Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punca pretirano kuha

Punca pretirano kuha

Okej, sva mlad par, 26, 28, ona žal že zadnje pol leta išče službo. Jaz sem mestni človek, ona podeželanka, sva se spoznala, ko je bila ona študentka v Lj. Vse drugo štima, ampak začelo me je motiti to, da preveč kuha; da ne bo pomote, hrana je zelo dobra, ampak jo je absolutno preveč. Že prej sem sicer opazil, da punca nežnost izkazuje tako, da komu kaj dobrega postreže, tudi v njeni družini je tako, čim da stopiš skozi vrata, mama pripravi štrudelj, krofe, oče zakuri žar … Midva sva dva, ampak ona kuha toliko, kot bi nas bilo pet, za kosilo recimo testenine z omako in mesom, za popoldansko malico kako pecivo, zvečer vedno kruh speče, ali/in puding naredi, potem za zajtrk zelo spet zelo obilno. Toliko, da nama ogromno ostane – nekaj potem ona nese gospe, ki si sama že težko kuha in je vesela kake obare, ampak ogromno mečeva stran, ker ona ne misli nikakor jesti isto stvar 2. dan pogreto, to ji je zanič.

V zadnjem mesecu sem se zredil za 3 kilograme in zdaj oba počasi dosegava težo, ko kmalu ne bo več nekaj ’tistega malega’ za prijet, če bova tako nadaljevala – jaz 100 kg pri 1.85, ona cc. 75 pri 1.63, ampak samo še rejenje v resno debelost. Vsekakor cenim vse, kar mi, nama z ljubeznijo skuha, ampak mi je tudi hudo, ko ona zlije kaj stran, vrže celo bedro mačkam … Vem, da mi tako kaže, da me ima rada, ker je drugače bolj zaprta, ampak se bojim, da bo užaljena, če jo prosim, naj kuha v manjšem obsegu, ker zaenkrat pač še nimava 3 otrok, ki bi rabili toliko pojesti.

Glede na cifre, ki si jih napisal glede kilaže, sta že zdaj oba rejena. Torej je vseeno, če se napihneta do konca…. Gasaaaa!!

Hebiga, si srečko…..nimajo vsi dedci tako srečo…..dosti njih je na hrenovkah in juhah iz vrečke cel lajf….

nova
Uredništvo priporoča

Ni zaman pregovor da gre ljubezen in še kaj drugega skozi želodec….če je pa te ljubezni preveč , he he pa tudi ni v redu.

Zakaj že toliko kuha? Kaj pa ti delaš ko ona kuha?
Enostavno-direktno mirno moraš začeti pogovor o tem, za začetek pa ne nakupujta toliko hrane, naredita tedensko zalogo ali jedilnik. S tem, da kuha, ti želi nekaj povedati, da rabi tvojo bližino in čas.
Žal tvoja draga pod krinko kuhanja skriva svojo depresijo, če že ni depresivno-če že nima službe, da je vsaj nekomu koristna bla bla; sploh če na stres reagira tako, da kaj sladkega poje. Danes zvečer pred kuho, jo primi za roko in reci da gresta na sprehod ter načni pogovor o tem, a zelo previdno. Drugače če ne šlo kot da previdno poveš, da se ne počutiš dobro, ko ješ preveč obilno in se poizkusi dogovoriti, da vsaj za začetek zmanjšata obroke, će že mora zvečer stat za štedilnikom.
Pejta zmeraj zvečer na sprehod, pogovarjajta se, glejta televizijo, seksajta ali pa ti primi za kuhalnico. Za začetek pa vsaj ti začni jesti zmanjšane obroke, kar ostane pa nesita k sosedi.

Torej jedilniki, manj kupujta, ne kujta za zvečer in vso odvečno hrano nesi k sosedi-kaj pa rabita kuhat puding če sta prej pojedla tri glavne obroke-tu ni milisto – direktno moraš z mirnom glasom povedati ali je res potrebno to skuhati? In imej pripravljen stavek- rad bi s teboj počel to in to.

TO je to-rabi pozornost!

Kje pa dobi denar za živila?

