Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fiksni zobni aparat

Fiksni zobni aparat

Zanima me če si mladoleten in rabiš fiksni zobni aparat a je potrebno plačat. Če je potrebno, koliko? Vem da se cena giblje okoli 1000 ali več evrov ampak vseeno. Če si želiš popravit zobe, da jih imaš v kolikor toliko v redu, da so ravni ampak bi si jih rad pomaknil malo bolj nazaj, bi bil aparat zastonj? stroške bi najbrž krila zavarovalnica.

Načeloma, če začneš zdravljenje pred polnoletnostjo je zastonj.

Samo mora biti utemeljeno. Se pravi, če ortodont presodi, da je potrebna korekcija, potem je fiksni aparat (ta najbolj ta navaden) zastonj.

Drugače se pa plača.

ta ko je zastonj je bre zveze. ker ga moraš dajat not in ven. pomaga pa ne, ker imaš verjetno preveč zob v svoji dlesni. torej je dlesn premala za toliko zob. takoj idi na fiksni aparat. vzeli ti bodo sicer kaki zdrav zob ven, pač tako. da dobijo prostor da se drugi zravnajo. drugače ne gre. naj stane kolko hoče. drugače pa je pametno ta čas ko imas fiksni aparat za zobe porabit zelo pametno. nauči se zdravo jest ob določeni uri, ker si drugače težko umivaš zobe zunaj. nauči se zdravo jest. in začni trenirat redno. tako , da ko boš dal ali dala dol to sranje boš imela telesce u nulo. pač kontakni šport malo odpade edino previdno. ostal oap vse lahko delas. tako, da nimas izgovora.

nova
Uredništvo priporoča

No tole je tipičen odgovor nekoga, ki piše o stvari o kateri nima pojma.

Za mladoletne (kar avtorica sprašuje) je seveda tudi fiksni aparat zastonj in tudi zob več ne pulijo ven kar po tekočem traku, ampak jih prvo s posebnim aparatom (otroci mu rečejo vesoljček) skušajo premakniti nazaj.

No tole je tipičen odgovor nekoga, ki piše o stvari o kateri nima pojma.

Za mladoletne (kar avtorica sprašuje) je seveda tudi fiksni aparat zastonj in tudi zob več ne pulijo ven kar po tekočem traku, ampak jih prvo s posebnim aparatom (otroci mu rečejo vesoljček) skušajo premakniti nazaj.[/quote]

Res je, temu vesoljčku se reče HEDGER. Mojemu sinu je sicer ortodnot dejal, da ga bo najbrž dobil za cca 1 leto, kot predpriprava na fiksni zobni aparat, da širi čeljust in da se naredi prostor še za izraščanje šestic in sedmic (upam, da sem si prav zapomnila..), vendar po zadnjem pregledu kaže, da bo dobil kar fiksnega, direkt, prej pa greš v čakalno knjigo (evo, tako je rekel meni).

ali so pripomočki za čiščenje fiksnega zobnega aparata tudi zastonj do polnoletnosti

ali so pripomočki za čiščenje fiksnega zobnega aparata tudi zastonj do polnoletnosti

Pa ustni higienik jih pride 3x na dan počohat na katerokoli lokacijo.

Mater, eni ste pa res….!

New Report

Close