Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doma narejeni pralni prašek

Doma narejeni pralni prašek

Živjo!

Je kdo izmed vas že delal pralni prašek doma? Ali se takega lahko da v posodico ali raje direktno v boben? Nekaj kot tole imam v mislih:
http://navihancki.si/domaci-pralni-prasek/

Pa še..kje kupujete pralno sodo? Iskala sem že v Sparu pa je nisem našla..

Hvala, Tina.

Pri nas tak pralni prašek uporabljamo že kako leto. Je pa razlika v tem, da ga mi “kuhamo”: milo stopimo v vodi + dodamo sodo. Tako da imamo v bistvu gel.
Pralno sodo (točno tako, kot je na sliki) kupimo v Muellerju. Prav tako marsejsko milo dobimo tam.

Sodelavka ga je naredila doma in je rekla, da ni v redu. Da perila ne opere čisto in da je postalo perilo sivo. Dober je mogoče edino za pisano perilo, ki ni umazano in ga je samo malo za preplakniti.

nova
Uredništvo priporoča

mi delamo tudi prašek doma.Kupim naravno milo,sodo.Za eno milo dam 3litre vode,kuham da skoraj zavre dodam sodo,malo kisa,ter nekaj kaplic eteričnega olja.Kupujem v Milerju ali v drogeri marketu v Sparu na Viču.Odloči se,meni je všeč tudi finančno,je pa res da malo bolj kvalitetna oblačila pa še ročno perem.lp

da bi karkoli ročno prala, packala zvarke doma, pri vseh teh praških, ki se danes dobijo v trgovinah!

A nimate drugega dela? Zakaj pa to pacate? Je to sedaj v modi?

delo gor delo dol,gre za naravni prašek.

Evo, pr men isto. Pa še nekaj: eni ne uporabljajo mehčalca, ker je strupen. Pralni prašek delajo same, ker je strupen. A barva za lase, vsa fasada na obrazu, da ne govorim o parfumih… to je pa zdravilno?

Rajši kakšno dobro knjigo preberi, bo več koristi!

Pa cunje 2x splakni, pa bo!

Tole “kuhanje” praška vzame cca. 10 minut dela in narediš toliko praška, da ga imaš za cel mesec ali še več.

Splača se za tista gospodinjstva, kjer se pere vsaj ena runda na dan ali dva. Prihranek je v tem primeru cca. 150€ na leto. Dodaten plus je pa seveda še to, da notri ni nekih kemikalij … (sploh če je v družini kak dojenček ali alergik).

Torej, za gospodinjstvo, v katerem želijo (ali so prisiljeni) varčevati, je to gotovo eden od koristnih načinov prihranka denarja. Če dodaš še kako peko domačega kruha, pa domače vrtnarjenje ali kaj … se lahko kar nabere lep prihranek denarja (ne pa časa, seveda – ampak, čas je denar, a ne 🙂 ).

Je iz Eurospina, ga imam 2 meseca, perem vsak dan, je poceni, da ne bi mogel bi bolj in ga ne zamenjam za noben zvarek!

Splaknem 2x in je gotovo. Imam kaj bolj pametnega za delat!

Soda je nejceneje v Eurospinu.

Jaz pa se sprašujem kako bi odstranila vse madeže s takim pralnim praškom. PA ravno za dojenčka se gre. Lahko si naredim tak pralni prašek, ampak preilo bo umazano, še Pril ga ne opere.

Perem vsak dan, vsaj en stroj in je tudi meni finančno too much. Ampak mali pač vse umaže.

To je vse skupaj moda. Doma narejen prašek ne opere čisto! Preverjeno! In pralni praški sploh niso dragi! Jaz dam še enkrat na izpiranje pa je.
Če delaš prašek doma, si IN, TO JE TO! Prav tako je v modi tudi, da gojiš lavando in ne ješ mesa.
In stalno govoriš, kaj je zdravo in kaj ni zdravo, kaj je bilo in kaj je eko.

Da se vam da….

Da mi je znati, kaj perete vsak dan???? A se po blatu valjate ali kaj? Se vsak dan po trikrat preoblečete-za vsak del dneva drugače? Mislim, eni pa res pretiravate in sami sebi delate delo.

Meni je domač pralni prašek super! 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oblačil je tako samo prepotenih in za osvežit, pri otroku pa polulanih, kar ne pušča madežev. Ostalih nekaj kosov, ki pa imajo madeže pa namažem in na hitro zdrgnem z milom in dam prat. Meni se res ne zdi problem. Tudi ko je bil mali še dojenček, sem tako delala.

Ne rabimo vse te kemije, v katero nas trgovine vztrajno prepričujejo 😉

New Report

Close