Precej dobi že od doma, vsaj v tem času, ker imajo njivo in vrt in sva imela paradižnike, krompir, bučke, jajca dobi od tete, ki ima kmetijo, se voziva cc. 100 km vsak vikend … Zdaj se poletje hvala bogu počasi končuje, tudi ne bova več toliko pri njih, ker nimaš kaj za početi, kadar je zgodaj mraz in tema. Na začetku je bilo meni zelo všeč, da je tako skrbna in tudi ko sem bil še samski študent, nisem tako redno in dobro jedel, ampak sem pa malce skalkuliral in ugotovil, da ne samo, da naju hrana kljub vsem prijaznim ‘dajatvam’ še vedno veliko stane, čeprav imam jaz kar ok delo in plačo. Poskusil sem že, da bi jo zamotil, predlagal, da greva na kakšno masažo, pa je rekla, da je predrago, na sprehod ne želi iti … ampak saj glavni problem sploh niso evri, ampak to, da vsakič najmanj 1/3 obroka vrževa stran, ona vsak dan skuha 3 stvari (če ne vključi peciv), vse zelo konkretno …

uf to je pa že konkreten problem ker maš doma že po tko kratkem času preveč udomačeno zapečkarsko ženko tik pred penzijo čeprav je mlada…aja ne želi na sprehod, ja kako pa pokuri te silne kalorije….samo ne mi rečt da vama sex ob vsej tej silni hrani špila kot je treba.
Prenehaj jest ti sam za začetek in se spravi športat SAM! Reci za začetek ZREDILA SVA SE direktno, no mercy. Moral boš kar direktno povedat, saj sem ti že napisala, ko bo nehala kuhat, bo štala ker se bo zlomila. Najdi ji hobi, kupi ji psa da bo morala na sprehod….naj tečejo solze potem pa sestavita zvezo nazaj kot je treba.

Za začetek se znebi tega, da ti je žal za hrano, ki gre mačkam ali sosedi – oba sta pretežka in za vsako bedrce je boljše, da ga pojedo mačke kot vidva.

Drugič: pogovori se z njo, ne bo šlo drugače. Nariši graf, kako pridobivata kile, in ji pokaži, kakšna bosta videti čez eno leto, če bosta šla s takim tempom naprej – skratka, tako enostavno ne gre več. Je pa verjetno res tako, kot si sam opazil, v njeni družini si izkazujejo ljubezen s hrano, in njej se zdi, da bolj kot te ima rada, bolj te mora futrat. Poznam ta štos od svoje matere, pri njej je nemogoče priti na obisk, ne da bi ti trikrat ali petkrat ali desetkrat, če je treba, ponudila kaj za jest, in ko sem se sama lotila hujšanja, sem enostavno črtala obiske pri njej ali sem si pa izmislila kaj, da sem lahko odšla po petnajstih minutah.

Tretjič: če rada kuha, ji bo težko nehat, lahko se pa nauči kuhati drugače. Na primer azijska hrana ima veliko zelenjave in malo mesa in maščob. Dopovej ji, da čez teden sladice nimajo kaj opraviti na mizi, dovolj je čez vikend (ampak še vedno je bolje, da jih sama speče, kot da kupuje junk sladice v trgovinah). Glavni obrok se je enkrat na dan, ne pa trikrat.

In vsekakor šport, sprehodi, plavanje, kolesarjenje. Vpišita se na plesni tečaj, zdajle se ravno začenja sezona. Pa ni vama treba hoditi vsak teden okrog njenih sorodnikov, menda imata v vajinih letih vseeno kaj boljšega za počet?

Sočustvujem s teboj. Ker si pa moški, pa boš ravnal razumno. Jaz sem, in partnerski odnos se je hb končal. Nikoli več ženske ki nakuhava in cele dneve puca flet.

Ženske ki svojo ljubezen kažejo čez gospodinjstvo so v bistvu izredno nasilne, ker svoje “ljubljene” naredijo bolne in tako odvisne od njih. Žal se jim ne da dopovedati, da “ljubijo” na način posesivnosti.

Ojojoj, meni je hudo, če vržem stran za žlico makaronov 🙁 Kar lepo ji reči, da si fuul vesel, ker tako dobro in lepo kuha, ampak da veliko hrane vržeta stran, in da te to malo grize… In da si sam raje kdaj održeš kos kruha in gor pašteto, kot pa cel obrok, ki ga potem vržeš stran… Saj to je lepo in odgovorno od tebe, mislim, da ti tega ne bo zamerila 🙂 Pri toliko lakote, kot je je danes na svetu, je edino pravilno, da imamo pri kuhanjo neko mero in da se hrane ne meče.. Kar naravnost ji povej, tako kot je. Pa tudi številke na tehtnici ne pometat nekam pod preprogo.. Zaenkrat še ni krize, ampak ob takem tempu bosta imela lahko čez leto dni že zdravstvene težave.

