Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cena delnice Telekoma

Cena delnice Telekoma

Zbiram stave drzavnointersnikov koliko bo jutri vreden Telekom na borzi.

Jaz, recimo, pricakumem 88-90, presenecen pa ne bi bil niti z cifro pod 85, odvisno od prometa.

V ene tednu je “drzavnenointeresnikom” uspelo zgubiti/zapraviti, reci in pisi, vsaj 65 miljonov evrov. Kdo bo Che Lukca tozil za to tajkunsko trosenje drzavnega denarja? Veste koliko plac v javni upravi je to? 🙂

Avtorica, nisi sama. Ne boj se. Mi smo s teboj. Vse lepo in lahko noč, pa jutri en čudovit dan 🙂


se ne boj, četudi so zapravili, za sebe imajo dovolj pa še 100 naslednjih generacij, Vse so “zaslužili” v znoju lastniga truda,
mislijo , da bodo večno živeli.. Napuh in požrešnost jim je zameglila um, medtem ko njihovi služabniki ponižno pobirajo zadnje drobtinice, ki še padajo z mize. Zadnje dejanje je za vse enako , tudi kupi denarja jih ne bodo rešiliin prav je tako!!

nova
Uredništvo priporoča

Pri privatizaciji bodo najbolj zaslužili finančni špekulantje – prav tisti, pred katerimi bi morala država obvarovati davkoplačevalce.

In tale britanski neki sklad, ki kupuje Telekom, ni nič drugega kot finančni špekulant, katerega namen je podceniti vrednost Telekoma in “ta posvečenim” omogočiti predkupne pravice pri nakupu delnic s pretvezo,
da Telekom potrebuje dolgoročne partnerje za razvoj. In ti “dolgoročni partnerji” bodo svoje delnice prav hitro po nakupu prodali in mastno zaslužili.

Čim ceneje noter in čim prej ven, seveda s čim večjim izkupičkom – to je edina mantra finančnega špekulanta, ki se trudi z nakupom Telekoma.

NYCI, lepo si tole obrazložila. Ampak je vse zaman za tipe kalibra MIDAS M., oni so pač neoliberalci in so mnenja, da je treba vse prodat, čisto vse mora v privatne roke, država ne sme nikjer imeti prstov zraven, ker itak vsedno vse zaje.be, skratka, privat, privat, privat, da lahko tisti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} še naprej bogati, ostalih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa jih lahko samo gleda in se jim čudi.

Mantra slovenskega levičarja je: javno za javno, privatno za privatno. 😀

Mantra slovenskega desničarja je: bogati naj čimbolj bogatijo, reveži pa naj pocrkajo, ker so itak nesposobni.

Poglej malo, kako delujejo uspešne države po bližnji okolici in primerjaj z našo žalostjo. Ampak mi smo nekaj posebnega in moramo odkrivati toplo vodo, pa ne znamo niti tega. Rezultat je temu primeren. Čudno, ne?

cinven jje bil prepričan, da obstaja struja v sloveniji, ki se trudi prodati premoženje za vsako ceno. zato pa so začeli nenormalno izsiljevat.

mislim, najbolj noro je prodajat, kot da ti kdo drži pištolo na glavo.


Kolk delnic pa maš,da te to skrbi? NIč! Bemti, spet ti! Pa kaj se ti je tale Telekom tako na srce vsedu? Si bil tam zaposlen, so te odpustili? Maš osebni interes za osiranje. Si plačan za talo PR sr…? Pristop nonstop. In delnica je že bila 65, pa tudi 495, torej … vse od začetka do konca teh zneskov pa še več.

NYCI, lepo si tole obrazložila. Ampak je vse zaman za tipe kalibra MIDAS M., oni so pač neoliberalci in so mnenja, da je treba vse prodat, čisto vse mora v privatne roke, država ne sme nikjer imeti prstov zraven, ker itak vsedno vse zaje.be, skratka, privat, privat, privat, da lahko tisti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} še naprej bogati, ostalih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa jih lahko samo gleda in se jim čudi.[/quote]

Obe z NYCI in še en kup ostalih ste glavni predmet študije v tem eseju http://harmful.cat-v.org/people/basic-laws-of-human-stupidity/ Seveda si ne delam utvar, da boste razumele pričujoči esej, toda ker je vendarle vsaj nekaj MON bralstva, ki še zmore kakšen intelektualen napor, je tekst najprej namenjen njim v vednost.
Skrajašano povedano pa: Fran Milčinski; Butalci – knjiga, ki pove vse o Slovencih.

