Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek po prenehanju kajenja

po prenehanju kajenja

1 mesec brez cigarete. Nobenih travm, končala iz danes na jutri, po nekaj letih z eno škatlico na dan. Vse v redu, nič jih ne pogrešam, samo prebava je pa poglavje zase. Vedno sem imela dobro, po nehanju pa že kar drugi dan čisto obrnjeno. Tudi po nekaj dni – nič. Tudi po jutranji kavi nič, česar prej ni bilo nikoli. A je imel morda še kakšen bivši nekadilec težave s prebavo? Ste si jo uredili in kako?

Suhe slive, bebe čaj, 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.


Suhe slive – a jih ješ kar tako, suhe, ali jih moraš prej čez noč namočit in potem spit vodo in jih pojest? (tako sem nekje slišala) Pa koliko sliv?

nova
Uredništvo priporoča

Lahko jih ješ v katerikoli obliki, slovenski tradicionalni recept je sicer, da jih namočiš čez noč, ampak pomagajo prav tako, če jih ješ kar tako (kot del študentske hrane z oreščki npr., ali pa z ovsenimi kosmiči, seveda lahko tudi kar same, super so tudi npr. dušene kot priloga k mesu, k naravnemu zrezku ali k pečenki, lahko tudi v kompotu…), skratka kakorkoli. Kakih 6 – 10 suhih sliv na dan je ponavadi povsem dovolj.

telovadba, zajtrk, kava in pomaranča

sem se zredila za 5kg, sicer se mi ne pozna glih. prebava se pač upočasni, ker so jo prej cigareti pospeševali, to je znano dejstvo. ampak se ti bo sčasoma vse uredilo nazaj, nč skrbet. jaz sem kupila probiotik prolife, začela pit glino, pa nasploh več tekočine, pa laneno seme, pa se je use porihtal. Uspešno odvajanje še naprej

magnezijeve tablete pomagajo

Sem imela enake težave po prenehanju. Res se sčasoma težave umirijo. Je pa bil pri meni problem rešen takoj ko sem za zajtrk začela piti sveže iztisnjen pomarančni sok. Zdaj imam težave samo ko sem kje na potovanju in brez možnosti da bi si pripravila sok.

Enako je bilo pri meni, ampak meni se je prebava povsem ustavila in sem v treh mesecih pridelala 20kg. Po enem letu ni bilo nič bolje. Preizkusila sem vse možne zvarke, vse recepte, rezultat vsega je bil le prdec. Za odvajanje mi je pomagala le kemija. Po enem letu sem začela spet kaditi in prebava je bila takoj vsakodnevna.
Upam, da ti rata spravit v pogon prebavo!

Cestitke. Pri meni je bilo zelo podobno, po teden dni nic na wc. Zdrzala sem 14 tednov, od sobote spet kadim. Prec normalno.

Magnezijeve tablete so nekoliko omilile zadevo, ne pa veliko. Razen tega je pri meni zalostno to, da nisem opazila nobene vidne pozitivne spremembe (seveda pa vem, da si unicujem zdravje, ko kadim) in to je v veliki meri “pomagalo”, da sem omahala. Bom pa spet poskusila.

Je prava rešitev za take težave.

New Report

Close