Moj nasvet torej: enkrat zvečer ob TV začni to temo, pa kar povej, da te grize to metanje hrane stran. In potem predlagaj rešitve (da je 1 okusen obrok na dan čisto ok, da si vnaprej naredita jedilnik). Mogoče ne naenkrat govoriti o metanju hrane stran in o kilah, da ne bo preveč 🙂 Pa tudi, če bo užaljena, hja, pa naj bo, trajalo bo maksimalno par dni, potem pa bo videla, da se tako res ne dela oziroma bosta dosegla nek kompromis 🙂

pa direktno ji povej, da je te njene kuharije preveč in toliko obrokov…pojasni zakaj in podobno.
Predlagaj, pa sestavi ti jedilnik, za začetek količino hrane ki naj jo skuha…
Moraš postaviti meje(za dobro obeh), ali so pri njej doma na veliko kuhali ali je bolj “kmečke pameti”.
Popoldan jo pa raje zvleči ven, kot da peče pecivo, no saj če naredi 1x tedensko okej, vrh glave, raje kot kupljeno.
Drugače, pa si dej na krožnik količinsko manj…
(Jao, jaz bi taki dala, da ostalo sama poje, potem pa bi jo nagnala ven tečt do njejega kraja in nazaj. Pa bi zmogla ta gospodična?? Nebi prenesla take cimre, še manj partnerja.)
Vem, da se grdo in grobo sliši, ampak eni nimajo za jest, drugi s kmetij pa jedo kot pujsi pri koritu :-((
Ti jo bolje poznaš. Pa ne zameri, malo se mi je povišal pritisk, enkrat sem imela eno tako cimro(živele smo 3 v stanovanju), je kuhala od jutra do sutra, non stop v kuhinji, jaz pa si kosila nisem mogla narediti, ker se je dobesedno parkirala pred štedilnik…
Res, oprosti…ampak… :-((

Pa vam moskim nikoli ni prav. Da bi pa se iskreno pogovorili s svojo zensko, to pa ne!

Simpl. Reci ji, da si se zredil in se ful slabo počutiš, pa če prosiš, da ne kuha toliko, da boš lahko shujšal. Če jo bo potegnilo, da te oponaša, jo bo, sicer pa zveza itak nima prihodnosti. Kdaj pa kaj počneta, če je non-stop v kuhinji?

Najprej pa seveda reci, da ne boš več jedel sladkega, da bo vsaj s tem nehala.

Dragi mladenič, drži se je. Takih ni več. Še veš ne, kakšen zaklad imaš. Povprečna ženska ne zna jajčka speči in toliko kot tvoja skuha, ene ne skuhajo v enem tednu. Naša snaha mi v 5 letih ni ponudila ene skodelice čaja. Ker ne zna. Nič ne zna. Jesta v službi, zvečer sendvič. Kruh speči ji je znanstvena fantastika. Kaj kruh, jajce speči ji je nemogoč dogodek.

Moja tašča je vedno rekla mojemu sinu, naj nikoli ne poroči Ljubljančanke. Da mora biti z dežele. Pa se je fant nasmolil tudi s podeželanko.

Tako da, ti si srečko, ampak tega ne veš in ne znaš ceniti. Ko pridejo otroci, je taka ženska vredna še pa še. Zato ceni zaklad, ki ga imaš doma.

Povej ji, da moraš shujšat in ne boš več toliko jedel. Potem se tega striktno drži. Da pa mečeta hrano proč … no comment … malenkosti sicer kdaj pa kdaj ostanejo, a to o čemer pišeš je daleč od tega.

Samo eni pa ne vidite dlje od svojega krožnika… Srečko ja, kaj mu koristi 10 obrokov na dan, če jih od tega polovica konča v smeteh, polovica pa v špehu na trebuhu? Daj daj.. Kaj pa kino, sprehod, potovanja, gledanje zvezd, druženje s prijatelji? A to pa ni nič? Ah ne, važno da je kosilo na mizi ane. Pa da so otroci siti, četudi ne vejo, kaj je gledališče, ker se mamici ne da, ker raje kuha doma.