“A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others.” "There are two sides to every issue: one side is right and the other is wrong, but the middle is always evil." “A government is the most dangerous threat to man's rights: it holds a legal monopoly on the use of physical force against legally disarmed victims.”


Kolk delnic pa maš,da te to skrbi? NIč! Bemti, spet ti! Pa kaj se ti je tale Telekom tako na srce vsedu? Si bil tam zaposlen, so te odpustili? Maš osebni interes za osiranje. Si plačan za talo PR sr…? Pristop nonstop. In delnica je že bila 65, pa tudi 495, torej … vse od začetka do konca teh zneskov pa še več.[/quote]

Manj kot 100 in vec kot 33, ce te ze zanima. In ja, Telekom je res imel tako ceno, nekoc, nekje… Hmm… Wait…

http://www.monitor.si/clanek/podrobno-telekom-slovenije-kronski-dragulj-ali-gnilo-jajce/122916/

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.


Kolk delnic pa maš,da te to skrbi? NIč! Bemti, spet ti! Pa kaj se ti je tale Telekom tako na srce vsedu? Si bil tam zaposlen, so te odpustili? Maš osebni interes za osiranje. Si plačan za talo PR sr…? Pristop nonstop. In delnica je že bila 65, pa tudi 495, torej … vse od začetka do konca teh zneskov pa še več.[/quote]

Manj kot 100 in vec kot 33, ce te ze zanima. In ja, Telekom je res imel tako ceno, nekoc, nekje… Hmm… Wait…

http://www.monitor.si/clanek/podrobno-telekom-slovenije-kronski-dragulj-ali-gnilo-jajce/122916/%5B/quote%5D
zakaj pa ti nisi prodal, ko je bila cena 450?
hmmm wait….
pohlep je huda stvar, anede…

NYCI, lepo si tole obrazložila. Ampak je vse zaman za tipe kalibra MIDAS M., oni so pač neoliberalci in so mnenja, da je treba vse prodat, čisto vse mora v privatne roke, država ne sme nikjer imeti prstov zraven, ker itak vsedno vse zaje.be, skratka, privat, privat, privat, da lahko tisti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} še naprej bogati, ostalih 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa jih lahko samo gleda in se jim čudi.[/quote]

Res je. Vse prodati, da bo konec plenjenja in stečajev, ter zaposlovanja izključno po vezah. Za reveže pa mene ne briga kaj preveč, ker četudi mu daš denar, ga bo itak zapravil in zahteval še 🙂

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E

Manj kot 100 in vec kot 33, ce te ze zanima. In ja, Telekom je res imel tako ceno, nekoc, nekje… Hmm… Wait…

http://www.monitor.si/clanek/podrobno-telekom-slovenije-kronski-dragulj-ali-gnilo-jajce/122916/%5B/quote%5D
zakaj pa ti nisi prodal, ko je bila cena 450?
hmmm wait….
pohlep je huda stvar, anede…[/quote]

Ker jih nisem “dobil”, ampak kupil. Po 72. 🙂

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.

Res je. Nesposobni, neizobraženi, precej je lenih etc. Za zgornjo izjavo dobiš pa oskarja.

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E

Ne glede na to kako kruto tole zveni – je popolnoma res. Ljudje zadanejo po miljone na lotu, kolicine denarja pri katerih njihovim pra-vnukom ne bi bilo treba vec nikoli delati – in so cez 10 let brez ficka. Ker preprosto nimajo pojma, kaj z denarjem poceti.

“Money will not purchase happiness for the man who has no concept of what he wants: money will not give him a code of values, if he’s evaded the knowledge of what to value, and it will not provide him with a purpose, if he’s evaded the choice of what to seek. Money will not buy intelligence for the fool, or admiration for the coward, or respect for the incompetent. The man who attempts to purchase the brains of his superiors to serve him, with his money replacing his judgment, ends up by becoming the victim of his inferiors. The men of intelligence desert him, but the cheats and the frauds come flocking to him, drawn by a law which he has not discovered: that no man may be smaller than his money. Is this the reason why you call it evil?

