Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali obstaja v ljubljani bukvarna, kamor lahko neseš knjige v odkup

ali obstaja v ljubljani bukvarna, kamor lahko neseš knjige v odkup

Doma delamo redukcijo knjig. Za otroci so ostale pravniške knjige v slovenščini in angleščini in knjige iz medicinskega faksa v angleščini. Imamo pa tudi cel kup priročnikov za samopomoč, romanov, potopisov ipd. Te knjige bi rad oddala nekam kar v paketu, ker se mi s ponujanjem po raznih portalih ne da ukvarjati. Menda obstaja antikvariat nasproti mestne hiše, na Kongresnem trgu in v podhodu Maxija, pa ne vem, ali jemljejo kar vse knjige po vrsti. Morda kdo v Ljubljani pozna še kakšno drugo bukvarno.

Prosim za info.

Da:

http://www.bukvarna.net/

http://www.antikvariat-glavan.si/

Gugl pravi, da da ☺

Ne, nikakor ne jemljejo kar vsega po vrsti, sistem je takšen: seznam z naslovi in ostalimi podatki o knjigah jim pošlješ po mailu, potem pa ti odgovorijo, kaj od ponujenega bi vzeli v odkup. Tukaj so njihovi naslovi:

Trubarjev antikvariat (nasproti Magistrata): [email protected]
Antikvariat v pasaži Maximarketa: [email protected]
Antikvariat Petek: [email protected]

Obstaja če Cunjakov antikvariat nasproti Stolnice, vendar tam res dobiš najmanj za svoje knjige:

[email protected]

Pri vseh velja, da jim lahko knjige tudi prineseš osebno do njih brez predhodnega pošiljanja seznama po mailu (če se ti ne ljubi pisat seznama), vendar se ti v tem primeru lahko tudi zgodi, da boš večino (ali pa kar vse) knjige tudi odnesel nazaj domov, ker jih bodo zavrnili.

V bukvarni ne odkupujejo knjig, kolikor jaz vem. V antikvariatih pa zelo, zelo selektivno.

Če se jih želiš samo znebiti, ti jih bodo vzeli kjerkoli.

Mi smo jih odnesli h Glavanu. Od jih potem prodaja naprej po 1 €, pa jih še ne proda.

Če želiš, da ti jih odkupijo, moraš pa s spiskom hoditi naokoli in morda jih boš celo par spravila v promet.

Razen res redkih izdaj v tem biznisu ni denarja.

Jaz sem dvema antikvariatoma (tudi temu na mestnem trgu) lot nazaj ponujala popolnoma ohranjene enciklopedije – jih niso hoteli. So rekli, da jih že imajo:) Vmes je bila tudi enciklopedija slovenije.
tako da ne hodi s knjigami naokoli, ker jih boš res večino, če ne vse, nazaj domov nesla.

Pred leti so iz Trubarjevega antikvariata prišli k meni na dom in si izbrali knjige ter jih odpeljali. Pokliči jih, mogoče še obstaja ta možnost.

New Report

Close