Če bi sama mogla izbrati – raje sendvič in life izven kuhinje, kot pa kraljevske pojedine in diabetes.

Povej ji lepo, tako kot si tu napisal. Prav lepo si razložil vse in verjamem, da bo razumela, saj je čisto razumno.

Če bo užaljena ali jezna zaradi tega, imata pa drug zelo resen problem.

Da nima mogoče fetiša na rejenje partnerja (to je kar pogosto, da eni radi nekoga pitajo do 300 kg)? Ali imaš mogoče kakšno življenjsko zavarovanje sklenjeno, mogoče te hoče na prefinjen način stran spravt. To dvoje se mal hecam, sam na konc je možno vse..

Kar direkt po moško ji povej. Če ne bo razumela pač ni zate.

Pa zakaj se odrasli ljudje med seboj pogovarjate, kot da ste majhni otroci?! “Ohhh, bogica moja zlata, zlomil ti bom srce, ker vem, da me ljubiš skozi kuhinjski lonec in zmečeš v smeti 1/4 moje plače. Ueeee, ueeeee.”

1) ženska je nezaposlena in bi morala biti še toliko bolj varčna in domiselna, če ima toliko znanja in volje za kuho. Če ne zna biti, naj zgine delat nekam za 4€/h pa naj sama kupuje meso za 10€ in ga potem pol vrže stran. Mogoče ji bo računica potem kaj bolj enostavna.

2) ona je tvoja partnerka, ne poklicna gospodinja/kuharica

3) kdaj si vzame čas za vaju, če non stop kuha (in potem pospravlja kuhinjo)?

4) kdo danes vrže 1/3 vsakega obroka stran?!? ne znate skuhati na način, da se vsaj kaj zamrzne?

In ti ves posran sprašuješ na forumu kako ljubkemu sodčku brez službice povedati, da vaju spreminja v debela prasca? Jajca imaš kje? Ali ti je tudi že skuhala in stran vrgla :))))))

Povej da, če bo skuhala preveč, da ne želiš, da drugi dan kuha, da boste jedla isto hrano. Punca se očitno ne zna zamotiti drugače kot s kuho, kar ni tako slabo, kot če bi npr. cele dneve visela na internetu ali kaj podobnega. VEndar tudi to ni ok. Tudi ti si uredi življenje kot misliš,da je prav – pojdi se rekreirat, če meniš,da je potrebno, pa sam in ne jej, če nočeš niti žlice več. Če pa ti je težko začeti iskren pogovor, potem je vajina veza v malori.V bistvu je to test in lahko se zveza dvigne na višjo raven ali pa bo ostalo tako kot je in še več kil.

Poznam jaz take ženščine, ja, in ti povem, da če ji kaj direkt rečeš, bo užaljena do neba in nazaj. In sploh ne bo razumela, ker hrano enači, kot si rekel, z ljubeznijo – ona skuha, ker te ima rada, ti poješ, ker jo imaš rad. In sploh, ker je to prinesla od doma, potem ima to “futranje drugih” zapisano v najglobljem mozku. Jaz bi ji en dan lepo naznanila, da si se ful zredil, da se ne počutiš dobro, da si okoren, oblačila ti niso prav, težko športaš in težko dihaš in da boš odslej pazil pri prehrani, ker se sicer samo rediš, ti pa bi rad zgubil vsaj 10 kg. Niti besede pa ne bi rekla o njeni pretirani in preveč redilni kuhi.

Potem bi dejansko začela jesti v normalnih porcijah (zajtrk, kosilo, večerja), tudi če bi ona ful skuhala, bi vzela le toliko kot vem, da rabim, ali pa še malo manj, vmesne obroke, pa čeprav jih speče, spoha, skuha, pripravlja 10 ur, pa se ne bi dotaknila (pa tudi če bi bilo to najboljše pecivo na svetu). In ko bi me vprašala, zakaj ne jem več, nedvomno te to bo vprašala, ji ponovi tisto od zgoraj. Da si se zredil, bla, bla, in da si ji omenil, da ne boš več toliko jedel, ker to ni niti zdravo niti lepo in da bi rad shujšal na svojo normalno težo. Spet niti besede o njeni kuhi ali metanju hrane stran. In to bi iz delala striktno in brez pardona. Če boš enkrat posegel po pecivu za malico (namesto npr. po jabolku), si pečen, ker bo to vzela kot potrditev, da se spet lahko futra do onemoglosti. Če boš samo enkrat za kosilo pojedel vse in še več, bo vzela to kot to, da prav malice ne ješ, ampak te bo pa za kosilo nafilala do konca.