Only the man who does not need it, is fit to inherit wealth–the man who would make his own fortune no matter where he started. If an heir is equal to his money, it serves him; if not, it destroys him. But you look on and you cry that money corrupted him. Did it? Or did he corrupt his money? Do not envy a worthless heir; his wealth is not yours and you would have done no better with it. Do not think that it should have been distributed among you; loading the world with fifty parasites instead of one, would not bring back the dead virtue which was the fortune. Money is a living power that dies without its root. Money will not serve the mind that cannot match it. Is this the reason why you call it evil?

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.

Midas eno M. Thatcher bi potrebovali tukaj, da malo spuca to sindikalno in delavsko zalego, ki se je zaredila tukaj. Tako kot se je v UK in državo pahnila v recesijo in revščino. Vsi vemo kako uspešno ekonomsko politiko, je Thatcherjeva vodila.

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E

To se v Sloveniji nikoli ne bo zgodilo. Zal.

Imamo prevec ljudi, ki so se vedno prepricani, da MORA drzava poskrbeti za njih. Da je to njena dolznost (ni), in da so oni do tega upraviceni, ker obstajajo (niso). Zato tudi imamo sindikate (katerih primarna obsesija je “kako zasluziti cim vec z cim manj dela), in delovno ljudstvo, ki se vedno zivi v svetu “druzbenega premozenja”. In to se v tej generaciji, zal, ne bo spremenilo, ker bi bila sprememba za ta segment prebivalstva tako sokantna, da bi se po moje na glavo metali v lavor vode z Neboticnika.

No, pa saj nekoga, ki ima program Konzervativcev – ali, in fact, program NSija, samo brez katoliskih gluposti – niti ne bi izvolili.

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.

No verjetno naši vrli volilci, take stranke res ne bi izvolili. Imamo pa to srečo, da smo v EU in moramo izvesti privatizacijo in preostale reforme. Ker tile naši volilci so tako neumni, da bi še sami sebe pokopali.

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E

Kaj sem rekel vceraj? 🙂 88 za delnico, pa se ni konec dvena… Trzna vrednost: 609 mio EUR.

http://www.reuters.com/finance/stocks/overview?symbol=TLSG.LJ

Ne, ne, ne prodat, jasno je da tudi domaci lastniki in kupci definitivno misljio, da je to slaba ideja, zato je vrednost delnice tako mocno poskocila zdaj, ko je prodaja (zacasno?) ustavljena…

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.

Jaz bi raje Pinocheta. Jaz bi bil član stranke in lastnik posestev, ti pa bi delal pri meni za 300 na mesec.

Jaz bi raje Pinocheta. Jaz bi bil član stranke in lastnik posestev, ti pa bi delal pri meni za 300 na mesec.[/quote]

Bolj ko razmisljam, boljsa se mi zdi ideja.

Za slovenceljne bi bilo to carsko! Vedno bi vedeli kdo je vsega kriv, lahko bi pridelovali naravno in organsko zelenjavo, placani bi bili vsi enako, tako da ne bi bilo fovsije, pa se zagarantirano sluzbo bi imeli za celo zivljenje. Pa vse bo od drzave (idealno!), folk bo pa dobil samo tisto kar rabi.

To je to! Nazaj v fevdalisticni raj! Ne rabite Margaret Thatcher, ampak Harryja (sdaj ko je #5 itak nima kaj za delat) – Veliki Vojvoda Harry Prvi Slovenski Plemeniti – absolutna monarhija, pa bo za vse najboljse.

Zakaj se tega nisem jaz prej spomnil. Zdaj pa ne vem, ce bom lahko Markiz Osrednjeslovenski, ampak bom samo Grof Notranjski.

Jeba.

P.S.: Imas raje pravi konjski bic, ali tistega ta malega za jahalne konje? Samo toliko da vem, namrec, rad vidim, da so moji sluzabniki zadovoljni?

--- I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.

Jaz bi raje Pinocheta. Jaz bi bil član stranke in lastnik posestev, ti pa bi delal pri meni za 300 na mesec.[/quote]

Sinko ti zaposluj in piši to proletarcem. 🙂

------------------------------------------------------------------------------ Starši pazite na svoje najstnice. https://www.youtube.com/watch?v=Urw-iutHw5E


En model, ki sredi dopoldneva na socialni podpori po spletu naklada, nas res ne bo učil. Mrš!

New Report

Close