem drugo leto spet potegujejo zate. Če seveda tudi ti želiš. Meni je dve leti kar prehitro minilo, sedaj sem že pa spet leto dni doma…
Želim ti uspešno delo in dober kolektiv.

Pozdravljeni ! Trenutno sem zaposlena preko javnih del in sem invalid III kategorije. Prejemam iz ZPIZ-a 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prejšnjega nadomestila in plačo, ki je minimalna, 561.00 evrov. Po enem letu, so mi pogodbo podaljšali še za eno leto. Zanima me, ko se bom prijavila na zavod za zaposlovanje in bom tri mesece prejemala denarno nadomestilo ali mi pripada nadomestilo za invalidnost na SPIZ-u ? Hvala. Lep pozdrav.

New Report

Close