In to “držanje pri hrani” potem delaš dokler deklini ne bo vžgalo, da očitno več ali manj kuha le še zase, da vrže stran pol hrane in da se redi le še ona. uvedi pri sebi še kak šport ter jo vztrajno vabi s seboj. Potem bo mogoče, ampak res mogoče malo oladila in začela bolj racionalno razmišljati o hrani in morda sčasoma zamenjala peko in kuho za kako drugo prostočasno dejavnsot. Ampak ne ji popustit, še naprej furaj to življenje, ker bo prežala iz vseh vogalov, kdaj ti spet lahko kaj speče.

Mimogrede, isto moraš delati tudi pri njenih tastarih in drugje. Da ti ne bo vrgla naprej, da drugje pa vse ješ, samo pri njej ne. Torej, ja na obiskih kavica, kak piškot, pri tašči en normalen kos štrudla, drugega zavrneš, roštilj – meso v normalni količini, pa veliko zelenjave. In tudi tam povej, da si zmanjšal količine, ker, bla, bla, bla…

glede na napisano, kar sem jaz uspel izluščit je naslednje. tvoja izbranka je v depresiji. ljubusumna je . kar se tile vajinega odnosa. verjetno ti toliko kuha zato, da ti ne bi dobil nobene druge. kerse zaveda da je sama debela. kar počne ni nobena ljubezen ampak njena bolezen. sama nima dovolj volje in moči začet resno trenirat. naj se spravi kuhat mau bolj zdravo in manj. za siti denar bi lahko jedla vidva fesjt kakovostno hrano. predvidevam, in še športala bi lahko kanta tvoja. hrana je za zenske velikrat tolazilo. zgleda, da tvoja izbranka ni glih najbolj zdrava v glavo. sluzbe nima? kaj pa je po izobrazbi? kaj pa zna? a kaj drugega pa ne bi šla delat. za enkrat še nimata otrok praviš. saj to je ravno problem. oanbi verjetnp rada imela otroke. in se njen vzorec ( prvo štalca po pa kravca) je ujema z realnostjo. imaš tudi to opcijo. če je toliko naredila za jest, pa pripeli domov kakega frenda, pa jo oba kresnita. pa boste vsi srečni, pa še hrana nebo šla stran. resno mislim. verjetno zanjo nimata dobrega sexa. prvo, ji povej, naj gre neki delat. če ne zeli, naj gre sportat. vsak dan 8 h. 8 ur mora bit aktivna na dan. kot v sluzbi. razdeljeno na dneve. tek, pohodi, telovadba, boks, mma, vaje za moč ,judo, itd. itd. tvoja ima odločno prevč kil. a ti je sploh privlačna. ti pa z 185 imas 100 kil? to je preveč. če si velik 185 mora imet ene 85 kil. ampak to res mišic. mogoče še bolje 80 pa to res čist brez mascobe. in sedaj imata idelani cas, ko je ona doma, da vama kuha full zdravo in da trenira. ona pa bluzi neki!!! po resnici menim da bi bila resitev, da ji pripelješ kaksnega frenda na kosilo in jo oba kresneta!!

Verjetno se res počuti depresivno in misli, da mora kuhati toliko.. tu bi pogovor res pomagal.. Pač povej lepo, kot si napisal zgoraj. Denarja za proč metat pač ni in res ne razumem zakaj ne dva dni zapored istega kosila? Nekatere stvari so precej boljše ko jih pogreješ (npr. golaž, meni makaroni)…
tudi to vztrajanje ne vem kako se ji bi izteklo ko bo dobila službo, saj ne bo več časa toliko kuhati in ti hudičevo prav pride da skuhaš stvari za dva dni (tiste, ki se lahko grejejo seveda).
Mislim pa da zna biti težava v njej večja, kot je “samo” preveliki obroki.

no katalenca ti je napisala iz prakse, kakorse zgodi. točno tako. pri nas je bil isto. otroci, sluzbe. in kuhanje popoldan in drug dan smo pogreli. tvoja izbranka se mora zgonit. pripelji ji frenda

New Report

Close