Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje kupiti boraks za domač pralni prašek in katera naravna trda mila so primerna?

Kje kupiti boraks za domač pralni prašek in katera naravna trda mila so primerna?

Kje bi lahko dobila boraks za domač pralni prašek? Ga kdo dela in ima kaj izkušenj s pranjem? Katera naravna mila naj bi uporabili in kje jih kupite? je tak prašek učinkovit? Hvala.
Gledala sem pa recept na spodnjem linku:
http://www.micna.si/uzivanje-doma/naredi-sama-ucinkovit-pralni-prasek/

http://www.unguentarium.si/products/boraks

Dajte nehat s temi kvazi domačimi praški in si privoščite že enkrat spodoben prašek

nova
Uredništvo priporoča

Spet ena modna muha tistih, ki imajo preveč časa. Eni se gredo zdravo življenje ob tem pa pijejo, kadijo in se mastijo…

Na googlu dobiš vse potrebne naslove za nakup. Bi pa dodala v razmislek, da boraks je sicer res povsem naravna zadeva pa zato nič manj ”nevarna”. Gre za močen strup, ki ga je potrebno uporabljati z veliko pameti. Ni vse kar je naravno avtomatsko tudi neškodljivo.

Če si nekdo želi doma narejena praška zato, da bo le ta res naraven in neškodljiv si ga bo naredil seveda brez boraksa. Receptov je pa mali milijon.

Moj predlog gre v to smer, da si ni treba delati domačega nadomestka za pralni prašek (ki tudi ni čisto nedolžen) ,ampak enostavno zmanjšati porabo industrijskega – jaz ga dam za en stroj eno veliko žlico in perilo je lepo oprano. Količina v navodilih za pranje je vedno pretirano visoka.

tako je, tudi kača je naravna, pa to še ne pomeni da ni nevarna.

Če ne veste kaj delate, se ne igrajste s kemikalijami. Ko želite delati dobro svoji koži, nezavedno vdihavate strupene hlape boraxa , hidroksidov in podobno…

Jaz naredim prašek tako:
7 litrov vroče vode
2 mili marseilskega mila (kupim v šparu) – nariban na grobo
4 male žličke sode bikarbone
4 velike žlice alkoholnega kisa

Vodo segrejem, dodam ostalo, premešam, pustim, da se malo pohladi (da je toplo), dodam eterično olje sivke in dam v ta velike plastenke od tekočega gela.

S tem perem že 2 leti, vse ok, opere dobro, diši nič kaj posebno (malo po sivki), to pa je to.

Amapk a ni tako da se te sestavine “tepejo” Soda je bazična, kis je (kis)lina.

Odgovor na objavo uporabnika
En gorenjc, 21.12.2021 ob 13:30

Amapk a ni tako da se te sestavine “tepejo” Soda je bazična, kis je (kis)lina.

lol itak

ženska pač še 10 let pere z marsejskim milom. kis in soda pa se znevtralizirata

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

https://www.medicalnewstoday.com/articles/324167#what-is-borax

Zdi se zelo zdravo, ja.

Po možnosti še obleke za šport prerete z boraksom. Potem se pa fajn prešvicat v fitnes, da se upije zdravilo skozi kožo.

Ko bo pa sin streljal slepe naboje, ker 18 let upijal boraks skozi kožo, potem pa v jok, kaj je naredila farmacija, kje je otroček…

Misliš cepiva? 😀

Ja ni vse naravno tudi zdravo. Bolj se mi zdi zanimiva,da za mehčalec uporabiš ali alkoholni kis, ali citronsko kislino, s tem da prej za vonj namočiš olupke od mandarin zraven. Za prašek pa tole marseilsko žajfo.

Ampak to za cunje prane na visokih temperaturah, oziroma take, katere bi lahko samo spral.

Jaz sicer perem s praškom iz trgovine le da po gorenjsko škrtarim in dam polovico priporočene merice (pa ne vem, če sem bil v 11 letih kdaj razočaran nad rezultatom (ja perem in operiram s strojem jaz, ker je v kleti, naštima in obesi cunje pa žena)). Za nevtralizacijo praška (kar ga stroj ne izpere) pa namesto mehčalca alkoholni kis. Uporabljam tudi mehčalec vendar samo sensitive in še to spet polovična merica (takrat seveda ne uporabim kisa – ker bi se stepla (nevtralizirala)).

 

Vsake toliko časa je dobor oprati prazen stroj (oziroma stara brisača, da ni prazen) na 90 in dodati samo citrosnko kislino. Da se plesni in ostanki praška sperejo, porabijo in nevtralizirajo.

New Report

Close